Skocz do zawartości
Mario24

PC do gier /OC/144Hz ~~6500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcę złożyć w najbliższym czasie nowego PC który będzie służył głownie do gier.

Posiadam monitor FHD 144hz, w przyszłości będe chciał go wymienić na QHD lub 4K, również +120Hz. Będe robił OC

 

z obecnego zestawu (z sygnaturki) chcę zostawić:

 

COOLER: Be Quiet Dark Rock Pro 3

SSD: Crucial MX100 256gb

AUDIO: Asus Xorar DX

LCD: Benq XL2411Z V2

5x Phobya 120mm NB-eLoop 1600rpm (do nowej budy, ewentualnie mogę sprzedać)

 

 

Będe więc potrzebował:

 

-Płyty głównej

-Proca

-Obudowy

-Pamięć Ram

-GPU

-ew. zasilacza, jeśli obecny nie wystarczy

-dodatkowego dysku SSD (może być ale nie musi)

 

Mój budżet to jakieś -/+ 6500zł

Edytowane przez Mario24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600 tomahawk b450 crucial 16gb 3200cl16 rtx 2070 super fractal r6 zasilacz seasonic 550w SSD crucial bx 500 960gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o czymś takim:

 

https://proline.pl/koszyk/4f412034

 

ten aorus pociągnie OC I9?

 

albo takim:

 

https://proline.pl/koszyk/3c4f518f

 

Pamięci ram dobrze by było żeby miały niski profil bo dark rock pro 3 nie lubi wysoko profilowych :P

Co o tym myślicie ? coś do zmiany ?

Edytowane przez Mario24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z ryzenem ale płytę brałbym MSI MPG X570 GAMING EDGE WI-FI AM4, tańsza a spokojnie da radę. Dodatkowo Promocja na AIO przy zakupie mobasa. Co do OC to lepiej zostawić na PBO.

 

Czyli mam rozumieć że obecnie podkręcanie ryzena nie ma sensu pewnie przez problemy płyt głównych z biosem tak ?

 

Jest sens kupować do tego zestawu jakiś szybszy dysk SSD ? pojemność obecnego mi wystarcza

Obecny 5-letni zasilacz 550w do ryzena 3700x + 2070super będzie za słaby i lepiej go wymienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK a pamięć ram zostawić tą która jest czy wymienić na coś innego? Przypominam jeszcze, że zależy mi na niskim profilu ze względu na dark rock pro 3

 

i9 droższy ale wydajniejszy w grach plus dodatkowo można go podkręcić. Nie lepiej nim się zainteresować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę temat

 

Na chwilę obecną zakupiłem Pamięć DDR4 Ballistix Sport LT 3200 CL16 SR x8 i obudowę fractral define r6

 

Co do reszty to myślę wziąść:

 

CPU- Ryzen 3700x

MOBO- Co polecacie ?

GPU- RTX 2070 Super (którą polecacie?), ja osobiście myślałem o MSI Geforce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO 8GB GDDR6

PSU- Seasonic Focus Gold 650W

 

Obecny budżet to max 6000zł, jak wyjdzie mniej to odłożę kasę na nowy monitor

 

PS

Obecnie używam monitora benq xl2411z, który jest podpięty do PC przez port DVI-D. Teraz zauważyłem,że RTX 2070Super nie mają portu DVI-D tylko Display port. Czy jeśli kupię kabel DVI-D>DP to monitor będzie wyświetlał 120Hz/144Hz ? Bo jak nie to muszę się rozglądać za nowym monitorem :E

Edytowane przez Mario24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.pclab.pl/topic/1267913-Benq-xl2411-RTX-2070-144hz-nie-dzia%C5%82a/

 

Szukaj dla pewności RTX 2070 Super z DVI. Chociażby EVGA. Często Gainwardy, PNY, Inno3D też mają DVI. Choć czekaj, u EVGA na 2070 SUper póki co brak DVI.

 

Co do mobo, to o B450 Tomahawk MAX

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVI dual. Nie lepiej, bo i9 jest droższy. 2411 sprzedałbym na Olx, bo ma kiepskie kolory. Z zalet nie daje po oczach i ma krótki czas reakcji jak ustawisz go na 120Hz, ale nowsze 24,5" 144Hz mają znacznie lepsze kolory a ja ostatnio mało gram. Matryca w tym modelu nie jest błyskawicznie szybka, ale kolory i kąty widzenia są dobre a cena 699zł za monitor HP25MX z matrycą 24,5" 144Hz nie jest wygórowana. Do tego pół cala więcej, to niby nie dużo, ale zawsze coś na plus. To takie minimum na poczekanie zanim przesiądziesz się na 4K. Za 799zł dostaniesz monitor HP27X Curved 144Hz z zakrzywionym ekranem. Kwestia, czy wolisz mniejszy prosty ekran, czy większy zakrzywiony.

