Skocz do zawartości
yampik

Nowy smartfon / średnia półka / Samsung / Xiaomi / Huawei?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mój A3 2016 już chyba swoje wysłużył.

Bardzo fajny, mały biznesowy telefon.

 

Szukam godnego następcy.

Rozmyślałem o s7 edge (ze względu na to, że walczę z mirrolinkiem w toyocie i ponoć to jeden z niewielu telefonów które pozwalają na pełne wykorzystanie floating apsa - dzięki zaawansowanym opcją developerskim).

 

Nie ukrywam, że jestem bardzo przyzwyczajony do samsungowskiego ułożenia klawiszy i menu.

 

Biorę także pod uwagę coś ze stajni Huawei i Xiaomi.

Chciałbym kupić telefon x FV, może być używane.

 

Jakie modele w granicy 500-800 brać pod uwagę?

Oczywiście chciałbym wydać jak najmniej ;)

 

Ktoś poleci jakieś ciekawe modele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro masz Asus Zenfone 4 za 699 zł. Bardzo dobrze wykonany, aparat ma OIS + drugi aparat szerokokątny. Na baterii trzyma na luzie dwa dni ( przynajmniej u mnie ).

Edytowane przez adam32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro masz Asus Zenfone 4 za 699 zł. Bardzo dobrze wykonany, aparat ma OIS + drugi aparat szerokokątny. Na baterii trzyma na luzie dwa dni ( przynajmniej u mnie ).

nie wiem którą wersje masz na mysli , ale niektóre to średniaki a inne mają parametry kalkulatora ;)

Edytowane przez yampik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz następcę obecnego to za ok. 1000zł jest Samsung A40, powinieneś być zadowolony.

W tym budżecie jest Huawei P20 lite ale jest zwyczajnie słaby.

Z Xiaomi, wszystkie są duże poza Redmi 7A ale to jest tylko budżetowiec pod każdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem a40, patrzylem na redmi 7 (bez A).

 

sam nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem a40, patrzylem na redmi 7 (bez A).

 

sam nie wiem...

Redmi 7 mam teraz w teście, razem z redmi 7A. Jak na swoją cenę to solidne smartfony. Tylko Redmi 7 to duży smartfon.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem którą wersje masz na mysli , ale niektóre to średniaki a inne mają parametry kalkulatora ;)

 

ZenFone 4 ZE554KL, świetny telefon w świetnej cenie. Nominalnie kosztował ze 2k.

Za 800zl masz jeszcze htc U Ultra kosztujący 2 lata temu około 3tys PLN. Jedynie bateria przeciętna, ale to poziom Galaxy s7 ;) za to audio, aparat, wydajność... Mniam.

 

W tym budżecie nie ma lepszych telefonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten będzie też bardzo wydajny Nokia 8 ze Snapdragonem 835 w cenie poniżej 1 tyś.

Edytowane przez adam32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jakiś dramat, budżet u mnie jest zakładany a nie wymuszony ;)

 

natomiast chwilowo nadal mocno myslę o używanym s7 edge za +/- 700 zł

 

nie wiem czy inne telefony pozwolą na obsługę floatingapsów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

floatingAps to taka apka do multi-taskingu na androidzie.

 

mój a3 nie mając zaawansowanych opcji developerskich nie pozwala na pełne wykorzystanie mirrorlinka w połączeniu z samochodem

 

s7 edge tak

 

 

/ toyoty nie są tak otwarte na ingerencje w panel jak inne marki

a firmowe navi mnie drażnią ;)

Edytowane przez yampik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz sprawdzonego s7e to jak uważasz. Osobiście w używane Galaxy bym nie wchodził, ale ja jestem antysamsungowiec. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie antysamsungowiec ale używki tak starego modelu też bym nie brał, szczególnie ze względu na baterię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, a co z nowych?

 

asusa ogólnie ze względu na sprzęt komputerowy - omijam szerokim łukiem.

do nokii też jakoś nie jestem dobrze nastawiony...

 

samsung i huawei u mnie ma dobry serwis

 

 

xiaomi sporo osób chwali.

 

co ma podobny układ do szajsunga?

 

ogólnie myślę, że jak chodzi o producentów to w moim przypadku w grę wchodzą tylko :

 

1. samsung

2. huaweii

3. xiaomi

 

ogólnie zależy mi też na FV ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung A40, Xiaomi Redmi Note 7. Średniaków Huawei nie lubie, bo na nich strasznie oszczędzają, a ceny walą w kosmos. Tak jak jeszcze w tamtym roku Samsung. Teraz ceny są zjadliwe, a hardware więcej niż dobry. Jednak nadal w określonym budżecie podzespoły w Xiaomi będą lepsze, poza aparatem, bo ten ciągle jest tylko średni, w średnich modelach.

 

Jaki układ od Samsunga ma Xiaomi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

redmi 7 i redmi note 7 - musze to wziac w rece i spraqdzic :)

 

chodziło mi o układ klawiszy :)

jakos jestem przyzwyczajony do samsungowskiego

 

 

a w a40 są "opcje programisty" jak w s7edge?

bo to chyba to mi jest potrzebne ;)

Edytowane przez yampik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

redmi 7 i redmi note 7 - musze to wziac w rece i spraqdzic :)

 

chodziło mi o układ klawiszy :)

jakos jestem przyzwyczajony do samsungowskiego

 

 

a w a40 są "opcje programisty" jak w s7edge?

bo to chyba to mi jest potrzebne ;)

Dla mnie najlepsza jest Gboard.

