Skocz do zawartości
World

Używany zestaw do 1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Na wstępie pragnę się przywitać, ponieważ powracam na to forum po paroletniej przerwie. Zawsze dostawałem tutaj fachowe porady i mam nadzieje, że tym razem się nie zawiodę ?

 

Słowo wstępu mamy za sobą, pora przejść do rzeczy.

Jestem strasznie do tyłu z nowymi procesorami, jak i z innymi częściami.

Mam do wydania około 1500zł na używane części, bo wydaje mi się, że nowe nie dadzą mi takiej wydajności jakiej oczekuje, choć mogę się mylić.

Głównie poszukuje zestawu do pogrania w nowe tytuły i te starsze w rozdzielczości FULL HD na wysokich detalach. Chciałbym też czasem zmontować sobie film w Sony Vegas i żeby nie trwało zbyt długo, chociaż przy możliwościach dzisiejszych procesorów nie powinien być to problem.

Dodatkowo chciałbym, żeby podstawka była dość świeża, ponieważ w przyszłości będę ją modernizować.

AMD czy Intel? Oto jest pytanie ?

Co do karty, skupiam się na RX 570 4GB, jest sens kupowania karty z 8GB?

Monitora nie potrzebuje, tak samo myszki, czy klawiatury. Liczę na fachową pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karty, skupiam się na RX 570 4GB, jest sens kupowania karty z 8GB?

 

nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Celuj w AM4, Intel w tym budżecie nie ma sensu.

 

Celowałbym w ryzena 5 1600. Da się go już upolować naprawdę tanio, używany poniżej 400zł. Do tego jakaś tania i sensowna płytka np. B450M DS3H. 8GB RAM DDR4 w dwóch kościach najlepiej minimum 3000MHZ CL16 to ok 200zł jeśli chodzi o nowe, nie wiem czy używane znajdziesz taniej ale RAM można brać używany tak samo jak procesor. Płytę lepiej nową albo z outletu. Jak dobrze poszukasz części to zmieścisz się w 1,5k.

Dysk SSD kup jednak nowy, jakiś tańszy model np. crucial bx500.

No i jeszcze zasilacz, markowe 450-500W spokojnie tu starczy. Z nowych SPC są tanie i dobre np. vero l2.

Pamiętaj, że musi posiadać kostkę CPU 2x4Pin/8Pin i 6+2Pin/8Pin na PCIe.

 

Masz coś ze starego sprzętu co możnaby zostawić? Dysk, zasilacz, obudowa? Masz mały budżet, posiadanie jakiegoś sensownego zasilacza i obudowy by bardzo pomogło, żeby się w nim sensownie zmieścić.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, niestety nic mi nie zostało z poprzedniego sprzętu, ponieważ sprzedałem wszystko, a teraz chętnie złożyłbym sobie sensowny sprzęt. Rozumiem, że grafikę wybrałem dobrą i nic w tej cenie lepszego nie znajdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

w takim budżecie imo najkorzystniejszą opcją jest zestaw z xeonem E5 na podstawce LGA2011: https://allegro.pl/oferta/nowy-huanan-x79-zd3-lga2011-quad-channel-gwarancja-8246445336

 

za 577 zl masz zestaw plyta + xeon 6 rdzeni + 16gb ram w quad channel. a do tego:

buda natec armadildo za 54 zl: https://www.electro.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/obudowy/obudowa-natec-armadillo

chlodzenie cpu spartan 3 pro za 80 zl: https://www.electro.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/chlodzenie/chlodzenie-cpu-spartan-3-pro-he1024 (jak wezmiesz chlodzenie razem z buda z electro.pl to bedziesz miec gratis wysylke)

zasilacz kolink 500w za 70 zl (ew. cougar 700w za 140): https://allegro.pl/oferta/kolink-kl-c500-80plus-500w-okazja-8203982889

dysk ssd 480gb za 190-200 zl (np kingston albo pny z x-kom): [84105]=1"]ssd 480gb za 190-200

 

i to wszystko wychodzi ok 1000 zl, zostaje Ci 500 zl i za to spokojnie wyrwiesz rx580 8gb / gtx 1060 6gb

 

kazda gierke odpalisz spokojnie na high/ultra (no moze ac:o na mid/high):

Edytowane przez tomaszekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że grafikę wybrałem dobrą i nic w tej cenie lepszego nie znajdę?

rx 570 4GB to najtańsza sensowna karta graficzna. Nvidia w tym budżecie nie istnieje. Dopiero gtx1660 ma sens, gtx1650 i 1050ti to kastraty znacznie słabsze od rx570. Stary już gtx1060 jest z reguły za drogi w stosunku do swoich możliwości.

