Skocz do zawartości
Tomek_37

Czy warto zmienić PS4 na PS4 Pro ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanie posiadam PS4 którą zakupiłem jakiś czas temu używaną.Konsola sprawuje się dobrze nie jest jakoś głośna bo to niby jest na nowsza wersja, ale zacząłem grać w RDR2 i zauważyłem spadki płynności głównie w miastach i teraz pytanie czy jak zakupię PS4 Pro to odczuję różnicę. Może graficznie nie dużą ale czy ta płynność będzie lepsza można liczyć na te stałe 30 klatek nawet w miastach??? Z góry dziękuję za odpowiedz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakąś różnicę odczujesz, tylko to jest konsola, a nie PC. Na tym się gra, a nie liczy klatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DigitalFoundry kolesie zrobili obszerny materiał w temacie RDR2 na różnych konsolach.

 

Będę tak miły, że podrzucę linka:

 

 

to chyba tu.

 

W skrócie Xbox One X daje najlepszą grafę i performance jak pamiętam w RDR2, a PS4 Pro też ma prawie stałe 30 kl/s, tak przynajmniej zapamiętałem, a Ps4 ma spadki. Czyli różnicę pewnie poczujesz - dla samej RDR2 i tytułów multiplatformowych kupowałbym Xboxa One X, bo technicznie lepszy i mocniejszy, ale ze względu na gry wybrałem kupno PS4 Pro (mając już PS4 Fat). W grach typu Detroit, RDR2 np., The Last Guardian performance jest wyraźnie lepszy na Pro, no i podobno w Days Gone na zwykłej PS4 na motorze nocą czasem przycina czy coś takiego, ale tego nie weryfikowałem, bo jeszcze nie grałem.

 

Na razie porównywałem tylko na PS4 i PS4 Pro The Last Of Us, ale to mało miarodajne i tu różnica zdaje się być nieduża (ale Supersampling sprawia, że po prostu wygładzone krawędzie nieco ładniej wyglądają i tyle mi się wydaje - a przynajmniej ja tam tyle bez mikroanaliz mogę stwierdzić), z kolei w Detroit - drugi porównywalny tytuł - powiedziałbym, że graficznie jest zauważalnie lepiej, choć nie jest to rożnica dzień/noc, za to na otwartych przestrzeniach w istocie płynność chyba odczuwalnie jest dużo lepsza na Pro. Nie miałem czasu dokładniej porównywać, bo wolę póki co więcej pograć.

 

 

Decyzja jest trudna i wiem jak to jest. Szczerze to wszystko zależy od Ciebie. Jeśli nie masz b. wysokich wymagań i jesteś gotów zaakceptować czasem nieco gorszy FPS i trochę słabszą grafę (nie wiem jaki masz monitor, bo na 4K i HDR rożnice mogą być dużo większe - sam mam 1080p póki co..), to bym nie zmieniał. Jeśli jednak bardzo chcesz lepszą grafę i lepszy FPS, to pozostaje wybór PS4 Pro jak sądzę. Jest dużo poradników w sieci i wiele głównie kryterium kładzie na to czy ma ktoś monitor 4K czy tylko 1080p. Niestety nie widziałem gier z PS4 Pro na 4K monitorze/TV z dobrym HDR, więc nie mam pełnej wiedzy.

 

 

Sam parę lat zbierałem się z kupnem Pro, bo brak tak naprawdę zwykle natywnego 4K pachniał mi sprzedawaniem towaru po liftingu, zwł. że procek w wersji Pro to tylko podkręcona wersja zwykłej wersji, za to grafika jest mocniejsza, ale CPU chyba w tej konfiguracji jest bottleneckiem.

 

 

Myślę, że zasadnicze pytanie jakie musisz sobie zadać, to czy ten niższy FPS Ci przeszkadza czy nie. Jak się gra zaś różnice graficzne tak nie mają pewnie znaczenia, bo wiele tytułów wygląda obecnie obłędnie i takie Detroit zachwyca także na zwykłej PS4 np. Gorzej jeśli płynność spada.

