Skocz do zawartości
Daniel B.

RTX 2070S - autorska konstrukcja

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Kiedyś dzięki Wam złożyłem przyzwoitego PC, którego sprzedałem kilka dni temu. Tym razem listę zrobiłem samemu, właściwie już zakupy bo część produktów jest już mnie. Mam tylko największy problem z kartą graficzną- nie za bardzo wiem, który model z RTX 2070 SUPER wybrać. Myślałem nad Palit JetStream, ponieważ znalazłem testy GURU3D i wypadała bardzo dobrze, nawet w stosunku do RTX2080, którą też brałem pod lupę, a Wy co polecacie?

 

Mam monitor 27" 1440p 60hz

Oprócz tego:

Płyta główna: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC

Procesor: AMD Ryzen 3700x

RAM: Ballistix sport 3200mhz 16cl 2x16gb

Zasilacz: Corsair RMX650W

Obudowa: SPC SignumSG1TG

 

Zastosowanie: 60-70% gry, reszta: Photoshop, Lightroom, DaVinci*, Adobe Premiere*

*praca głównie z FULLHD, czasami 4K

Dzięki, pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przypadkiem nie kup starej wersji 2070 z chłodzeniem „Super JetStream” :E

 

https://www.x-kom.pl/p/504444-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2070-super-gaming-oc-8gb-gddr6.html

Widziałem w testach, że cicha.

 

Palita odpuść. Mają słabe warunki gwarancji.

Edytowane przez mick.alderr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tysiąc razy się upewniałem czy aby ten SUPER na którego patrzyłem tyczy się RTX a nie JetStream :D

 

http://forum.pclab.pl/topic/1271518-RTX-2070-jaki-model-niereferencyjny-wybrać/

- coś tu się skarżą na tego gigabyte'a w wersji "nie super". Miałem 1060 Gigabyte gaming OC i w sumie chyba spoko działała, ale nie wiem jak z nowymi konstrukcjami.

Edytowane przez Daniel B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywaj 1060 6gb 120W do 2070 super 215W. O wiele więcej ciepła do oddania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli zaufanie do producenta, a nie bezpośrednie porównanie, wybacz :P

To co, RTX 2070S Gigabyte Gaming OC łyknie ultra + ewentualny RayTracing i będzie działać przy tym stabilnie oraz w miarę cicho? Jak oceniacie ją jako dobrą konstrukcję to biorę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Gigabyte ma takie samo chłodzenie jak RTX 2080 Gaming OC, także w tej cenie to bardzo dobry wybór. Do tego jest wersja biała, jak dla kogoś ma to znaczenie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super? Tylko FE :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, i czekaj ruski rok, aż będą dostępne 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie udało mi się kupić od razu 2070, więc czekam na 2080S do wtorku, jeśli pokażą się i będą dostępne w cenach takich samych jak normalne wersje to chyba się skuszę. Wszystko mam już złożone, wczoraj dokupiłem ssd na m2, zaktualizowałem BIOS i czekam właściwie na kartę.

Przeszła mi przez głowę jeszcze jedna myśl... z racji tego, że mam monitor od NEC(kalibrowany sprzętowo jest co jakiś czas pod kątem foto) z 60hz, dużym lagiem no i z rozdzielczością 1440p to może kupiłbym tańszą kartę i do tego monitor FHD 144hz? Grałbym na tym „mniejszym”, a pracowałbym na większym. Co sądzicie?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Founders Edition będzie za 3299 zł, inne modele zobaczymy w praniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zamówiłem Zotac GeForce RTX 2080 AMP Edition 8GB za niecałe 3k

Oglądałem różne testy, czytałem artykuły na temat tej karty i wyglądała lepiej od Gigabajta, więc...... trzymajcie kciuki, oby wszystko dobrze działało :P

Edytowane przez Daniel B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zamówiłem Zotac GeForce RTX 2080 AMP Edition 8GB za niecałe 3k

Oglądałem różne testy, czytałem artykuły na temat tej karty i wyglądała lepiej od Gigabajta, więc...... trzymajcie kciuki, oby wszystko dobrze działało :P

 

Czemu nie poczekałeś kilka dni na 2080 super? cena niby ta sama a parę % wydajności więcej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki miał kaprys, to sobie kupił i tyle ;) Będzie musiał wolniejsze kości GDDR6 jakoś przeboleć 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że zwróci rtx 2080 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2070 SUPER od Palita. Świetna karta. Ma dwa biosy. Jeden z całkowicie pasywnym trybem w spoczynku i mniejszym power limitem. Drugi bios (OC) pozwala zwiększyć takowy power limit do 139, ale w spoczynku wiatraki kręca się na 35% co i tak jest niesłyszalne. Karta jest bardzo cicha podczas obciążenia i co najistotniejsze dla mnie nie ma piszczących cewek ani dokuczliwego "bzyczenia" podczas dużego obciążenia.