 

Moja propozycja z monitorem w opcji.

https://www.x-kom.pl/lista/e1mlethcv

Zasilacz 550w, to 40zł taniej a też wystarczy. Dysk SSD 1TB szybki CS3030 i tutaj bez oszczędzania. Opcjonalne na dane można dokupić drugi dysk SSD 2,5". Patriot Burst jest w dobrej relacji ceny do pojemności. Procesor i5-9600K jest tańszy i wypada w grach podobnie jak 3700x, którego można znowu można zamontować na tańszej płycie Fatal1ty AB350 Gaming K4.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ten monitor trochę popsuł mi plany..

Wychodzi na to, że są adaptery ale dość drogie. Sprzedam obecny monitor i kupię nowy.

 

Do GPU firm inno3D, gainward itp jakoś nie jestem przekonany. Wolę dołożyć do czegoś lepszego. Swojego czasu miałem palita i wysypał się na szczęście w okresie gwarancji no ale spowodowało to, że byłem bez GPU przez miesiąc. Nie oznacza to oczywiście że np taki MSI, evga, Asus lub gigabyte się nie wykrzaczy, ale jakoś bardziej do mnie przemawiają.

Którą kartę rtx 2070 super polecacie?

 

Jeśli chodzi o CPU to z Intela brałem pod uwagę tylko I9 9900k że względu na 8/16. 6/6 jest wg mnie na ten czas tak "na styk". Szukam czegoś bardziej przyszłościowego bo może się okazać że przez najbliższe lata nie będę wymieniał proca i wolę mieć teraz zapas.

Wydaje mi sie, że najlepszym wyborem będzie jednak ryzen 3700x

 

Co do mobo to chyba obecnie najtrudniejszy wybór ze względu na niedopracowany bios. Zastanawiałem się nad x470/x570 z gigabyte aorus (tylko którą?). O MSI słyszę raczej negatywne opinie, ale to pewnie też kwestia czasu (oby). Zamiast tej b450 max nie lepiej dopłacić do jakiejs x570? Kurde już się zamotałem :E

 

Zasilacz jednak wybiorę seasonic focus gold 650w. Zawsze to jakiś zapas w razie w. a 40zł przy tych wydatkach to raczej niewiele

Edytowane przez Mario24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mario24

Absolutnie nie namawiam do zakupu monitora, czy któregoś z podzespołów. Dałem, aby był tylko w opcji. Możesz odrzucić z listy to co chcesz. Z ładnych kart 2070 super jest MSI Super Gaming X. Gigabyte 2070 Super kosztuje 2,3k, czyli tyle samo co zwykła 2070-tka MSI Gaming X. Nawet jak Masz tego Fractala a oknem, to i tak Gigabyte Windforce w miarę ładnie się prezentuje i jest tańszy a jak bez okna, to mała różnica i możesz brać co najtańsze z pół-pasywnym układem chłodzenia. MSI słynie z kultury pracy stąd wyższa cena. We Fractalu R6 każda karta powinna być dosyć cicha, bo jest wytłumiony od wewnątrz. Najtaniej z wydajnych kart wyjdzie Cię zwykły 2070 od Gigabyte. Super jest o kilka procent wydajniejszy, ale też o około 300zł droższy. Najbardziej podobają mi się karty MSI Gaming Z.

 

Jeżeli interesują Cię profesjonalne zastosowania, to owszem i9 ma sens a tak do gier i5 + zwykła 2070-tka wyjdzie taniej i też za kilka lat przy wymagających grach nie klęknie.

 

Jak kiedyś zmienisz kartę na 2080Ti, lub inną o podobnym tdp, to 650w ma sens. Jeżeli nie, to nie wykorzystasz zapasu i tylko wydasz 40zł.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pabloesc

Spoko, wszystkie wypowiedzi biorę pod uwagę. Zestaw na i5 9600k jednak wydaję mi się nieopłacalny. Moim zdaniem lepiej jest wsiąść ryzena 3600, który ma 6/12, a jakoś drastycznie w grach nie będzie odstawał IMO

 

Potrzebuję jeszcze CPU, GPU, Mobo i PSU. Z racji tego, że muszę część kasy odłożyć na nowy monitor to na te 4 podzespoły mam do wydania 5500zł

Obecnie zastanawiam się nad takimi kombinacjami:

 

Opcja 1

https://proline.pl/koszyk/175b0a2b

i wymiana CPU przy kolejnej generacji ryzenów (płyta je obsłuży mam nadzieję)

 

Opcja 2

https://proline.pl/koszyk/79765a4c

w przyszłości wymiana GPU

 

Opcja 3

https://proline.pl/koszyk/7e340fdc

jeśli będzie sens dopłaty to zestaw na intelu, i w przyszłości wymiana GPU

 

Co myślicie o tych opcjach ? coś do zmiany ?