Nie wiem, miałem ostatnio w teście A50 ale tego nie sprawdziłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsza jest Gboard.

Nie wiem, miałem ostatnio w teście A50 ale tego nie sprawdziłem :)

 

 

mi chodziło o dolne klawisze,

powrót, zmniejszanie itp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz samsunga to musisz dołożyć drugie tyle, żeby to miało ręce i nogi. A40 ma dużo lepszych konkurentów. Jeśli mirrorlink nie jest priorytetem to w takim budżecie motorola g6 plus lub xiaomi note 7. Chyba, że jakieś używki to i może S7 znajdziesz. Dobrą opcją też jest Oppo RX17NEO (raczej ciężko poniżej 1000zł). Ustawienia klawiszy można zmienić, a od czasu A3 samsung zmienił dwa razy nakładkę.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dalej dumam pomiędzy używanym s7 edge a redmi note 7.

 

ten mirrorlink by się przydał.

 

jak parametrowo ma się s7 edge do note 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chodziło o dolne klawisze,

powrót, zmniejszanie itp ;)

aha, ja używam już tylko gestów do obsługi

 

no i dalej dumam pomiędzy używanym s7 edge a redmi note 7.

 

ten mirrorlink by się przydał.

 

jak parametrowo ma się s7 edge do note 7?

Jeżeli chodzi o wydajność to podobnie. 140-160tys pkt w antutu 7. bateria dużo lepsza w RN7.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez przesiadlem sie z Galaxy S7 tylko ze flat,dobijala mnie w nim bateria. Ja wybralem Galaxy M20 z amazon. Ok 900zl, 4Gb/ 64gb. Bateria 5000mah, 9-11h SOT przy stale wlaczonym LTE i GPS. Nie uzywam wifi, ale na nim powinno dluzej dzialac. Aparat lepszy niz Xioami Note 7, ale dalej bez rewelacji (moim zdaniem ogolnie slabszy niz s7). Szybki, ma niecale 75mm szerokosci, NFC i Osobny dual sim /SDHC.

 

Ogolnie bezproblemowy. Jesli chodzi o opcje programisty oczywiscie są, ale myslalem do tej pory ze kazdy android to ma, po wczesniejszej aktywacji oczywiscie?

 

Bateria przy takim samym uzywaniu w S7 trzymala mi 3h SOT, tu ponad 3x wiecej. Najwiekszym minus widze w braku AMOLED, jest zwykly IPS porownywalny do xiaomi Note 7. Szybkosciowo to praktycznie to samo co s7. Wahalem sie jeszcze nad Galaxy A30 i A50, cena i bateria zawazyly.

Edytowane przez generals

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś w rekach Redmi 7 i Redmi note 7 - są zwyczajnie za duże :/

 

m20 nie ma gorilla i też jest spory :/

 

Widzę parę nowych albo prawie nowych s7 edge.

Mocno myślę też o a40. Najchętniej sprawdziłbym tą a40stkę czy ogarnie mi mirrora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zamykać można, tylko nie skazywać prawomocnie. O 0,8%, może mniej (wojna cenowa marketów). Do góry pójdzie po uwolnieniu cen prądu, nie wiadomo o ile bo to zmienny rynek ale i tam ceny się raczej normują/spadają.  
    • Na początku po 4 godzinkach gdzieś miałem spotkanie z gryfem, ale musiałem spierdzielić, za mocny był dla mnie i ziomków. Pograłem teraz i znowu go spotkałem i wskoczyłem na niego i odleciał z 300 metrów dalej 😅Wylądował pikując w dół, zostało mu dalej półtora paska i by leżał, ale skubaniec uciekł
    • RX 6700 XT do  ryzena 5 2600.  Mocny strzał w stopę? za pół roku kupię jakiś lepszy procek( najniższa krajowa here )   Do tego psu XPG Pylon 650W Udzwignie?
    • Oj tak, oj tam, nie wiem co zmywakowi znowu się wylało dla zdobycia oglądalności, ale brytyjskie szkoły dobre są....problem w tym, że nie wszystkie  UK to kraj z dużym rozwarstwieniem społecznym i to będzie widoczne także i w szkolnictwie.  Jeżeli się mieszka w tzw councilówce (osiedle domów socjalnych, posiadanych przez lokalne władze i wynajmowanych długoterminowo lokatorom z niskimi dochodami poniżej wartości czynszów komercyjnych) i daje dzieciaka do szkoły w councilówce, a do tego zaniedbuje go tak samo, jak zaniedbują swoje g*****niaki councilowi obywatele, to rzeczywiście, w przyszłości takie dziecko wyrośnie najprawdopodobniej na kolejnego councilowego obywatela z aspiracjami co najwyżej na poziomie bycia lokalnym przedstawicielem firmy farmaceutycznej sprzedającej znieczulające życiowo specyfiki    Dziecko zadbane, wychowane będzie mogło dużo osiągnąć. Prawie wszystko, bo do wszystkiego to niestety trzeba wysłać dzieciaka do jakiegoś Eton College czy cóś. Tam może nie będzie już bardziej mądrzejsze, ale nabędzie kontaktów
    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne. Może wyglądają takie akcje śmiesznie i jak był bug, ale dla mnie właśnie czyni tę grę wyjątkową. Lubię to.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...