 

A w ogóle jeśli nie grasz w tytuły na wyłączność na PS, to bardziej bym się skłaniał ku Xbox One X i także jeśli kupować chcesz głównie dla takiego RDR2 czy innych tytułów na wiele platform (większa moc, ładniejszy wygląd, lepszy performance zwykle). Wtedy tytuły na PS obleci Ci stara maszynka i to będzie wtedy najlogiczniejsza decyzja.

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej grałem w Uncharted 4, to konsola się już męczyła i te spadki też były widoczne.To prawda że RDR2 najlepiej wygląda na XBOX ONE X ale to wtedy musi być konkretny TV i wtedy w 4k obraz jest świetny. Ale ja muszę mieć PS4 bo czekam na THE LAST OF US 2 ;)Ogólnie to cały czas grałem na PC głównie FPS (BF1 , BFV) itp.ale gry takie jak Uncharted , THE LAST OF US czy RDR2 to jest coś :).Co prawda za nie długo PS5 ale chyba jeszcze opłaca się sprzedać obecną konsolę i dołożyć z 800 zł i kupić PRO tak mi się wydaję.:)Dziękuję za odpowiedzi ale zobaczymy może jeszcze ktoś coś napisze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800zl dokładki ? To juz wolałbym poczekać na ps5. Ps4 sprzedalem ze dwa/trzy miesiace temu za pi razy oko 800zl. 1200zl widzialem oferty ps4 pro i wiecej bym nie dał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 1200 zl można kupić ale wolałbym jednak nową 1600 zł najtaniej w sklepach. Na tą chwilę gram na monitorze bo jestem przyzwyczajony bo tylu latach z PC. Ogólnie myślałem nad TV ale żeby kupić coś dobrego w 4 K na przyszłość to trzeba trochę wydać od 4 do 5 tys,chyba że kupić coś dobrego w 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080p nie ma już nic dobrego, a przynajmniej z HDR. Po taniości i dobrze można kupić monitor Philipsa 436m6, który będzie lepszy od takiego Samsunga NU8002, ale gorszy od Sony XF9005.

 

Jeśli nie masz TV 4K z HDR i nadwyżki gotówki to lepiej przeczekać na podstawowej PS4 do premiery PS5, która chyba będzie miała wsteczną.

PS4 Pro najtaniej można kupić w listopadzie lub promocjach z Amazonu za ~1100 zł zwroty i ~1200-1400 nówki.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami, lepszego rozwiązania na tą chwilę nie ma - popieram :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile trzeba wydać na porządny monitor 4K z HDR? Z myślą o używaniu z PS4 Pro albo przyszłą konsolą od Sony np. Tudzież podpinając jako monitor zewn. do laptopa swojego - MSI GE75 9SF z i7-9750H i RTX 2070 (procek niestety oprócz UV trzeba było downclockować na 3,4 GHz z 4,0 GHZ przy 6 rdzeniach).

 

Taki, żeby można już mówić, że to jest prawdziwe HDR i by je poczuć? Bo jeśli 10 tysiu, to ja sobie na długi czas daruję - po prostu szkoda i za dużo kasy, jeśli 5 tysiu, to może pomyślę za jakiś czas, jak 2-3 tysiu to może się nawet wkrótce bym zdecydował jak jeszcze będę miał kasę wolną na to.

 

O ile faktycznie to HDR daje aż tyle do wrażenia realności i zależy jak pisałem od ceny.

 

 

Celowałbym pewnie w coś co można zmieścić na biurku czy np. 27-28 cali, bo czytałem że przy mniejszych rozmiarach 4K nie ma za dużego sensu, no i by poczuc może trochę rozmiar a monitor w razie co używać nie tylko do gier, ale i do innych rzeczy. Obecnie mam 23 cale Eizo Foris FS2333 23-calaka IPS.

 

 

Ew. jeszcze pomyślałbym może za jakiś czas o 4K bez HDR. Choć są różne inne wydatki, ale zastanawiam się ile trzeba dać za niezłe 4K HDR monitor. TV z bliska oglądać stawiając go na biurku to chyba nienajlepszy zaś pomysł. Czytałem, że TV z bliska oglądany nie wygląda za dobrze też.

