Skocz do zawartości
kubikolos

Radeon czy RTX?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z racji tego, że dokonałem ostatnio modernizacji i zakupiłem R5 3600 to czas przyjdzie również na GPU. Pytanie czy kupić RTX 2080 czy jednak Radeona z serii Navi dla przykładu RX 5700 XT czy jednak poczekać trochę i zobaczyć co oferuje AMD w wyższym segmencie? Generalnie zamierzam wymienić GPU na nowego CoD'a i gry, które będę zamierzał streamować. RX 5700 XT po zmianie odpowiednich parametrów równał się z 2080 z tego co było pokazane przez pewnego gościa. Navi okazało się być takie jak zapowiadało AMD. Szczerze mówiąc nie lubię NV i kupiłbym to raczej z przymusu. Jednak rozważam zakup RTX 2080, ale jestem bardziej przychylny sprzętowi AMD. Pewne opcje graficzne i tak będą wyłączone z racji gry w Multiplayer. Budżet tak naprawdę nie ma limitu. 2080 Ti to overkill i totalna głupota dla mnie. Jeśli Navi w tym segmencie pokazło co potrafi to zastanawiam się co będzie jeśli wypuszczą High End.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro budzet nie ma limitu a 2080ti nie bierzesz pod uwage to za 3250zl za 3dni wychodzi 2080S. Pytanie do czego i na jak dlugo potrzebujesz gpu i do jakiej rozdzielczosci bo rozstrzal kart masz spory a jesli chodzi o AMD to poki co nie ma konstrukcji niereferencyjnych. Obecne modele 2080 dosc mocno tanieja wiec tez warto wziasc pod uwage jednak ciekawym kaskiem jest tez 2070S. Na kartach nvidia skorzystasz jeszcze z oblsugi RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTXy to lepsze/bardziej przyszłościowe karty od Navi, obecnie karty AMD kupuje się jeżeli chcesz po prostu czystą wydajność w grach za niższe pieniądze.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTXy to lepsze/bardziej przyszłościowe karty od Navi, obecnie karty AMD kupuje się jeżeli chcesz po prostu czystą wydajność w grach za niższe pieniądze.

 

 

bo ma RT jest bardziej przyszlosciowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ma RT jest bardziej przyszlosciowa ?

 

Właśnie to jedyny argument. 1070 nie jest złą kartą a wydajność jest cholernie słaba.. Poważnie jestem zawiedziony..

 

 

Tylko niereferenty w planach, żadne turbiny. Modern Warfare wychodzi dopiero za kilka miesięcy i mniej więcej wtedy będę wymieniał GPU. Dlatego podałem 2080 i 5700 XT. 5700 XT dlatego, że prawdopodobnie wtedy pokażą coś nowego w dziale Radeon. Liczę na mocniejsze Navi. Wszystko w zasadzie zależy od tego jak będzie Modern Warfare chodziło na 1070. Prawdopodobnie poczekam jeszcze trochę a jeśli nie to wybiorę coś z tych dwóch kart. Jedynie 1080p144, ale uwaga 144 Hz tylko w CoDzie na Multi i w dodatku niektóre opcje wyłączam bo są irytujące. Właściwie wziąłem 2080 dlatego żeby mieć zapas mocy a o 2080 Ti nawet nie myślę bo jak pisałem to czysta głupota, strata pieniędzy i nic poza tym nie zaoferuje. 2080S to zapewne tylko podbite lekko zegary i poza tym nic się nie zmieni? Druga sprawa RT mnie nie interesuje w ogóle. Zależy mi tylko na tym aby karta dała z siebie wszystko i zgrywała się odpowiednio z procesorem. Nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobny dylemat - porzuciłem 1080 w SLI na rzecz jednej karty. Właśnie jakiej ? 5700XT bym wziął na przeczekanie, ale z tego co widzę coś się z tymi kartami niedobrego dzieje - wersje 50th padają jak muszki :(

2070Super będą jak będą - niby wszędzie są, a nigdzie nie ma :( Mogę używkę pewną 1080Ti FE - zawsze miałem FE bo w SLI lepiej się to sprawdzało. Jeszcze na gwarancji.

Za 2950PLN można dorwać ZOTAC 2080 - 5 lat gwary w EU dają po zarejestrowaniu na ich stronie. Ale.. raptem za 300PLN więcej za momnent 2080S - może być ciekawy kąsek.

Bania już mnie boli od główkowania :( 2080Ti za drogie na moją kieszeń.

