Forum PCLab.pl: Czy warto zmienić PS4 na PS4 Pro ? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Czy warto zmienić PS4 na PS4 Pro ? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Tomek_37 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 20 Lipiec 2019 - 23:15

Witam,mam pytanie posiadam PS4 którą zakupiłem jakiś czas temu używaną.Konsola sprawuje się dobrze nie jest jakoś głośna bo to niby jest na nowsza wersja, ale zacząłem grać w RDR2 i zauważyłem spadki płynności głównie w miastach i teraz pytanie czy jak zakupię PS4 Pro to odczuję różnicę. Może graficznie nie dużą ale czy ta płynność będzie lepsza można liczyć na te stałe 30 klatek nawet w miastach??? Z góry dziękuję za odpowiedz. :)

#2 Użytkownik jest niedostępny   xtn 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Lipiec 2019 - 23:31

Jakąś różnicę odczujesz, tylko to jest konsola, a nie PC. Na tym się gra, a nie liczy klatki.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Introverder 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 20 Lipiec 2019 - 23:57

DigitalFoundry kolesie zrobili obszerny materiał w temacie RDR2 na różnych konsolach.

Będę tak miły, że podrzucę linka:

https://www.youtube....h?v=_mTIPXwcDGQ

to chyba tu.

W skrócie Xbox One X daje najlepszą grafę i performance jak pamiętam w RDR2, a PS4 Pro też ma prawie stałe 30 kl/s, tak przynajmniej zapamiętałem, a Ps4 ma spadki. Czyli różnicę pewnie poczujesz - dla samej RDR2 i tytułów multiplatformowych kupowałbym Xboxa One X, bo technicznie lepszy i mocniejszy, ale ze względu na gry wybrałem kupno PS4 Pro (mając już PS4 Fat). W grach typu Detroit, RDR2 np., The Last Guardian performance jest wyraźnie lepszy na Pro, no i podobno w Days Gone na zwykłej PS4 na motorze nocą czasem przycina czy coś takiego, ale tego nie weryfikowałem, bo jeszcze nie grałem.

Na razie porównywałem tylko na PS4 i PS4 Pro The Last Of Us, ale to mało miarodajne i tu różnica zdaje się być nieduża (ale Supersampling sprawia, że po prostu wygładzone krawędzie nieco ładniej wyglądają i tyle mi się wydaje - a przynajmniej ja tam tyle bez mikroanaliz mogę stwierdzić), z kolei w Detroit - drugi porównywalny tytuł - powiedziałbym, że graficznie jest zauważalnie lepiej, choć nie jest to rożnica dzień/noc, za to na otwartych przestrzeniach w istocie płynność chyba odczuwalnie jest dużo lepsza na Pro. Nie miałem czasu dokładniej porównywać, bo wolę póki co więcej pograć.

Decyzja jest trudna i wiem jak to jest. Szczerze to wszystko zależy od Ciebie. Jeśli nie masz b. wysokich wymagań i jesteś gotów zaakceptować czasem nieco gorszy FPS i trochę słabszą grafę (nie wiem jaki masz monitor, bo na 4K i HDR rożnice mogą być dużo większe - sam mam 1080p póki co..), to bym nie zmieniał. Jeśli jednak bardzo chcesz lepszą grafę i lepszy FPS, to pozostaje wybór PS4 Pro jak sądzę. Jest dużo poradników w sieci i wiele głównie kryterium kładzie na to czy ma ktoś monitor 4K czy tylko 1080p. Niestety nie widziałem gier z PS4 Pro na 4K monitorze/TV z dobrym HDR, więc nie mam pełnej wiedzy.

Sam parę lat zbierałem się z kupnem Pro, bo brak tak naprawdę zwykle natywnego 4K pachniał mi sprzedawaniem towaru po liftingu, zwł. że procek w wersji Pro to tylko podkręcona wersja zwykłej wersji, za to grafika jest mocniejsza, ale CPU chyba w tej konfiguracji jest bottleneckiem.

Myślę, że zasadnicze pytanie jakie musisz sobie zadać, to czy ten niższy FPS Ci przeszkadza czy nie. Jak się gra zaś różnice graficzne tak nie mają pewnie znaczenia, bo wiele tytułów wygląda obecnie obłędnie i takie Detroit zachwyca także na zwykłej PS4 np. Gorzej jeśli płynność spada.

A w ogóle jeśli nie grasz w tytuły na wyłączność na PS, to bardziej bym się skłaniał ku Xbox One X i także jeśli kupować chcesz głównie dla takiego RDR2 czy innych tytułów na wiele platform (większa moc, ładniejszy wygląd, lepszy performance zwykle). Wtedy tytuły na PS obleci Ci stara maszynka i to będzie wtedy najlogiczniejsza decyzja.