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile trzeba wydać na porządny monitor 4K z HDR? Z myślą o używaniu z PS4 Pro albo przyszłą konsolą od Sony np. Tudzież podpinając jako monitor zewn.

 

musichunter1x wszystko pięknie opisał w swoim poście ale jeśli potrzebujesz bardziej się zagłębić w temat to z monitorów 4K z porządnym HDR masz albo

 

43 cale Philips Momentum 436M6VBPAB który śmiało może zastąpić TV ceny od 2300 zł

 

https://www.youtube.com/watch?v=Y6Q0mHCoM80

 

ma pilota jak TV, ma głośniki z DTS jak TV, ma HDR1000, Ambiglow Lighting, ma świetne kolory dzięki Quantum Dot i jest też G-Sync Compatible gdybyś chiał podłączyć do PC czy lapka w dodatku jest na matrycy VA i posiada wysoki współczynnik kontrastu natywnego 4000:1 dzięki czemu jest dobra czerń

 

Jest też 27 calowy monitor Asusa ROG Swift PG27UQ ale tutaj cena jest już kosmiczna bo płacisz za 144Hz https://pclab.pl/art78889.html ceny od 9256 zł

 

https://www.youtube.com/watch?v=YArT5oeQmzk

 

w drugim przypadku została zastosowana matryca typu IPS, dysponuje również HDR1000 i szeroką paletą kolorów, posiada natywny moduł NVIDII oraz większą ilość niezależnych stref podświetlenia - 384 (pełny FALD)

 

Oba monitorki posiadają certyfikat UHD Premium

 

wUQuEys.jpg

 

Jeśli chcesz większy ekran to bierz Philipsa jak mniejszy i szybszy to Asusa :)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak się zastanawiam nad monitorem pod konsolę powiedzmy z przedziału 27-32 cale w 1080p (IPS), bo na tą chwilę mam PS4 podłączoną pod monitor ale 24 calowy z matrycą TN to wiadomo że kolory nie są dobre czy to ma sens.W sumie to by było wygodne bo jeden monitor miałbym pod PC a drugi pod konsole.Bo z tym TV to wiadomo fajnie by było mieć ale z drugiej strony kupić pod konsole specjalnie telewizor w cenie 4 tys i tak naprawdę do niczego inego go nie wykorzystać bo np. filmów to ja za dużo nie oglądam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azgan, trochę zaszalałeś z ceną ;) . W najbliższej przyszłości nie ma mowy o kupnie monitora za 10 tys. Aktualnie na tę chwilę rachując to w najbliższym czasie to monitor taki powiedzmy do 4 tys. gdzieś max. A na razie chwilowo póki co muszę się wstrzymać z wszelkimi zakupami ;). A najlepiej co do ceny by to było mniej niż 4 tys.

 

Zobaczę czy w ogóle w planach zakupowych znajdzie się na to miejsce, bo jeszcze za jakiś czas dyski pojemne ew. będę pewnie potrzebować, zmodernizować PC być może. Wszystko niestety kosztuje drogo. I oczywiście po drodze jakieś gry na konsole pewnie :);) (aktualnie przechodzę "The Last Of Us" :) ). Do gier może póki co posłużyć laptop i ciekawe czy podpinając monitor zewn. dokładam duży input lag, bo tego dokładnie nie testowałem z Eizo Forisem FS2333 - 23 cale (FHD), czyli tym monitorem co mam do kompa. A i gdzieś po drodze może zakup wreszcie głośników z prawdziwego zdarzenia do komputera, bo te co mam b. mocno odstają jakościowo. Choć tutaj cenię słuchawki, których używam nie tylko do gier, ale i filmów i muzyki :) , bo to są naprawdę super brzmiące słuchawy :).

 

Oczywiście sam będę musiał ustalić priorytetyzację (i wydzielić na to i na tamto określoną ilość pieniędzy..), być może nawet zakup monitora pójdzie jako pierwszy, ale to w razie co jeszcze trochę (lub dłużej ;) ) potrwa. Pewnie jakbym mógł bez problemu wydać 10 tys. i jeszcze nie martwić się o kasę, to kupiłbym polecany monitor, choć też zdaję sobie sprawę, że to i tak b. duże pieniądze. A tak to na tę chwilę i 4 tys. na monitor to jest dla mnie dużo.

