Skocz do zawartości
Bodzi3k

Pytanie odnośnie procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie OC Ryzen 7 2700. Działa mi stabilnie na 4ghz z napięciem 1.34v (bios pokazuje 1.3375). Wszystko jest ok, temp w grach ~60 stopni. Chciałbym podkręcać wyżej, jednak wywala mi cinebench r20 w trakcie 2 próby na 4.1ghz z napięciem 1.42v (bios 1.4125). Mam pytanie czy próbować na 1.43v czy to już będzie zbyt niebezpieczne napięcie na ryzena? Pozdrawiam

Edytowane przez Bodzi3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu powyżej 4ghz pobór rośnie nie współmiernie do wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił to magiczne 4Ghz i pobawił się ramem na twoim miejscu jeśli tego nie robiłeś a rysiek to lubi, skoro te 100mhz potrzebuje takiego dużego dovoltowania to nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił to magiczne 4Ghz i pobawił się ramem na twoim miejscu jeśli tego nie robiłeś a rysiek to lubi, skoro te 100mhz potrzebuje takiego dużego dovoltowania to nie ma sensu.

Wcześniej próbowałem ale na 3466 mi nie wstaje tylko piszczy 5 razy i gaśnie. Domyślnie mam 3333mhz hyperx predator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej próbowałem ale na 3466 mi nie wstaje tylko piszczy 5 razy i gaśnie. Domyślnie mam 3333mhz hyperx predator

Dowal napięcie 1.5v na początek żeby tylko sprawdzić czy wstanie jak nie to poluzuj timingi delikatnie (nie muszą być wszystkie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.5v to nie za dużo dla pamięci, tak na użytkowanie 24/7 ?

Do 1.5 można używać bez obaw, druga sprawa że ja napisałem aby sprawdził testowo czy w ogóle wstanie czy to kwestia tego czy czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie timingi proponujesz tak na początek? Bo na domyślnych 16-18-18-36 nie wstaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie timingi proponujesz tak na początek? Bo na domyślnych 16-18-18-36 nie wstaje

Sprawdz np 16-19-18-38 albo 16-18-19-38,16-19-19-38 1.45V chodzi o to aby nie wbijać wyższego CL między 3333mhz a 3466 bo nie ma to zbytnio sensu jak nie pójdzie 3466 z cL16 to nie ma co się bawić. Można jeszcze subtimingi pozmieniać ale to już dłuższa zabawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem 16-18-19-18-38 z napięciem 1.35v, raz sprawdziłem na napięciu 1.45 jak pisałeś i wstał to zmniejszyłem. Tylko nie wiem dlaczego jak sprawdzam w programie maxmem to jest przyrost około 1.3gb w odczycie, jednak jednak te wartości zarówno na 3333mhz czy teraz 3466 oscylują w okolicach 30gb. To normalne czy prędkość odczytu i zapisu lepiej sprawdzać innym programem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System wstał to nie oznacza jeszcze końca, sprawdź stabilność jakimś programem np.memtest, tutaj się dopiero zaczynają schody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memtest to za długo trwa, bf5 mi wystarcza i wyłącza się po 2 minutach D: także trudno ale dla 100mhz nie chce mi się x razy wchodzić i zmieniać. Z resztą w C20 przyrost był 3 pkt także żaden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memtest to za długo trwa, bf5 mi wystarcza i wyłącza się po 2 minutach D: także trudno ale dla 100mhz nie chce mi się x razy wchodzić i zmieniać. Z resztą w C20 przyrost był 3 pkt także żaden

W C20 jak zrobisz 3 testy pod rząd to różnica w punktach może się znacząco różnic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W C20 jak zrobisz 3 testy pod rząd to różnica w punktach może się znacząco różnic :)

No tak średnio bo zawsze po OC puszczam ze 3-4 razy Cinebencha i roznica punktowa o ile przejdzie test prawidłowo to maksymalnie 5-10pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...