Skocz do zawartości
travisto

GTX 1660 vs GTX 1660Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw myślałem nad zakupem GTX 1070, ale patrząc na allegro to trudno stwierdzić, czy nie kupuje się koparki nawet od prywatnej osoby (takie karty często miały kilku właścicieli). Dlatego wolę nie ryzykować i wybierać między GTX 1660 i GTX 1660Ti. Na filmach z porównaniem obu kart na youtube można zobaczyć wiele filmów, z których wynika, że GTX 1660 jest raptem o 5-10 klatek słabszy od wersji Ti. A u kogoś innego z kolei GTX 1660Ti jest zauważalnie szybszy (różnica 20-25fps). Warto kupować wersję z Ti, czy dać sobie spokój i brać sporo tańszą 1660 OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej rozdzielczości grasz ? Jaka resztą sprzetu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor 1920x1080. Reszta - MSI H97M-G43, 2x4GB RAM DDR3 1600MHz CL8, i5 4590 (3.30 - 3.70GHz), Thermaltake ZT 530W, Crucial BX500 240GB (system), Crucial BX500 480GB (Gry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz sobie test i ja wybralbym 1660TI. Latwiej bedzue odsprzedać. Jak zmienisz sprzet na mocniejszy to 1660ti tez sie nada Edytowane przez Keel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw myślałem nad zakupem GTX 1070, ale patrząc na allegro to trudno stwierdzić, czy nie kupuje się koparki nawet od prywatnej osoby (takie karty często miały kilku właścicieli). Dlatego wolę nie ryzykować i wybierać między GTX 1660 i GTX 1660Ti. Na filmach z porównaniem obu kart na youtube można zobaczyć wiele filmów, z których wynika, że GTX 1660 jest raptem o 5-10 klatek słabszy od wersji Ti. A u kogoś innego z kolei GTX 1660Ti jest zauważalnie szybszy (różnica 20-25fps). Warto kupować wersję z Ti, czy dać sobie spokój i brać sporo tańszą 1660 OC?

5-10 klatek słabszy, ale przy ilu klatkach? Bo to ma duże znaczenie, czy przy 20 (wtedy różnica wynosi 25-50%), czy przy 200 (wtedy wynosi 2.5-5%), rozumiesz?

Średnia różnica wydajności między tymi kartami to 15%, +/-5% w zależności od gry.

Różnica w cenie między tymi kartami to z kolei ok. 20%. 1660 jest więc ciut bardziej opłacalna.

Twoja decyzja czy dopłacisz 20% ceny za dodatkowe 15% wydajności. To dość prosta decyzja moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5-10 klatek słabszy, ale przy ilu klatkach? Bo to ma duże znaczenie, czy przy 20 (wtedy różnica wynosi 25-50%), czy przy 200 (wtedy wynosi 2.5-5%), rozumiesz?

 

To nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Czy zamiast 10 będę miał 20, albo zamiast 20 będę miał 30. I tak nie zamierzam grać przy takiej płynności, a raczej zwykłym klatkowaniu i wolę obniżyć detale żeby mieć 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Czy zamiast 10 będę miał 20, albo zamiast 20 będę miał 30. I tak nie zamierzam grać przy takiej płynności, a raczej zwykłym klatkowaniu i wolę obniżyć detale żeby mieć 60.

I tu się mylisz. Wolisz obniżyć detale do wysokich czy do średnich, żeby mieć te 60 klatek? Oczywiście przesadzam, ale te 15% różnicy w wydajności przełoży się na to, jakie ustawienia się uda zastosować. Twoja decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jak długo chcesz tę kartę? ja bym wyszedł od tego pytania. imo kupując sprzęt który w domyśle zostanie z nami 3, 4 czy nawet 5 lat lepiej dopłacić na tyle na ile ma się możliwość. jeśli zmieniasz sprzęt co rok lub dwa lata to wtedy można to olać i brać słabszy model.

 

ja bym dopłacał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Czy zamiast 10 będę miał 20, albo zamiast 20 będę miał 30. I tak nie zamierzam grać przy takiej płynności, a raczej zwykłym klatkowaniu i wolę obniżyć detale żeby mieć 60.

 

To jak blondynka, dla której nie istotna jest cena paliwa, bo ona i tak tankuje zawsze za 100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił na jak długo ta karta zostanie u mnie. Ja wziąłem "zwykłą" 1660 i kręciłem. Za rok+ kartę wymienię na nową generację rtx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...