 

 

Na razie cieszę się tym co mam więc i chwilowo ogrywam na monitorze 1080p lekko zliftingowany "Last Of Us" (przynajmniej na 1080p różnica to taki lekki lifting bym powiedział). Gra się całkiem przyjemnie, choć już fabuła nie zaskakuje, bo pamiętam ją naprawdę dobrze :). Geam na 1800p/60 FPS, bo 2160p/30 FPS to za mała zdecydowanie płynność dla mnie.

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem (czytałem), ale napisałem, że szukam czegoś mniejszego (i w innym przedziale cenowym), takie 27 cali, to i tak na biurko może być spore, a 43 cale to już bym musiał siedzieć z parę metrów od ekranu by go obejmować wzrokiem. A ten model 27-calowy to kosztuje już niemal 10 tys. .. Siedzę 60parę cm od ekranu siedząc przy biurku. Taki wielki ekran nie byłby zbyt wygodny (dla mnie), do tego wtedy monitor stricte byłby do grania i za każdym razem bym go musiał chować gdzieś.., a to już spory klocek.. W środku pokoju bym musiał mieć dużą kanapę, a pokój mega wielki też nie jest. Z łóżka przy ścianie niezbyt chciałbym grać. Całe biurko też by niemal zajmował, ta opcja nie jest dla mnie dobra a wysoce niewygodna, zakładając oczywiście, że wykonalna..

 

Z tego powodu kombinuję coś co wygodnie na biurko wejdzie, co można obsługiwać z biurka i tak mierząc rozmiary to coś większego niż 27 cali (i nawet przy 27 calach) i może być problem by na biurko jeszcze zmieściły się te spore Edifiery R2600 co mam czy ew. przyszłe głośniki.. Plus 27 cali jeszcze chyba wygodnie da się objąć wzrokiem siedząc w tej odległości co siedzę od kompa może, więc monitor nadawałby się też do codziennej pracy przy biurku wtedy.

 

Nawet jak zreorganizowałbym zupełnie miejsce w pokoju, to musiałbym zapewne zmieniać umeblowanie z przodu całe, a do tego wstawiona na środek kanapa bardziej by torowała poruszanie po pokoju. Oczywiście mogę do tego użyć czy dokupić krzesło albo nawet grać na tym, ale i tak raczej by się nie obyło bez całkowitego przemoblowania przodu pokoju, biurka i regałów..

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega ODIN napisał a ekran bardzo szybko maleje w oczach już po miesięcy kurczy się i człowiek zaczyna się zastanawia czy dobrze zrobił wybierając mniejszy? ;)

 

Tutaj jest nawet śmieszna reklama Samsunga która dobrze to oddaje

 

https://www.youtube.com/watch?v=HuVHUwMHgwc

 

a tutaj możesz sobie zobaczyć jak wygląda taki 43 calowy monitor Philipsa obok zwykłego

 

https://www.youtube.com/watch?v=u8E6PuG4U6c

 

do konsoli jak znalazł można się wygodnie rozsiąść z padem w rękach i nie masz uczucia że gapisz się w okienko tylko jest "kinowy" efekt :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 cale można powieść na ścianie za biurkiem lub przedłużyć sobie blat.

Ja docelowo robię sobie dwa stanowiska w jednym pokoju i na przeciwległej ścianie będę miał większy monitor/TV. Wstępnie tak zrobiłem ze względu na gry retro i CRT.

Z 120 cm 43 cale będą wyglądać jak 21,5 cali z 60 cm.

 

Tak naprawdę dobrego monitora poniżej 32 cali, z HDR i wartego swojej ceny to nie ma. Jedynie BENQ 277HDR coś tam udaje za 600-800 zł. Potem zdecydowanie warto dopłacić do Philipsa 436m6, chyba że nie zależy tobie na HDR.