Ten post był edytowany przez Introverder dnia: 21 Lipiec 2019 - 00:25

#4 Użytkownik jest niedostępny   Tomek_37 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 21 Lipiec 2019 - 00:23

Wcześniej grałem w Uncharted 4, to konsola się już męczyła i te spadki też były widoczne.To prawda że RDR2 najlepiej wygląda na XBOX ONE X ale to wtedy musi być konkretny TV i wtedy w 4k obraz jest świetny. Ale ja muszę mieć PS4 bo czekam na THE LAST OF US 2 ;)Ogólnie to cały czas grałem na PC głównie FPS (BF1 , BFV) itp.ale gry takie jak Uncharted , THE LAST OF US czy RDR2 to jest coś :).Co prawda za nie długo PS5 ale chyba jeszcze opłaca się sprzedać obecną konsolę i dołożyć z 800 zł i kupić PRO tak mi się wydaję.:)Dziękuję za odpowiedzi ale zobaczymy może jeszcze ktoś coś napisze ;)

#5 Użytkownik jest niedostępny   Keel 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 21 Lipiec 2019 - 02:13

800zl dokładki ? To juz wolałbym poczekać na ps5. Ps4 sprzedalem ze dwa/trzy miesiace temu za pi razy oko 800zl. 1200zl widzialem oferty ps4 pro i wiecej bym nie dał

#6 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Lipiec 2019 - 04:34

Jaki masz tv?

#7 Użytkownik jest niedostępny   Tomek_37 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 21 Lipiec 2019 - 08:46

Tak, 1200 zl można kupić ale wolałbym jednak nową 1600 zł najtaniej w sklepach. Na tą chwilę gram na monitorze bo jestem przyzwyczajony bo tylu latach z PC. Ogólnie myślałem nad TV ale żeby kupić coś dobrego w 4 K na przyszłość to trzeba trochę wydać od 4 do 5 tys,chyba że kupić coś dobrego w 1080p.

#8 Użytkownik jest niedostępny   musichunter1x 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 21 Lipiec 2019 - 12:22

1080p nie ma już nic dobrego, a przynajmniej z HDR. Po taniości i dobrze można kupić monitor Philipsa 436m6, który będzie lepszy od takiego Samsunga NU8002, ale gorszy od Sony XF9005.

Jeśli nie masz TV 4K z HDR i nadwyżki gotówki to lepiej przeczekać na podstawowej PS4 do premiery PS5, która chyba będzie miała wsteczną.
PS4 Pro najtaniej można kupić w listopadzie lub promocjach z Amazonu za ~1100 zł zwroty i ~1200-1400 nówki.

Ten post był edytowany przez musichunter1x dnia: 21 Lipiec 2019 - 15:40

#9 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Lipiec 2019 - 13:03

Kolega dobrze radzi

#10 Użytkownik jest dostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Lipiec 2019 - 16:24

Zgadzam się z przedmówcami, lepszego rozwiązania na tą chwilę nie ma - popieram :thumbup:

#11 Użytkownik jest niedostępny   Introverder 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 21 Lipiec 2019 - 16:40

A ile trzeba wydać na porządny monitor 4K z HDR? Z myślą o używaniu z PS4 Pro albo przyszłą konsolą od Sony np. Tudzież podpinając jako monitor zewn. do laptopa swojego - MSI GE75 9SF z i7-9750H i RTX 2070 (procek niestety oprócz UV trzeba było downclockować na 3,4 GHz z 4,0 GHZ przy 6 rdzeniach).

Taki, żeby można już mówić, że to jest prawdziwe HDR i by je poczuć? Bo jeśli 10 tysiu, to ja sobie na długi czas daruję - po prostu szkoda i za dużo kasy, jeśli 5 tysiu, to może pomyślę za jakiś czas, jak 2-3 tysiu to może się nawet wkrótce bym zdecydował jak jeszcze będę miał kasę wolną na to.

O ile faktycznie to HDR daje aż tyle do wrażenia realności i zależy jak pisałem od ceny.

Celowałbym pewnie w coś co można zmieścić na biurku czy np. 27-28 cali, bo czytałem że przy mniejszych rozmiarach 4K nie ma za dużego sensu, no i by poczuc może trochę rozmiar a monitor w razie co używać nie tylko do gier, ale i do innych rzeczy. Obecnie mam 23 cale Eizo Foris FS2333 23-calaka IPS.

Ew. jeszcze pomyślałbym może za jakiś czas o 4K bez HDR. Choć są różne inne wydatki, ale zastanawiam się ile trzeba dać za niezłe 4K HDR monitor. TV z bliska oglądać stawiając go na biurku to chyba nienajlepszy zaś pomysł. Czytałem, że TV z bliska oglądany nie wygląda za dobrze też.

