Skocz do zawartości
tonko2207

Zestaw komputerowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Składam komputer ( mam zamiar zakupić cały zestaw na dwie części najpierw procesor, płytę główną i ramy a później kartę graficzną), posiadam już zasilacz (be quiet! zasilacz Pure Power 11 700W CM) i obudowę (aquarius x70w SilentiumPc). Na oku mam dwa procesory ( ryzen 9 3900x albo intel i9 9900k) komputer będzie mi służył głównie do gier czasami do robienia stron internetowych ale raczej do niczego więcej. Poszukałem już trochę ram'ów i płyt głównych ale dalej nie jestem przekonany co i dlaczego wybrać. Ramy jakie znalazłem to:

- G. Skill Flare X 16gb (3200 MHz cl 14)

- G. Skill Trinder Z 16gb (3200 Mhz cl 14)

- G. Skill Trinder Z 32gb (3200 Mhz cl 14)

Jeżeli są jakieś inne lepsze (bardziej pasujące) to prosiłbym o nazwy :D

Co do płyt głównych znalazłem tylko kilka do intela ( co do amd sam nie jestem pewien którą opłaca się wybrać), w płycie nie potrzebuje takich bajerów jak ledy i wifi bo wiem że to podnosi cenę a nie jest mi to potrzebne. W płycie liczy się możliwość sli ponieważ będę miał zamiar kupic rtx 2080 i kiedyś dokupić drugiego gdy jeden nie będzie dawał sobie rady bądź będę chciał pograć w 4k.

Płyty jakie znalazłem to:

- Gigabyte z 390 Aorus Elite

- ASRocs Z390 Taichi ( zastanawiam się czy bardziej opłacalna jest wersja zwykła czy ultimate)

- Gigabyte Z390 Aorus Pro

- Gigabyte Z390 Aorus Master

Nie mam jakoś narzuconej ceny na ten zestaw, ale wolałbym za płytę nie dawać 2500 zł prosiłbym o doradzenie czy te elementy się na dają a jeżeli są jakieś lepsze to prosiłbym o komentarz pozdrawiam.

Edytowane przez tonko2207

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do gier to weź ryzena 3700x (trochę wydajniejszy od 3900x przy czym dużo tańszy).

Ramy fajne wszystko ładnie b-die samsungowe tylko pytanie po co znów przepłacać? Patriot 16GB 3733MHz Viper 4 CL17 (2x8GB) są za ~ 400zł.

Co do mobasa to szczerze odradzam SLI, nie daje współmiernego przyrostu fps do ceny. Lepiej kupować jedną mocniejszą kartę. Do tego mało gier jestg dobrze zoptymalizowanych pod SLI. Tu postawiłbym na Gigabyte X570 GAMING X ~ 750zł lub MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI ~ 940zł (do tej drugiej jest promocja, ze dostaniesz cooler AIO gratis)

SSD SX8200 Pro, PNY XLR8 CS3030, Corsair MP510 pojemność jaka Ci pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ramów 16 gb starczy bo zastanawiałem się jeszcze nad opcją 2x16gb i czy ważniejsze są taktowania w tym przypadku czy opóźnienia? Wybrałem opcje 3200MHz bo opóźnienia były małe a czytałem że opóźnienia są bardzo ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I taktowania i opóźnienia są ważne. Optymalny balans to 3200 MHz CL 15 / CL16, dla wyższych taktowań to np. 3600 MHz CL16 / CL17.

 

Generalnie za RAM nie ma co przepłacać, bo przyrost wydajności nie jest tak ogromny. Byle nie brać jakichś wolnych pamiątek, cokolwiek 3200 MHz CL16 będzie ok - chyba, że chcesz bawić się w mocne kręcenie dla własnej frajdy i numerków w benchmarkach, to wtedy można inwestować w drogi RAM na dobrych kościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem dzięki :D a co do pojemności 16gb starczy czy może lepiej dorzucić trochę więcej i mieć 32gb w dwóch kościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowo do grania to 16GB jeszcze starcza i pewnie przez dłuższy czas starczać będzie, ale jak np. robisz jeszcze 10 innych rzeczy w trakcie grania to można wziąć 32GB jak masz hajs i mieć spokój na długi czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gram w gry to jedynie co robię w miedzy czasie to mam odpalonego Yt, Facebooka i czasami kilka innych stron + Ts3 i tak na prawdę to wszystko teraz mam 8gb i jestem nawet w stanie to robić chociaż podejrzewam że największym problemem teraz jest mój procesor (i5 650).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ramow jest różnica między patriot Viper 4 ddr4 16gb 3733MHz cl 17 a patriot Viper steel ddr4 3733MHz cl 17 cenowo są za tyle samo ale wygląd tych drugich bardziej mi się podoba czy będzie jakaś różnica między nimi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...