 

Zastanawiam się jeszcze jaki monitor wybrać.. czy iść w kierunku FHD i 240hz czy WQHD i 144hz. Gram głównie w FPS'y, competitive'y, multiplayer'y

na monitor będe miał do wydania jakieś 1400zł. Na pewno będzie to TN'ka ze względu na niski czas reakcji, fajnie jakby był g-sync compatible

 

Jakieś propozycje ?

Edytowane przez Mario24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do monitora, to sam miałem podobny dylemat. Ostatecznie chyba stanę na tym AOC z racji na niską cene w stosunku do parametrów. Kwestia czy wystarczą ci 24’.

Przy poprzednim zestawie miałem wersje 27’ i dawała radę. Jak potrzebujesz monitora do fpsow to tylko TN.

Szkoda, ze na rynku jest tak mało monitorów 21:9...

https://www.komputronik.pl/product/350720/aoc-agon-ag241qx-1ms-144hz-freesync-g-sync-compatible-.html

Edytowane przez JKarol96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wezmę go pod uwagę. To że ma 24" to mi nie przeszkadza, tylko nie wiem czy to nie mało pod WQHD ?

A co powiecie o ACER 27" KG271UABMIIPX ?

Edytowane przez Mario24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak regulacji góra-dół i brak G-sync, który naprawdę daje sporo jakości. Obecnie w przedziale do 1500zl ciężko znaleźć (o ile w ogóle można) monitor 1440p 144h 27” z gsync..

W kwestii czy 24” to mało przy 1440p odpowiedz możesz znaleźć mierząc głębokość swojego biurka, lub po prostu zakładając, ze monitor nie będzie stał na tyle daleko by robiło to różnice. Fakt, ze taka rozdzialka aż prosi się o większy monitor, bo przecież po coś jest to zagęszczenie pikseli..

Edytowane przez JKarol96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z regulacją to raczej nie problem bo mam regulowany stojak na monitor zgodny ze standardem vesa. Acer KG271UABMIIPX ma freesync, pytanie tylko czy jest kompatybilny z g-sync.

W tej cenie to faktycznie szału nie ma, może jeszcze jakaś iiyama lekko ponad budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić i sie nie martwić na kolejne lata to tylko i9 9900k, IMO. Wiadomo że drożej, ale to ma być na lata procek, a i9 najlepszy procek do gier + 8/16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z regulacją to raczej nie problem bo mam regulowany stojak na monitor zgodny ze standardem vesa. Acer KG271UABMIIPX ma freesync, pytanie tylko czy jest kompatybilny z g-sync.

W tej cenie to faktycznie szału nie ma, może jeszcze jakaś iiyama lekko ponad budżet.

 

Sam mam dylemat z monitorem, ale przeglądając Reddit i inne strony często polecali Dell S2719DGF. Może i tobie będzie pasować choć jest lekko ponad 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z polecanych monitorów znalazłem jeszcze dwa modele: AOC AG271QX i ASUS MG278Q Gaming oraz wyżej proponowany Dell.

 

Który sprawdzi się najlepiej do gier? Najbardziej zależy mi na jakości obrazu i kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić i sie nie martwić na kolejne lata to tylko i9 9900k, IMO. Wiadomo że drożej, ale to ma być na lata procek, a i9 najlepszy procek do gier + 8/16.

 

Do gier na pewno będzie najwydajniejszy z tych zestawów które podałem, wystarczyłby pewnie na długo ze względu na 8/16. Jeśli będę musiał dopłacić do monitora to jednak intel odpada bo przekroczy to mój budżet.

 

@kowi88/kibolkks

Wezmę pod uwagę podane przez was monitory. Najkorzystniej cenowo wypada Dell, ma też dobre opinie z tego co czytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić i sie nie martwić na kolejne lata to tylko i9 9900k, IMO. Wiadomo że drożej, ale to ma być na lata procek, a i9 najlepszy procek do gier + 8/16.

 

Jeżeli brać pod uwagę konkurenta Intela i typowo pod gry czyli 3900x to Intel wychodzi taniej.

Kupujesz 9900KF który jest tańszy o 150zł od 3900x do tego dobre i mobo oraz pamięci.

W przypadku Ryzena trzeba dopłacić więcej do dobrego mobo i szybszych pamięci a i tak w grach Intel będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...