Wybrałeś coś ? Może się skłonię ku Twojej decyzji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzyjam bardziej czerwonym bo nvidia mnie nie przyciąga właściwie niczym w tej swojej serii RTX. Wiem, że z tej technologii nie będę w ogóle korzystał i średnio widzi mi się wydawać taką kasę za technologię, której i tak nie użyję. Chyba poczekam na mocniejsze Navi a jeśli nie to zapewne będzie to 5700 XT od Sapphire. Ewentualnie jakieś 2080 od EVGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5700XT ponizej 2k, 2080 to koszt ok 3k a 2080ti to glupota i nic nie oferuje :lol2: Niezly masz rozrzut :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5700XT ponizej 2k, 2080 to koszt ok 3k a 2080ti to glupota i nic nie oferuje :lol2: Niezly masz rozrzut :D

 

Jeżeli potrafiłbyś czytać ze zrozumieniem to nie napisałbyś czegoś tak głupiego. Każdy wie, że to karta do 4K. W 4k nie zamieram się bawić ani w śmieszny RT w grach Multiplayer to nie ma żadnego sensu a sama technologia nie jest dla mnie interesująca. 5700 XT po odpowiedniej modyfikacji równa się z 2080 więc w czym masz tutaj problem? Napisałem, że budżet nie gra roli. Co za tym idzie? Nie widzę żadnego rozrzutu. Poczytaj sobie raz jeszcze a dopiero później pisz. Nie napisałem tego po to aby dowiedzieć się jaki mam rozrzut tylko po to aby zapytać co byłoby lepsze do tego procka nie patrząc na budżet zachowując przy tym jakikolwiek sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5700XT + zmiana chłodzenia na morpheusa/ accelero + power mod. Wydajność 2080 za ~ 2300zł. Do tego cisza której żaden nierefent nie zaoferuje.

Edytowane przez VergilSparda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5700XT + zmiana chłodzenia na morpheusa/ accelero + power mod. Wydajność 2080 za ~ 2300zł. Do tego cisza której żaden nierefent nie zaoferuje.

 

Właśnie o tym mówię.. Nie sztuka wydać pieniądze i nie korzystać w pełni. 2080 to był tylko wybór przez pryzmat "zapasu mocy" nic więcej. Póki co chyba się wstrzymam aż zacznie coś wyciekać na temat mocniejszej Navi. Chociaż to co powiedziałeś ma w zasadzie sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym mówię.. Nie sztuka wydać pieniądze i nie korzystać w pełni. 2080 to był tylko wybór przez pryzmat "zapasu mocy" nic więcej. Póki co chyba się wstrzymam aż zacznie coś wyciekać na temat mocniejszej Navi. Chociaż to co powiedziałeś ma w zasadzie sens.

Przy takim zestawie ważna kwestia że chłodzenie wrzucasz też na kolejną kartę czyli na spokojnie kupujesz na premierę turbinę która zalega w sklepach a nie czekasz miesiąc-półtora na konkretnego nierefa mp. nitro+ którego nie wiadomo jak szybko dostaniesz. Wystarczy spojrzeć co się dzieje z dostępnością Ryzenów na premierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim zestawie ważna kwestia że chłodzenie wrzucasz też na kolejną kartę czyli na spokojnie kupujesz na premierę turbinę która zalega w sklepach a nie czekasz miesiąc-półtora na konkretnego nierefa mp. nitro+ którego nie wiadomo jak szybko dostaniesz. Wystarczy spojrzeć co się dzieje z dostępnością Ryzenów na premierę.

 

Moment. Czyli mówisz, że jak zamontuję sobie to chłodzenie na RX 5700 XT to później ewentualnie na 5950 XT również mogę? Podobno ma być taki model według przecieków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sam rozstaw śrub będzie taki sam to bez problemu. Lista kompatybilności jest długa np. r9 290x i taki 1080ti. Widziałem na reddicie że ludzie nawet to do rtx-a pakowali gdzie ponoć rdzeń jest nieco przesunięty.

Rozstaw śrub chłodzenia jest taki sam dla 290x, 390x i teraz 5700xt więc skoro od 2013 tego nie zmienili to wątpie by w czasie trwania 1 generacji to zrobili. Choć w sumie Vega miała inny i dla niej wydano osobną wersję.

Nie wiem jakiej jakości są termopady w zestawie więc ewentualnie można coś markowego kupić bo vrm grzeje się mocniej niż na standardowym chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sam rozstaw śrub będzie taki sam to bez problemu. Lista kompatybilności jest długa np. r9 290x i taki 1080ti. Widziałem na reddicie że ludzie nawet to do rtx-a pakowali gdzie ponoć rdzeń jest nieco przesunięty.

