Skocz do zawartości
Desu50

Ponad 10 tysięcy błędów w memtest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z jakiś miesiąc temu złożyłem komputer i wszystko było w porządku, aż do dzisiaj. Zaczęły wywalac bluescreeny średnio co 10 minut. Gry zaczęły wywalac crashe. Odrazu pomyślałem o kości Ram tak więc zrobiłem test w memtest86 i się przerazilem ponad 10 tysięcy błędów.

 

Ram posiadam w jednej kości 8gb aegis 3000mhz, płyta główna to Gigabyte aorus b450. Proszę o pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w biosie fabrycznie ustawienia co do ramu, czyli 2133mhz i sprawdz raz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podkręcałeś? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem fabryczne 2133 MHz i odpaliłem memtest i dalej to samo, sypie błędami już od testu 1.

 

Ram kupowałem nowy że sklepu i nie podkręcalem,caly czas było 3000 MHz. Zmieniałem też slot w Mobo ale cały czas to samo. Czy to musi być wina Ramu?

Edytowane przez Desu50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak,jak kolega Keel ci sugeruje,czyli ustaw taktowanie ramu na 2133 MHz i wtedy testuj ponownie za pomocą Memtest86.Jak na taktowaniu 2133 MHz w Memtescie wyrzucą błędy,to wtedy tylko reklamacja.

Swoją drogą,Memtest86 za specjalnie się nie nadaje do testowania pamięci na profilach XMP ;)

 

Ustawiłem fabryczne 2133 MHz i odpaliłem memtest i dalej to samo, sypie błędami już od testu 1.

Jeśli to prawda,to RAM do reklamacji i nic więcej z tym nie zrobisz

 

Czy to musi być wina Ramu?

Tak jak pisałeś że ci waliło BSOD-ami co 10 minut to już był pierwszy objaw problemów z RAM-em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie w poniedziałek przejdę się do komputronika na reklamację zastawiam się czy przyjmie zwrot bez paragonu bo gdzieś zgubiłem. Dam znać w poniedziałek co i jak,bo raczej nic już tu nie wskuramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del.

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętasz kiedy kupiłeś itd to jak trafisz na jakiegoś ogarnietego pracownika to mysle ze nie bedzie problemu. Ale w komputroniku nie reklamowalem nic wiec nie jestem pewny co do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie w poniedziałek przejdę się do komputronika na reklamację zastawiam się czy przyjmie zwrot bez paragonu bo gdzieś zgubiłem. Dam znać w poniedziałek co i jak,bo raczej nic już tu nie wskuramy.

Zwróć się do nich o duplikat

 

Nie masz konta w ich sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...