Skocz do zawartości
Dzonzi

Opinia o DELL G3 Inspirion 3579, i7 8750H, 16 GB RAM, SSD 256

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o taki lapki z 16 gb RAM?

https://dell24.pl/p/9774/Laptop-DELL-Inspiron-G3-3579-15-6-039-039-FHD-IPS-i7-8750HQ-8GB-256GB-GTX1050Ti-Win10H-1YPS-1YCAR-

 

Jest dobry pod każdym względem za takie pieniądze? Laptop będzie mi służył głównie do pracy w programach typu CAD (3D), programowania (ale nie takiego zwykłego jak dla IT). Grać raczej nie będę, ale film bym obejrzał jak najbardziej, do neta, no i żeby był generalnie przyjemny w użytkowaniu. Nie ma jakichś wad czy czegoś w tym stylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell G3, jest OK jeżeli chodzi o wygląd i serwis, ale też niczym szczególnym się nie wyróżnia.W podobnej cenie dostaniesz np.:

Lenovo Legion Y530-15 i7-8750H/16GB/256/Win10X GTX1050Ti za 4199zł

Podzespoły są identyczne jak w Dell'u, choć mnie bardziej pasuje design z cienkim ramkami wokół ekranu i podświetlaną na biało klawiaturą. Co do serwisu to ten model jest objęty programem Lenovo Premium Care

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, że nie ma podświetlanej klawy. XIX wiek, a dell w lapku za 4k nie daje podświetlenia... a ciekawych czasach żyjemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, że nie ma podświetlanej klawy. XIX wiek, a dell w lapku za 4k nie daje podświetlenia... a ciekawych czasach żyjemy

 

Nie do końca jestem przekonany czy rzeczywiście nie ma tam podświetlanej klawiatury. Być może jest to błąd w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 calowy Dell G3 moim zdaniem jest średnim wyborem.

 

Lenovo Legion Y530-15 i7/16GB/240+1TB/Win10X GTX1050 3999 zł

Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy, ciekawy design stonowany i elegancki, wygodna podświetlana klawiatura, dobra kultura pracy stabilna praca procesora i procesora graficznego pod obciążeniem, umiarkowane temperatury i hałas.

 

Ewentualnie wychodzi nowsza odsłona z procesorem 9 generacji

Lenovo Legion Y540-15 i5-9300H/16GB/256 GTX1650 4099 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Y540 nie ma systemu- to tak żeby było jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell G3 ma strasznie festyniarskie plastiki, dla mnie ten model to kpina z marki. Dodatkowo 15,6 calowa wersja słynęła z bardzo słabego chłodzenia. Legion będzie tutaj o wiele lepszym rozwiązaniem. Poza tym 8GB RAM do twoich zastosowań to za mało.

 

Nie mówię że to lepsza propozycja w zakresie wydajności, ale jeśli wystarczyłby Ci 4 rdzeniowy procesor (nie wiem do końca co w Twoim przypadku będzie ważniejsze) to możesz nieźle zaoszczędzić a mieć 16GB RAM i lepiej wykonany laptop z lepszym chłodzeniem:

Acer Aspire 7 i5-8300H/16GB/256SSD/Win10 FHD IPS - 3499 zł

 

Jestem jednak mocno przekonany że dużo lepszym wyborem byłby ten sam Acer w wersji 17 calowej, z dużo mocniejszymi podzespołami w trochę wyższej cenie co Dell ale nie wiem czy dopuszczasz taki rozmiar:

Acer Aspire 7 i7-8750H/16GB/256/Win10 FHD IPS - 4899 zł

Tutaj jest zarówno i7-8750H jak i GTX 1060 i oczywiście 16GB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Acer wygląda bardzo spoko. Jak się użytkuje laptopa tego rozmiaru? Fajnie, że ma blok numeryczny, bo dużo wygodniej sięgnąć do wszystkich cyfr niż na pasku pod f'ami. Bateria wygląda na mega słabą. Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się użytkuje laptopa tego rozmiaru?

 

Moim zdaniem tak samo jak 15,6 cala. Ludzie często się boją tego wymiaru ale moim zdaniem dużo większa różnica jest między 14 a 15,6 niż 15,6 a 17,3. Dzięki większej matrycy te same rzeczy zobaczysz z większej odległości - to mocno zmienia komfort korzystania z laptopa. Poza tym masz przeważnie lepsze chłodzenie i kulturę pracy tegoż chłodzenia.

Waga to 2,87 czyli ~10% więcej niż Dell 15,6 cala!

 

Fajnie, że ma blok numeryczny, bo dużo wygodniej sięgnąć do wszystkich cyfr niż na pasku pod f'ami.

No raczej :) Ja do PC kupiłem klawiaturę bez numerycznej części bo PC służy do grania a w pracy mam inny sprzęt jednak gdy czasami muszę coś zrobić po godzinach i siadam do domowego PC to trafia mnie szlag jak muszę korzystać z paska pod F-ami jak to ładnie nazwałeś :D

 

Bateria wygląda na mega słabą. Czy to prawda?

Nie, jest wręcz przeciwnie. Odnosisz takie wrażenie bo patrzysz na pojemność mAH ale nie zauważasz faktu że to nie jest punkt odniesienia gdyż bateria jest 4 komorowa. Czyli pojemność tą musisz pomnożyć x4 podczas gdy w większości baterie są 3 komorowe. Żeby nie być gołosłownym przeczytaj test tego laptopa:

Acer Aspire 7 A715-72G (i7-8750H, GTX 1050 Ti, SSD, FHD) Laptop Review

Jest co prawda nieco słabsza grafika ale reszta ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...