Rozstaw śrub chłodzenia jest taki sam dla 290x, 390x i teraz 5700xt więc skoro od 2013 tego nie zmienili to wątpie by w czasie trwania 1 generacji to zrobili. Choć w sumie Vega miała inny i dla niej wydano osobną wersję.

Nie wiem jakiej jakości są termopady w zestawie więc ewentualnie można coś markowego kupić bo vrm grzeje się mocniej niż na standardowym chłodzeniu.

 

Rozumiem. W sumie to do premiery Modern Warfare konstrukcje niereferencyjne już będą miały premierę wiec raczej nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z minusów to chłodzenie z wentylatorami zajmuje chyba 4 sloty więc obudowa musi mieć na to miejsce. Do tego spora waga więc podpórka wymagana.

Estetycznie to też jakoś nie wygląda więc jeśli obudowa z szybą to raczej odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy przy radeonach trzeba coraz to bardziej się bawić? Co to za czasy :E Kiedyś po zakupie karty używało się na domyślnych ustawieniach i fabrycznym chłodzeniu, a teraz trzeba to wszystko wywalić. :hmm: Pod tym względem nvidia radzi sobie znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy przy radeonach trzeba coraz to bardziej się bawić? Co to za czasy :E Kiedyś po zakupie karty używało się na domyślnych ustawieniach i fabrycznym chłodzeniu, a teraz trzeba to wszystko wywalić. :hmm: Pod tym względem nvidia radzi sobie znacznie lepiej.

Ktoś Ci każe się bawić? Przecież kupujesz i działa bez żadnych zmian. Raczej mało kto kupuje turbinę i zostawia standardowe chłodzenie. FE Nvidii zyska tak samo na wydajności i kulturze pracy po zmianie chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jedyny argument. 1070 nie jest złą kartą a wydajność jest cholernie słaba.. Poważnie jestem zawiedziony..

 

 

dobre masz myslenie, RT jedyny argumentem na korzzysc przyszlosciowosci RTX-ow. Ten RT w ogole nie jest zauwazalny w grach, przez co zostanie "wygnany" tak samo jak hairwork który nikomu nie był potrzebny... 5700xt dopiero raczkuje, poczekajcie jak tylko dopracują sterowniki i co najwazniejsze ! Dostaną niereferencyjne chlodzenia i wtedy całkowicie karty się odsłonią. Osobicie sam składam nową platforme która bede sklada w przyszlym tyg. w ktorej sklad wchodzi ryzen 3600 i monitor wqhd 144hz. Po co komu sztuczne upchane światła i odbicia w RT skoro tak nie bede zwracał uwagę na to gówno, a zalezy mi na plynnej rozgrywce. Dla kogoś to jest problem zmniejszyc jakieś bajery typu odblaski itd zeby cieszyć się bardzo dobrą płynnoscia i ładna grafik? Odrazu kupują karty za 3koła... Dla mnie to jest smieszne. Osbiscie dla mnie dobra grafika to Jak najwyzsza rozdzielczosc i ULTRA TEKSTURY oraz wygladzanie 2xmsaa. Po co komuś blury, jakieś sztuczne odbicia rodem z Neefo for speeda undeground-a oraz inne pierdoły które wg. mnie tylko przeszkadzają w rozgrywce. Zamioast wszystko pakować zabierzcie swoje kobiety na jakiś wypad na weekend lub coś innego bo taka ignorancja i patrzenie tylko na cyferki fps niczego dobrego nie przyniesie. W zyciu realnym też się tak wszystko świecie i odbija jak w RAY TRACINGU? Panowie, ogarnijcie się.... dziękuje za uwage. Teraz jest mi lżej. :D

PANOWIE, TEKSTURY SIĘ LICZĄ NIE BLUR

 

ps. ja chyba widzialem inne testy rtx 2070 super i 5700xt.... przeciez 5700 xt jest wydajniejszy od 2070? A tutaj ktoś porównuje 2060 super do 5700xt. O co chodzi ? Prosze podeslijcie mi linki do jakiś innych testów bo ja ogladalem tylko te na youtube.