Ewentualnie jest 326m6, który jest gorszy, ale mniejszy, w prawie tej samej cenie.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten BENQ 277HDR ciekawy monitor wiadomo to HDR to takie tylko żeby było ;) ale zawsze jest heh.Jest to jakieś dobre rozwiązanie bo wziąłbym go jako główny monitor a obecny Benq 2411z 1444 Hz typowo do FPS na multi.Tylko czy 27 cali w 1080p z odległości 80-90 cm od oczu nie będzie pixelozy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27" 1080p idealne nie jest, ale sam używam taki od kilku ładnych lat i nie widzę z tym problemu. 1440p jest jednak zdecydowanie ostrzejsze przez większe zagęszczenie pikseli.

 

Jednak pod konsolę taki rozmiar jak dla mnie to zdecydowanie zbyt mało. Te 43" jednak wypadało by chociaż mieć. Wszystko zależy od preferencji.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten BENQ 277HDR ciekawy monitor wiadomo to HDR to takie tylko żeby było ;) ale zawsze jest heh.Jest to jakieś dobre rozwiązanie bo wziąłbym go jako główny monitor a obecny Benq 2411z 1444 Hz typowo do FPS na multi.Tylko czy 27 cali w 1080p z odległości 80-90 cm od oczu nie będzie pixelozy ?

 

Tak, ten BenQ też nie jest zły, ale pytanie dotyczyło monitorów z dobrym HDR a w EW277 jest tylko jego namiastka na podstawowym poziomie. Niektórym też przeszkadza to że jest 27 cali i tylko 1080p zamiast 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Do PS4 Pro jestem zadowolony z LG 27UK600-W.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak u mnie 27 cali by mi lepiej pasowało ewentualnie by monitor był również nie tylko do konsoli, bo czytałem, że do uniwersalnego użytku na biurku to maksymalnie 27 cali..

 

Do swojego laptopa po HDMI mogę podpiąć zewnętrzny monitor i zrobiłem to, ale jestem ciekaw czy to dokłada input laga oraz czy standard HDMI jakoś ogranicza mnie jeśli idzie o FPS-y co do ewentualnie podpiętego do niego monitora np. - bo gdzieś czytałem, że zewnętrzny monitor podpięty po HDMI jeśli jest 4K to maksymalnie 60 FPS/60Hz - zastanawiam się co w przypadku np. FPS-ów na niższych rozdzielczościach. Oraz czy z powodzeniem w grze np. można używać niższej rozdzielczości niż nominalna monitora? Oczywiście jeśli idzie o FPS, to ma mniejsze znaczenie chwilowo chyba, bo mój monitor Forisa to ma maks. 60 FPS, a ew. monitor byłby i do konsoli najlepiej i do PC i ew. do laptopa.

 

Oraz czy strony internetowe i wszystko wyświetla się w takiej samej wielkości jak na monitorze 1080p - ikonki np., foldery, bo się zastanawiałem czy wszystko - w tym strony np. w necie - nie staną się malutkie?.. Jestem ciekaw jak w praktyce różni się obsługa monitora 4K.. Tutaj z komentarzy wnioskowałem, że ekran staje się jedynie - albo aż - ostrzejszy i że można na nim przez to też może wygodniej pracować.

 

Laptopa kupowałem 1080p bo do 17 calowego ekranu myślałem, że bez sensu jest brać 4K, no i takowe laptopy były cholernie drogie.

 

 

VAMET - tylko że to ma jedynie jakoś imitowane HDR (?), choć może lepsze to niż nic(?). A widzę, że 4K ponad 60 FPS to już mały majątek trzeba wydać :);). Cóż, na tę chwilę cieszę się tym co mam, a najwyżej sprawa monitora sobie poczeka (i tak chwilowo musi przez brak gotówki), bo pewnie warto byłoby już brać monitor 4K z co najmniej 120 FPS-ami (?) (jeśli chciałbym używać monitora też do PC czy laptopa).