Ten post był edytowany przez Introverder dnia: 21 Lipiec 2019 - 17:19

#12 Użytkownik jest dostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Lipiec 2019 - 17:26

Zobacz postIntroverder, o 21 Lipiec 2019 - 17:40, napisał(a):

A ile trzeba wydać na porządny monitor 4K z HDR? Z myślą o używaniu z PS4 Pro albo przyszłą konsolą od Sony np. Tudzież podpinając jako monitor zewn.

musichunter1x wszystko pięknie opisał w swoim poście ale jeśli potrzebujesz bardziej się zagłębić w temat to z monitorów 4K z porządnym HDR masz albo

43 cale Philips Momentum 436M6VBPAB który śmiało może zastąpić TV ceny od 2300 zł

ma pilota jak TV, ma głośniki z DTS jak TV, ma HDR1000, Ambiglow Lighting, ma świetne kolory dzięki Quantum Dot i jest też G-Sync Compatible gdybyś chiał podłączyć do PC czy lapka w dodatku jest na matrycy VA i posiada wysoki współczynnik kontrastu natywnego 4000:1 dzięki czemu jest dobra czerń

Jest też 27 calowy monitor Asusa ROG Swift PG27UQ ale tutaj cena jest już kosmiczna bo płacisz za 144Hz https://pclab.pl/art78889.html ceny od 9256 zł

w drugim przypadku została zastosowana matryca typu IPS, dysponuje również HDR1000 i szeroką paletą kolorów, posiada natywny moduł NVIDII oraz większą ilość niezależnych stref podświetlenia - 384 (pełny FALD)

Oba monitorki posiadają certyfikat UHD Premium

Dodaj obrazek

Jeśli chcesz większy ekran to bierz Philipsa jak mniejszy i szybszy to Asusa :)

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 21 Lipiec 2019 - 17:48

#13 Użytkownik jest niedostępny   Tomek_37 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 21 Lipiec 2019 - 23:33

A tak się zastanawiam nad monitorem pod konsolę powiedzmy z przedziału 27-32 cale w 1080p (IPS), bo na tą chwilę mam PS4 podłączoną pod monitor ale 24 calowy z matrycą TN to wiadomo że kolory nie są dobre czy to ma sens.W sumie to by było wygodne bo jeden monitor miałbym pod PC a drugi pod konsole.Bo z tym TV to wiadomo fajnie by było mieć ale z drugiej strony kupić pod konsole specjalnie telewizor w cenie 4 tys i tak naprawdę do niczego inego go nie wykorzystać bo np. filmów to ja za dużo nie oglądam ;)

#14 Użytkownik jest niedostępny   Introverder 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 22 Lipiec 2019 - 00:42

azgan, trochę zaszalałeś z ceną ;) . W najbliższej przyszłości nie ma mowy o kupnie monitora za 10 tys. Aktualnie na tę chwilę rachując to w najbliższym czasie to monitor taki powiedzmy do 4 tys. gdzieś max. A na razie chwilowo póki co muszę się wstrzymać z wszelkimi zakupami ;). A najlepiej co do ceny by to było mniej niż 4 tys.

Zobaczę czy w ogóle w planach zakupowych znajdzie się na to miejsce, bo jeszcze za jakiś czas dyski pojemne ew. będę pewnie potrzebować, zmodernizować PC być może. Wszystko niestety kosztuje drogo. I oczywiście po drodze jakieś gry na konsole pewnie :) ;) (aktualnie przechodzę "The Last Of Us" :) ). Do gier może póki co posłużyć laptop i ciekawe czy podpinając monitor zewn. dokładam duży input lag, bo tego dokładnie nie testowałem z Eizo Forisem FS2333 - 23 cale (FHD), czyli tym monitorem co mam do kompa. A i gdzieś po drodze może zakup wreszcie głośników z prawdziwego zdarzenia do komputera, bo te co mam b. mocno odstają jakościowo. Choć tutaj cenię słuchawki, których używam nie tylko do gier, ale i filmów i muzyki :) , bo to są naprawdę super brzmiące słuchawy :).

Oczywiście sam będę musiał ustalić priorytetyzację (i wydzielić na to i na tamto określoną ilość pieniędzy..), być może nawet zakup monitora pójdzie jako pierwszy, ale to w razie co jeszcze trochę (lub dłużej ;) ) potrwa. Pewnie jakbym mógł bez problemu wydać 10 tys. i jeszcze nie martwić się o kasę, to kupiłbym polecany monitor, choć też zdaję sobie sprawę, że to i tak b. duże pieniądze. A tak to na tę chwilę i 4 tys. na monitor to jest dla mnie dużo.