 

Aktualnie kartę testuję z ustawieniem 0.950v przy taktowaniu 2025MHz. Świetnie trzyma zegary. Szczerze zalecam kręcenie karty przy pomocy krzywej w MSI Afterburner.

 

Polecam dla niezdecydowanych jaki model 2070S kupić :thumbup:

Edytowane przez pablo-8511

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2070 SUPER od Palita. Świetna karta. Ma dwa biosy. Jeden z całkowicie pasywnym trybem w spoczynku i mniejszym power limitem. Drugi bios (OC) pozwala zwiększyć takowy power limit do 139, ale w spoczynku wiatraki kręca się na 35% co i tak jest niesłyszalne. Karta jest bardzo cicha podczas obciążenia i co najistotniejsze dla mnie nie ma piszczących cewek ani dokuczliwego "bzyczenia" podczas dużego obciążenia.

 

Aktualnie kartę testuję z ustawieniem 0.950v przy taktowaniu 2025MHz. Świetnie trzyma zegary. Szczerze zalecam kręcenie karty przy pomocy krzywej w MSI Afterburner.

 

Polecam dla niezdecydowanych jaki model 2070S kupić :thumbup:

 

Który model Palita 2070 Super masz, bo jest ich kilka?

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie poczekałeś kilka dni na 2080 super? cena niby ta sama a parę % wydajności więcej :P

 

2080S za niecałe 3k? ;)

 

Też szukam jakiegoś dobrego 2070S, obecnie lekka posucha jest, obawiam się, że przy 2080S będzie tak samo - brak dostępności na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który model Palita 2070 Super masz, bo jest ich kilka?

 

Mam wersję Jetstream.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2080S za niecałe 3k? ;)

 

Też szukam jakiegoś dobrego 2070S, obecnie lekka posucha jest, obawiam się, że przy 2080S będzie tak samo - brak dostępności na początku.

 

Przy takim budżecie dodatkowe 300 zł myślisz, że serio zrobiłoby problem? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paaaanowie Paaaaanowie, ja tu oczekiwałem odpowiedzi w stylu "ekstra, super karta" albo "świetny wybór", a tutaj zaskoczenie co niemiara :P

Oczywiście jestem świadom aktualnych cen, ale rynek się strasznie mocno zmienia. Udało mi się dorwać nowego RTX2080 za niecałe 3000zł, a tak to co i rusz problem z dostępnością albo ventus o 100zł droższy. Swoją drogą można by tak dokładać bez końca, przecież to tylko kilkaset złotych :D

 

Dzięki za wsparcie i pomoc, jak złożę i uda mi się uruchomić komputer to dam znać!

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paaaanowie Paaaaanowie, ja tu oczekiwałem odpowiedzi w stylu "ekstra, super karta" albo "świetny wybór", a tutaj zaskoczenie co niemiara :P

Oczywiście jestem świadom aktualnych cen, ale rynek się strasznie mocno zmienia. Udało mi się dorwać nowego RTX2080 za niecałe 3000zł, a tak to co i rusz problem z dostępnością albo ventus o 100zł droższy. Swoją drogą można by tak dokładać bez końca, przecież to tylko kilkaset złotych :D

 

Dzięki za wsparcie i pomoc, jak złożę i uda mi się uruchomić komputer to dam znać!

 

Pozdr

 

Rzeczywiście... wchodzisz poczytać a tutaj ja się pytam dlaczego nie czekałeś na 2080s, ktoś tam pisze, ze przebolejesz wolniejsze kości a trzecia osoba dokłada, że może zwrócisz kartę którą kupiłeś... haha dość komicznie to wyglada bo rzeczywiście, kartę kupiłeś bardzo fajną za dobrą cenę. Życzę nieskończonej liczby fpsów ? daj znać jak się sprawuje bo też mam niemałą zagwozdkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupo 2080 w dniu dzisiejszym to mozna pogratulowac tylko sprzedajacemu od jutra wartosc tych kart mocno spadnie. Dzis na allegro juz uzywki w csnach 2100-2300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto mu zabroni zwrócić kartę po tygodniu jak faktycznie rtx 2080 straci na wartości przez ten krótki czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem nowości i oświadczam, że nie żałuje, ze zaoszczędziłem 500zl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to miłego giercowania :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...