Edytowane przez bartoszzz77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą przyszłością ogólnie kart to śmiem twierdzić że takie coś nie istnieje :E ale co by nie mówić radki nowej serii są fajne i to bym powiedział nawet bardzo fajne :E według mnie i tak najlepsza opcja to 5700 za 1600pln( z odblokowaniem) + chłodzenie za 200pln.Po testach widać że karciocha ma potencjał i pewnie na przestrzeni kilku miesięcy zyska jeszcze kilka dobrych procentów więc za 1800pln to strzał w dyszkę.Rt w rtx jakoś do mnie nie przemawia i nigdy to nie nastąpi ;) wciśnięte na siłę bo coś trza było wymyśleć ,dużo ciekawszą zabawką było physyX ale jak widać zostało uśmiercone ;) a to nie dobrze bo to było naprawdę fajne

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą przyszłością ogólnie kart to śmiem twierdzić że takie coś nie istnieje :E ale co by nie mówić radki nowej serii są fajne i to bym powiedział nawet bardzo fajne :E według mnie i tak najlepsza opcja to 5700 za 1600pln( z odblokowaniem) + chłodzenie za 200pln.Po testach widać że karciocha ma potencjał i pewnie na przestrzeni kilku miesięcy zyska jeszcze kilka dobrych procentów więc za 1800pln to strzał w dyszkę.

 

o jakim odblokowaniu mowisz? Jedyny argumenetem przyszlosciowosci karty jest wydajnosc ;] a nie żadne RT jak to jeden przedmówca mowil(pisał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jakim odblokowaniu mowisz? Jedyny argumenetem przyszlosciowosci karty jest wydajnosc ;] a nie żadne RT jak to jeden przedmówca mowil(pisał)

 

Odblokowanie pewnych funkcji w 5700 XT pozwoliło zrównać sięz RTX 2080. To samo tyczy się RX 5700. Również można ją odblokować i będzie tylko lepiej. Rozważam taką opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarzuć jakims linkiem, w ten czas bym wzial 5700 bez xt bo szkoda kasy jak moge sobie odblokowac za free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarzuć jakims linkiem, w ten czas bym wzial 5700 bez xt bo szkoda kasy jak moge sobie odblokowac za free

Spokojnie bez rozpędu :E odblokować można oc nic więcej ale to daje spory strzał tej karcie.Po zmianie chłodzenia i tym unlocku myślę że będzie to wydajnościowo w miarę blisko np 2070s .https://ithardware.pl/aktualnosci/prosty_mod_sppt_pozwala_wycisnac_z_kart_radeon_rx_5700_znacznie_wiecej-9771.html

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cześć,  Składałem wczoraj znajomemu komputer. Z ważniejszych części: Mobo msi pro z790-p wifi Cpu i5 12600kf Gpu Gigabyte GeForce RTX 4060 Eagle OC 8GB GDDR6 Zasilacz Gigabyte P750GM Reszta chyba mało istotna. Po złożeniu wszystko śmigało. Windows się zainstalował, sterowniki do płyty głównej też. Niestety w trakcie instalacji sterowników do karty graficznej komputer się resetuje i już nie chce się włączyć. Wyskakuje naprawa systemu, która nic nie daje, ewentualnie można przywrócić system, to się włącza. I tak w kółko. Zrobiłem update biosu płyty głównej, bez zmian. Sprawdzałem CPU i ram jakimiś programami do sprawdzania, temperatury są super, nie wywala żadnych błędów. Ale gdy tylko instaluję sterowniki do GPU, następuje śmierć  Mam już zero pomysłów o co może chodzić. Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem?   
    • Ostatni duży patch był jeszcze w styczniu, od tamtego czasu cisza, a jak pojawił się jakiś patch z pierdołami. Ta gra jest martwa.
    • Już jak tak się bawimy to skoro jesteś tylko pilotem, to Twoim zadaniem jest wyłącznie latanie, sprawy techniczne, rejestracja lotu itd. realizuje ktoś inny. Natomiast operator drona to osoba, która odpowiada również za całą techniczno-organizacyjną otoczkę lotu dronem   Dlatego napisałem, żebyś przeczytał ze zrozumieniem, bo wszystkie przywołane przepisy i to co wielokrotnie pisałem o tym właśnie mówią, że latać możesz, ale równie dobrze może się to wiązać z konsekwencjami od osób, których prywatność możesz naruszyć wykonywaniem swoich czynności... A czy kręcąc z chodnika kamerą mieliby podgląd na to jak wyglądają działania na całej posesji?
    • Kiedyś jak zacząłem chodzić na siłownię w wieku 17 lat to jak widziałem typów co mieli po 30 lat to od razu myślałem, Jezu co za stary dziad, że to się jeszcze rusza.
    • Ale kim przeprowadzą tę ofensywe? Nie spotkałem się z opiniami analityków żeby mieli jakieś wolne niezagospodarowane wojska w tym momencie. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...