Skocz do zawartości
sephii88

Monitor 144hz & Lapek.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ,

 

Mam pytanko odnośnie monitorów 144hz : czy opłaca sie w ogóle kupić Monitor 144hz Np coś za +1500zl do 2500 tyś gdy Lapek w wiekszosci gier nie wyciaga 144FPS .

Niestety posiadam Acer Predator 300 i5 8gb ramu gtx 1050 ti 4GB i no w bardziej wymagajacych grach jak Apex legends itp lapek niestety wyciaga mi max 80-110fps.

CS śmiga konkretnie tylko że w niego niegram juz za bardzo .

 

Z tego co wiem by 144Hz monitor mial jaki kolwiek sens gierki musiały by mi śmigać powyżej 144hz czy ogólnie gra majaca nawet 80fps na dajmy nato średnich wymaganiach dawała by jaka kolwiek różnice pomiedzy 60hz a 144hz.

 

Co do monitorów LG 34UC79G-B wydaje mi sie w rozsadnej Cenie jak i parametrach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny, Lenovo y530. Przez HDMI więcej niż 120 Hz ustawić nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze wiekszy monitor bedzie sie lepiej grało ale bałem sie wlasnie ze tak naprawde jak mam kupic monitor Ultrawide 144hz a 75hz i cenowo beda sie roznic np 800zl jak np dwa modele LG 34calowe .. i nie odczuć roznicy przez to że mam sredniej klasy lapka mijalo by sie z celem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 FPS na 144 Hz jest tak samo płynne jak 60 FPS na 60 Hz.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie jest to problem bo jest gsync/freesync i monitor wyświetli tyle ile zrobisz, ale niestety w tym lapku nie ma display portu więc to nie zadziała.

W takim wypadku najlepiej będzie ustawiać inne tryby typu 100Hz lub po prostu grać 100fps/144Hz jeśli nie będzie czuć rwania.

 

Ogólnie 60fps a np 75fps to tam średnia różnica ale 60 a 100 albo 120 to inna liga, szczególnie do FPSów.

 

Inna sprawa w przypadku tego monitora to niska rozdzielczość 2560x1080 na 34" może wyglądać tak sobie, zobacz w sklepie albo kup przez neta żeby zwrócić jak coś.

 

PS. Spróbuj podkręcić ten ekran w lapku, może 70-80Hz pójdzie a jak szczęśliwa sztuka to i więćej

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Co do lapka to tu chodzi o stary Monitor 24calowy ktory ma 60hz nie mowie o Matrycy Lapka. Tak wlasnie bylem sie dowiedzieć co do G-sync jedyny Monitor jaki mi proponowali w sklepie to Acer 27calowy 144hz z G-Sync . Ale dalej mam dylemat czy opłaca mi sie inwestować w np 27 calowy monitor 144hz czy nie lepiej kupic 34 calowy 60-75hz z dobra rozdzielczoscia.

Rozmyslam tez nad tym ponieważ ten LG co podalem kosztuje 2 tysie i ma Freesync i mala rozdzielczosc jak na wida. I nie wiem czy faktycznie nie kupic czegos co do 1700zl i dokupic jeszcze jedna kosc ramu 8gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz drogiego gsynca, wystarczy freesync. Z tym że pamiętaj nie użyjesz go na tym lapku (hdmi).

Tak samo 34" z fajną rozdzielczością, czyli 3440x1440 odpalisz tylko w 50Hz więc w praktyce ten wybór odpada bo tego nie da się używać dłużej niż chwilowo do internetu.

 

Także tak czy siak do tego lapka jeśli chcesz wysoką częstotliwość to tylko 1080p 27 lub 34 (taka sama jakość tu i tu)

A jak chcesz lepszą rozdzielczość to tylko 27 1440p@60Hz wchodzi w grę.

 

Dużym ograniczeniem jest te hdmi chyba, że za jakiś czas wymienisz tego lapka ;)

A jeśli ma zostać na długo to masz wybór 34 1080p@144Hz vs 27 1440p@60Hz

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

No co do lapka Rok temu go kupiłem wiec jeszcze z Max 2lata musi pochodzić.

Wychodzi na to że majac tego lapka albo kupie jakis tani monitor..albo zainwestuje w lepszy na przyszlosc tylko czy to sie oplaca :)

 

Czyli kupic poprostu jakis 27-34 144hz calowy bez Gsync any Fsync bo i tak to mi nic nie da zgadza sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freesync pewnie będzie wszędzie bo do tego się nie dopłaca ale ogólnie jak nie wymienisz lapka to nie ma sensu kupować takiego którego nie wykorzystasz (np 3440x1440 120Hz bo będzie tylko droższy) a najwyżej wymienisz razem z laptopem.

 

Weź sobie jakiś 27 lub 34 144Hz na próbę i zobaczysz czy taka rozdzielczość przejdzie, jak nie to wymień na 27 1440p@60Hz ;)

 

Jak coś zerknij też na takie tematy

https://community.acer.com/en/discussion/541521/helios-confirmed-240hz-hdmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki jeszcze raz Wu70 :D No tak zrobie ale bede przepłacał tylko kupie jakis zwykły 144hz 27 calowy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...