 

 

P.S. Jednak trochę lepiej wygląda The Last Of Us na PS4 Pro :);), różnica niepowalająca, ale zauważalna (oczywiście monitor 1080p), zaraz kolejna sesja w grze :). Tylko supersampling myślę najlepiej mieć zawsze włączony, bo lepiej to wygląda - a przynajmniej jak się downscaluje z rozdzielczości ponad 1080p. Więc jeśli trzeba wydać trochę na dobry monitor/tv z 4K i HDR, to wydając jakąś część tej kwoty na PS4 Pro by mieć lepsze i stabilniejsze FPS (np. w Detroit i zasadniczo od czasu trybu Turbo w każdym niemal jak rozumiem tytule) i trochę lepsze detale w nowych tytułach zwł., to dla mnie i tak zakup PS4 Pro wydaje się być opłacalny, zwł. że np. w takie Uncharted 4 czy inFAMOUS Second Son można zagrać sobie znowu (podobno inFamous teraz ma stabilne np. 60 FPS-ów, co pewnie uprzyjemnia rozgrywkę bo na PS4 rwało momentami b. nieprzyjemnie, bo framerate chyba wahał się od 30 do 60 FPS..), a osobiście lubię nieraz sobie stanąć i nawet w takim leciwym The Last Of Us nadal się zachwycać niektórymi miejscami :). Po drobnym liftingu nawet tu wygląda to ładniej, czyśćiej i można poczuć bardziej klimat danej produkcji.

 

Zresztą to b. indywidualna kwestia, po prostu tak sobie spojrzałem ile kosztuje 4K z ponad 60FPS np. i zakup konsoli przy tym wydaje się ułamkiem końcowej kwoty i nawet jeśli nie daje to pełnego efektu, to za jakaś część kwoty jest i tak zauważalna poprawa póki co.

 

Mówi się, że za 1 1/2 roku chyba gdzieś będzie PS5, ale na PS4 jest parę tytułów, które można przejść po parę razy i najnowsze, które warto obejrzeć w możliwej aktualnie dla każdego jakości, jak pewnie takie Horizon Zero Dawn czy Days Gone. A nie chce mi się czekać parę miechów czy więcej, by kupić stosowny monitor, by wtedy dopiero zagrać ;). Tym niemniej b. przyjemnie nawet na 23 calach ogląda się mi filmy, to co najb. przeszkadza to że jest dosyć ciemny i w jasne dni ciemne sceny słabo widać.

 

A piksele to widać moim zdaniem nawet na 1080p i monitorze 23 cale, jak się siedzi blisko ekranu jak się uprzeć i porównać np. z 1080p na 17 calach, więc pewnie na takim 4K i 27 calach (z bliska) też wszystko wygląda przyjemniej dla oka (?).

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Nie no monitor 43 cale? Masakra. Na czymś takim to po roku oczy wysiadają :D. Bo jakoś nie wyobrażam sobie pracować w odległości 50cm / 1m od ekranu monitora, który ma tyle cali.

 

24/27 lub 32 cale to odpowiednie do siedzenia na odległości do 1 metra ;> Na 43 calowym monitorze musiałbym siedzieć z 2-3 metry.. A wtedy jak pracować? Skoro wszystkie najważniejsze elementy będą zbyt małe ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Z odległości jaką oglądam filmy lub gram na tym monitorze, to ekran i tak jest za jasny jak dla mnie i wali po oczach, co jest męczące przy dłuższych sesjach. Ma multum opcji, coś dopasujesz do siebie. HDR jest widoczny, wiadomo, że to nie 1000 nitów. Mnie taki HDR wystarczy, dopóki nie zmienię mojego projektora 1080p na 2160p. Powiem jeszcze inaczej, odkąd mam ten monitor, to projektor mimo iż 110" ekran, to wolę grać i oglądać na tym monitorze :) Jak za taką cenę, to monitor jest dla mnie aż za wystarczający. Mam go na uchwycie i mogę go sobie przybliżać, oddalać wedle życzenia, zazwyczaj gram z odległości 70-80cm. Co do wielkości czcionek, to Windows 10 przeskalowuje na czytelne robiąc 150-200%. Jak zrobisz 100%, to z 70-80cm jest raczej słabo, no ale ja mam już swój wiek i oczy nie takie, jak kiedyś. Kolory bajeczka, czernie mam lepsze na projektorze, srebrzenie występuje, ale tragedii nie ma. Kąty bajeczka, jak to na IPS. Dzieciaki grają non-stop we Fortnite i nie marudzą na opóźnienia.

