Skocz do zawartości
animatiV

Jaka myszka dla gracza do 100zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Proszę o pomoc w wyborze myszki "Gamingowej" do 100 złotych.

 

Aktualnie posiadam mysz Tracer Sniper z sensorem laserowym AVAGO 9500. Służyła mi parę bardzo intensywnych lat (coś około 7) i niestety zaczyna odmawiać mi posłuszeństwa.

Także chciałbym na ten moment jakąś dobrą mysz która będzie mi służyć raczej jako zapasowa/czasowy zamiennik gdyż mam zamiar w przyszłości zaopatrzyć się w coś droższego.

 

Poniżej postaram się opisać moje potrzeby od najważniejszej.

 

1. Zwracam uwagę w pierwszej kolejności na dobry sensor dla gracza. Maksymalne dpi nie ma dla mnie większego znaczenia tak samo jak i sam typ sensora, najczęściej i tak mam ustawiony najniższy (800dpi 500hz PR).

LOD wolał bym jak najniższy gdyż mam dość małe biurko i często podnoszę myszkę.

2. Dodatkowe przyciski - minimum dwa pod kciukiem, miło by było mieć również dwa pod rolką. Ogólnie im więcej programowalnych przycisków tym lepiej.

3. Chwyt myszy - Preferuję Fingertip/Palm Grip, także większy rozmiar zdecydowanie bardziej będzie mi pasować. Mysz może być profilowana pod użytkownika praworęcznego lecz nie musi.

4. Podświetlenie - może być ale nie musi. Miło mieć choćby diodę żeby znaleźć mysz w ciemności :)

5. Jakość wykonania - jako że będzie to mysz zapasowa to wiele z niej nie będę korzystać, przynajmniej po kupieniu nowej myszy.

 

Z góry dziękuję za pomoc. Mam nadzieję że nie przesadziłem z moimi "wymaganiami". Najważniejszy dla mnie jest sensor i parę dodatkowych przycisków które można zaprogramować.

Edytowane przez animatiV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio 4tech wypuściło myszkę na pwm3360 + przyciski na technologi Lightstrike (laserowej).

Jak wiadomo myszki tej firmy są bardzo trwałe i opłacalne: A4tech A4 Tech P30 PRO https://www.ceneo.pl/77169739

Jeżeli nie, to zostaje ci Logitech g203 Prodigy (sam na co dzień korzystam i jestem zadowolony.

Jednak osobiście dołożyłbym do tej pierwszej, ze względu na sensor i długowieczność myszek tej firmy...

Edytowane przez amnum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ceneo.pl/77169260?se=Y0dwsx96F-7bICyuzIHxUB7H0C1TBDZh&gclid=CjwKCAjwmtDpBRAQEiwAC6lm44opZ3uL-NnK2xdlQ8_wjN2rFHQvCcokIeUUn2zyWqlQlKFTwv1T7xoCsxEQAvD_BwE

A ta myszka? Ten sam sensor, w NET za 94zł.

Albo ta co prawda droższa ale ma sporo przycisków, nie wiem jak z sensorem.

Edytowane przez animatiV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam Logitecha g203 Prodigy i jestem bardzo zadowolony z sensora, a jest to myszka prawdopodobnie z tym samym sensorem, tylko w innej obudowie co g402. Jeżeli chcesz mieć pewność, co do jakości to bierz g402... Jeżeli moja myszka by mi padła, to osobiście celowałbym w tego a4tech'a z laserowymi przyciskami, sensorem pmw3360 i metalowymi ślizgaczami, które się podobno mniej ścierają i zapewniają lepszą precyzję(oczywiście tego P30, ze względu na lepszą ergonomię obudowy). Ta z ceneo ma podobne parametry, tylko inna obudowa. Myszki a4techa miałem 2(jedna kupiona w 2011 na sensorze avago3050 i druga na avago9800 w 2014) i obydwie działają do tej pory...

Edytowane przez amnum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na Mysz LOGITECH G402 z Empika. Dobra cena jak za taką mysz gdzie w innych sklepach ta oscyluje w okolicach 240-300zł. Tu mam za 140zł w normalnym sklepie a nie żadnym Allegro. Zamawiam jutro (dziś) po południu aż cena będzie się zgadzać z budżetem. Szkoda tylko że nie załapałem się na darmową dostawę do paczkomatów (promocja minęła 1,5 godziny temu).

Ciekawe że aż tak zeszli z ceną:

Po obniżce i oryginalna cena. Cena w X-Kom.

Na pisałem do sklepu czy to czasem nie jakaś używka czy outlet ale zapewniono mnie że sklep sprzedaje wyłącznie fabrycznie nowe przedmioty. Do tego nie widzę modelu G402 bez dopisku "Hyperion Fury" więc to raczej ta sama wersja.

Edytowane przez animatiV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta drozsza to Hyperion Fury, cokolwiek to znaczy i zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ta nowsza wersja ma usprawniony sensor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam DM1 Pro za szybko się psuje. Lepiej dołożyć na coś lepszego żeby później nie było jak z moją że połowę czasu spędziła w serwisach niż w użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta drozsza to Hyperion Fury, cokolwiek to znaczy i zmienia.

Chyba ta nowsza wersja ma usprawniony sensor...

Jak wspomniałem wcześniej, nie ma wersji tej myszki bez dopisku "Hyperion fury". Myślę że to po prostu spora promocja + dopisek NEW.

 

Z wyglądu nie zbyt mi się podoba ale ważniejsze jest to że posiada dość małą ilość dodatkowych przycisków.

Idealnym wyborem dla mnie był by G502 Hero ale to raczej wybór przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych ale bardo dobrych jest jeszcze Logitech G102 w zasadzie to jest ta sama mycha co G203, tylko z nieco nowszym firmware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem wcześniej, nie ma wersji tej myszki bez dopisku "Hyperion fury". Myślę że to po prostu spora promocja + dopisek NEW.

 

 

Z wyglądu nie zbyt mi się podoba ale ważniejsze jest to że posiada dość małą ilość dodatkowych przycisków.

Idealnym wyborem dla mnie był by G502 Hero ale to raczej wybór przyszłości.

 

Jak Ci się DM1 Pro nie podoba (bo kształt) to oni mają jeszcze DM2 Comfy z tym samym sensorem a jest większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy pana archeologia spamera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...