Alternatywą byłby gtx 1060 3GB, bo używki powinny chodzić w podobnych cenach. Wydajność w zasadzie identyczna w zależności od gry ale 1GB VRAM mniej co w niektórych grach ma znaczenie. Używany gtx1060 6GB w dobrej cenie miałby sens ale z drugiej strony w podobnych cenach powinien być rx580 i to 8GB.

Super opcją jest używany gtx1070 ale to raczej zdecydowanie poza budżetem ;)

 

Polecane wersje radeonów to Sapphire Pulse, Nitro+ czy MSI Gaming X. Aorus jest ok, ale troszkę głośny pod obciążeniem. Omijaj szerokim łukiem ASUSa Expedition i Mining. Te wersje to padające szroty. A i nie kupuj karty bez żadnej gwarancji, fajnie jakbyś miał minimum te pół roku. To jest komponent, który może się zepsuć.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca dołożyć się do Ryzena 5 2600 i do tego od razu rx 580?

Edytowane przez World

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie sie nie oplaca. r5 2600 to imo za mocny procesor do karty rx580 i pieniadze, ktore wylozysz na niego teraz przyniosa wymierny efekt dopiero wtedy, gdy wymienisz rx580 na jeszcze lepsza grafike, co pewnie i tak wydarzy sie najpredzej za rok czy dwa. lepiej wziac slabsze cpu i mocniejsze gpu. uzysk w plynnosci gier bedzie wiekszy.

 

natomiast jesli myslisz o r5 2600 + rx580 to budzet ci sie zwieksza do 2000-2500 zl. a w tych pieniadzach to przy xeonie lga2011 mozesz miec zestaw z karta grafiki pokroju gtx1070/1660 i to zjada kazdego ryzena z karta pokroju rx580 na sniadanko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca dołożyć się do Ryzena 5 2600 i do tego od razu rx 580?

Typowo do gier to nie. Lepiej byłoby nawet zostać na np r5 1600 i wziąć używanego gtx1070 zamiast rx580.

r5 1600 a 2600 to tylko trochę lepszy proces i drobne usprawnienia. Zegar w zegar mają identyczną wydajność a przecież oba te procesory są odblokowane. Na 2600 przy dobrej płycie i chłodzeniu uzyskasz jakieś 200MHz więcej. W drugiej generacji wiem, że poprawiono kompatybilność pamięci RAM, o tym wypadałoby trochę poczytać.

Dopiero r5 3600 to już zauważalna różnica szczególnie w konkretnych tytułach jak np. cs:go.

 

Co nie zmienia faktu, że kolega wyżej ma w zasadzie racje pisząc, że te procesory to i tak zapas czy to dla rx570 czy 580. rx570 a 580 dzieli też tylko jakieś 10%. Gtx1070 jest już znacznie wydajniejszy od rx570 i 580, na poziomie gtx1660ti.

 

Co do LGA 2011 to wadą są chińskie płyty. Wyjdzie taniej, to prawda ale różnica jest coraz mniejsza, bo ceny ryzenów spadają. Platforma na AM4 z r5 1600 wychodzi ok 200zł drożej zakładając 8GB RAM i tanią płytę na B450 np B450M DS3H.

To 2/3 generacja Intela, o dość niskim taktowaniu, bo to procesory serwerowe. Ten stary Intel 6/12 jest słabszy od r5 1600 w grach właśnie przez niższe taktowanie no ale jest obecnie też znacznie tańszy. Przy rx570 i rx580 nie ma to znaczenia, przy gtx1070 może już mieć w niektórych grach.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...