Skocz do zawartości
Gość Kuba90*

Pierwsze LC w okolicach 2500

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kuba90*

Cześć Wszystko Forumowiczom

 

Chciałbym prosić o porady i opinie na temat wybranych cześć do zrobienia własnego LC.

 

Zestaw ma chłodzić i9 9900k i RTX 2080Ti i będzie montowany w obudowę Fractal Design Meshify S2.

 

Ogólnie chce odtworzyć taki obieg jak w tym zestawie

tylko bez tych wszystkich RGB i innych ujstw.

 

Założenia są takie, żeby chłodnice były pod wiatraki 140mm.

 

Wstępnie myślałem o Alphacool NexXxoS ST30 280mm na front i Alphacool NexXxoS ST30 420mm XFlow na górę, blok na procesor XSPC RayStorm Neo oraz combo XSPC D5 Photon 170 Reservoir/Pump Combo v2.

 

Czy takie chłodnice wystarczą do utrzymania temperatury procka i grafy do 60*C czy lepiej by było dołożyć do wersje XT45?

Czy blok i pompa jest dobra? Może można coś lepiej i taniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sek w tym, ze jezeli zalozysz 420 na gore to bedzie problem z wentylatorem z tylu obudowy. Wiec albo 360 albo 280 na gore + 280 z przodu.

Wszystkie bloki na CPU sa takie same jesli chodzi o wydajnosc (roznica 1-2 stopni max) wiec tu sugerowalbym kupno takiego, ktory sie Tobie po prostu podoba wizualnie.

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuba90*

Dzięki na to nie zwróciłem uwagi. To pierwsza zmiana na górę idzie 360 na przód 280.

To teraz mam jeszcze kilka pytań technicznych. Jako, że jest to mój pierwszy zestaw to dla ułatwienia pójdzie na miękkich wężach.

Złączki EK WATER BLOCKS EK-STC i wąż 16/10mm chyba będzie dobrym wyborem żeby dobrze to wyglądał i się układało.

Zastanawia mnie czy przed wkręcaniem złączek na gwinty nakłada się dodatkowo jakiś preparat uszczelniający?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki na to nie zwróciłem uwagi. To pierwsza zmiana na górę idzie 360 na przód 280.

To teraz mam jeszcze kilka pytań technicznych. Jako, że jest to mój pierwszy zestaw to dla ułatwienia pójdzie na miękkich wężach.

Złączki EK WATER BLOCKS EK-STC i wąż 16/10mm chyba będzie dobrym wyborem żeby dobrze to wyglądał i się układało.

Zastanawia mnie czy przed wkręcaniem złączek na gwinty nakłada się dodatkowo jakiś preparat uszczelniający?

 

Na soft tubing preparat uszczelniajacy? Nie. Na hard tubing z reszta tez nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuba90*

Ale mi nie chodzi o uszczelnienie pomiędzy króćcem na który nakładam wąż, tylko pomiędzy gwintem złączki a np. gwintem chłodnicy.

Pomiędzy tym połączeniem jest tylko oring, a gdzieś widziałem na YT jak przy montażu koleś dodatkowo czymś smarował gwint.

Przykładowo jak mam w warsztacie instalacje to na każdym połączeniu jest klej uszczelniający, to samo mam zresztą przy wysokim ciśnieniu na połączeniach gwintowanych klej uszczelniający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie połączenia wysokociśnieniowe więc nie uszczelnieniasz nic dodatkowo ale namoczenie koncowek w wodzie lub nawilżenie oringow wodą zapobiega uszkodzeniu oringow, na sucho można czasem zerwać oring lub przyciać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuba90*

dzięki to chyba wszystko wiem i mogę zamawiać części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...