Skocz do zawartości
ankk90

Jaki bios pod B450 Tomahawk dla ryzen 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy jeśli mam ryzena 2600 warto się pchać w te nowe ograniczone wyglądem i może też funkcjami biosy od MSI czy lepiej instalować max wersję 7C02v15?

Edytowane przez ankk90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie tą samą wersję chyba od połowy Marca, nie podkręcałem CPU ale jak widać w sygnaturce, RAM poszedł na 3466Mhz bez żadnych problemów. Bios stabilny, nic się nie wysypało do tej pory.

Edytowane przez Ronin69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to zainstaluję max v15. Dzięki!

 

@Qwertypp10 który to jest najnowszy stabliny?

Edytowane przez ankk90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się podepne do pytania, z racji że mam 3600 ryza to musiałem wgrać najnowszy bios/uefi v19, i czy to normalne że jest czarno biały i bardziej wygląda jak bios niż uefi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się podepne do pytania, z racji że mam 3600 ryza to musiałem wgrać najnowszy bios/uefi v19, i czy to normalne że jest czarno biały i bardziej wygląda jak bios niż uefi ?

Tak. Nowsze wersje są większe niż pojemność kostek. Więc producenci wywalają kolorowy interfejs, obsługę RAID etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jeśli mam ryzena 2600 warto się pchać w te nowe ograniczone wyglądem i może też funkcjami biosy od MSI czy lepiej instalować max wersję 7C02v15?

Również mam Ryzena 2600 na msi tomahawk, płytę dostałem miesiąc temu z biosem 1.7 - cyrki się działy z ramem (np. bios widział 2 kości lecz łączną pojemność 8 zamiast 16gb, ramy z listy kompatybilnych), po wgraniu biosu 1.8 wyglądało to lepiej, jednak raz na dzień/4-dni dostaje restart - wygląda to tak jakby ktoś wcisnął przycisk reset - brak ekranu śmierci, w tym czasie ramy wymieniłem na inne.

Jeżeli masz stabilny sprzęt, a nie wymieniasz procesora na serię 3000 proponuję pozostać na wersji 1.5 - jak działa nie ma sensu kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Aktualnie śmigam na biosie v19 i nie ma żadnych problemów na B450 Tomahawk. v18 też nie sprawiała u mnie problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to zainstaluję max v15. Dzięki!

 

@Qwertypp10 który to jest najnowszy stabliny?

Nie robiłbym update ponad wersję 17

Hej.

 

Aktualnie śmigam na biosie v19 i nie ma żadnych problemów na B450 Tomahawk. v18 też nie sprawiała u mnie problemów.

 

IMO ryzykujesz niestabilność ten BIOS zawiera Update AMD ComboPI1.0.0.3ab -ta AGESA została aktualnie wycofana z powodu licznych poważnych błędów przez AMD :exclam:

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...