Na razie cieszę się tym co mam więc i chwilowo ogrywam na monitorze 1080p lekko zliftingowany "Last Of Us" (przynajmniej na 1080p różnica to taki lekki lifting bym powiedział). Gra się całkiem przyjemnie, choć już fabuła nie zaskakuje, bo pamiętam ją naprawdę dobrze :). Geam na 1800p/60 FPS, bo 2160p/30 FPS to za mała zdecydowanie płynność dla mnie.

Ten post był edytowany przez Introverder dnia: 22 Lipiec 2019 - 03:20

#15 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Lipiec 2019 - 04:06

Chyba dał Ci Philipsa za 2300.

#16 Użytkownik jest niedostępny   Introverder 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 22 Lipiec 2019 - 13:07

Wiem (czytałem), ale napisałem, że szukam czegoś mniejszego (i w innym przedziale cenowym), takie 27 cali, to i tak na biurko może być spore, a 43 cale to już bym musiał siedzieć z parę metrów od ekranu by go obejmować wzrokiem. A ten model 27-calowy to kosztuje już niemal 10 tys. .. Siedzę 60parę cm od ekranu siedząc przy biurku. Taki wielki ekran nie byłby zbyt wygodny (dla mnie), do tego wtedy monitor stricte byłby do grania i za każdym razem bym go musiał chować gdzieś.., a to już spory klocek.. W środku pokoju bym musiał mieć dużą kanapę, a pokój mega wielki też nie jest. Z łóżka przy ścianie niezbyt chciałbym grać. Całe biurko też by niemal zajmował, ta opcja nie jest dla mnie dobra a wysoce niewygodna, zakładając oczywiście, że wykonalna..

Z tego powodu kombinuję coś co wygodnie na biurko wejdzie, co można obsługiwać z biurka i tak mierząc rozmiary to coś większego niż 27 cali (i nawet przy 27 calach) i może być problem by na biurko jeszcze zmieściły się te spore Edifiery R2600 co mam czy ew. przyszłe głośniki.. Plus 27 cali jeszcze chyba wygodnie da się objąć wzrokiem siedząc w tej odległości co siedzę od kompa może, więc monitor nadawałby się też do codziennej pracy przy biurku wtedy.

Nawet jak zreorganizowałbym zupełnie miejsce w pokoju, to musiałbym zapewne zmieniać umeblowanie z przodu całe, a do tego wstawiona na środek kanapa bardziej by torowała poruszanie po pokoju. Oczywiście mogę do tego użyć czy dokupić krzesło albo nawet grać na tym, ale i tak raczej by się nie obyło bez całkowitego przemoblowania przodu pokoju, biurka i regałów..

Ten post był edytowany przez Introverder dnia: 22 Lipiec 2019 - 13:44

#17 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Lipiec 2019 - 13:18

To się ogarnia z 1.1m

#18 Użytkownik jest dostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Lipiec 2019 - 15:01

Tak jak kolega ODIN napisał a ekran bardzo szybko maleje w oczach już po miesięcy kurczy się i człowiek zaczyna się zastanawia czy dobrze zrobił wybierając mniejszy? ;)

Tutaj jest nawet śmieszna reklama Samsunga która dobrze to oddaje

a tutaj możesz sobie zobaczyć jak wygląda taki 43 calowy monitor Philipsa obok zwykłego

do konsoli jak znalazł można się wygodnie rozsiąść z padem w rękach i nie masz uczucia że gapisz się w okienko tylko jest "kinowy" efekt :cool:

#19 Użytkownik jest niedostępny   musichunter1x 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 22 Lipiec 2019 - 15:28

43 cale można powieść na ścianie za biurkiem lub przedłużyć sobie blat.
Ja docelowo robię sobie dwa stanowiska w jednym pokoju i na przeciwległej ścianie będę miał większy monitor/TV. Wstępnie tak zrobiłem ze względu na gry retro i CRT.
Z 120 cm 43 cale będą wyglądać jak 21,5 cali z 60 cm.

Tak naprawdę dobrego monitora poniżej 32 cali, z HDR i wartego swojej ceny to nie ma. Jedynie BENQ 277HDR coś tam udaje za 600-800 zł. Potem zdecydowanie warto dopłacić do Philipsa 436m6, chyba że nie zależy tobie na HDR.
Ewentualnie jest 326m6, który jest gorszy, ale mniejszy, w prawie tej samej cenie.

Ten post był edytowany przez musichunter1x dnia: 22 Lipiec 2019 - 15:33

#20 Użytkownik jest niedostępny   Tomek_37 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 22 Lipiec 2019 - 16:33

Ten BENQ 277HDR ciekawy monitor wiadomo to HDR to takie tylko żeby było ;) ale zawsze jest heh.Jest to jakieś dobre rozwiązanie bo wziąłbym go jako główny monitor a obecny Benq 2411z 1444 Hz typowo do FPS na multi.Tylko czy 27 cali w 1080p z odległości 80-90 cm od oczu nie będzie pixelozy ?

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3