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie Azazell dlatego myślę o 27 calach, bo to ma być na biurko a nie na ścianę czy sufit :D . A podawane jest, że na biurko nawet nieco większe 27 cali to maks, a zresztą i tak na tym biurku nie mam jakoś nieskończenie wiele miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no monitor 43 cale? Masakra. Na czymś takim to po roku oczy wysiadają :D. Bo jakoś nie wyobrażam sobie pracować w odległości 50cm / 1m od ekranu monitora, który ma tyle cali.

 

24/27 lub 32 cale to odpowiednie do siedzenia na odległości do 1 metra ;> Na 43 calowym monitorze musiałbym siedzieć z 2-3 metry.. A wtedy jak pracować? Skoro wszystkie najważniejsze elementy będą zbyt małe ;).

 

Od tego masz skalowanie w Win10 żeby sobie to dopasować do odległości i preferencji nic nie jest zbyt małe

 

fS9oUva.jpg

 

przy 43 calach spokojnie można siedzieć 0.9 metra więc argument do bani

 

wE0hWS2.jpg

 

od roku czasu siedzę przed takim i nie mam żadnych problemów, wygodnie mi się korzysta.

 

Z odległości 2-3 metrów to się ogląda 65 cali a nie 24 czy 27 :lol2:

 

Przykładowo przy 65″ – naszym domyślnym wyborze, jeśli znajdujemy się około 2.75m od ekranu to jesteśmy na granicy miejsca w którym zakup 65″ telewizora 4K ma sens. Obliczenie to wynika z teorii, którą opisałem poniżej. Testy praktyczne wykazują jednak, że większość osób jest nadal w stanie odróżnić w takich warunkach matryce 1920×1080 od 3840×2160, jednak różnica ta wychodzi tylko w szczególnych przypadkach – głównie na skośnych krawędziach, które są lekko poząbkowane w przypadku niższej rozdzielczości. Fizyczna możliwość odróżnienia obrazu jest czymś innym niż zauważenie wyraźnego zysku jaki płynie z rozdzielczości 4K. Ta zaczyna się dopiero przy mniejszych odległościach. Dopiero wtedy zaczynamy widzieć ogrom dodatkowych detali.

 

a tutaj masz jeszcze kolejną odp. na Twoje bzdurne rozumowanie że od większego ekranu pogorszy Ci się wzrok i oślepniesz :E

 

zepsujemy/naświetlimy sobie oczy tak dużym telewizorem, oślepniemy – Gdyby faktycznie tak było to już dawno powinniśmy nie żyć, bo przecież świat który nas otacza widzimy całym polem widzenia. Mimo to jakoś nie męczy nas. To co nas męczy to zbyt duża jasność wyświetlacza. Ten próg męczącej jasności płynnie przesuwa się wraz ze wzrostem oświetlenia otoczenia (a więc stopnia kontrastowania ekranu z tłem). Kwestia sprowadza się więc jedynie do: doboru odpowiedniej jasności. Robimy to suwakiem “podświetlenie” w telewizorze. Tyle.

 

Źródło: hdtvpolska Autor: Maciej Koper

 

Nie bez powodu NVIDIA wprowadza na rynek Big Format Gaming Display za gruby hajs dla graczy PC

 

https://www.youtube.com/watch?v=pi3rrE0I0T8

 

więcej o tym możecie poczytać tutaj https://pclab.pl/news78075.html

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Z odległości 2-3 metrów to się ogląda 65 cali a nie 24 czy 27 :lol2:

 

Z 2.8-3.0m to ja oglądam 110" na projektorze, wcześniej miałem 90" i było super ;) Nie mam żadnego problemu z oglądaniem i graniem :) Zasada jest prosta, wręcz kobieca ;) ...czym większy tym większa rozkosz :D

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...