Skocz do zawartości
manianx

PC do gier /ocena zestawu/uwagi/propozycje 2K~~

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kolega poprosił mnie o złożenie taniego zestawu do jakiegoś tam grania na w miarę komfortowym poziomie. Sam złożyłem coś, ale chciałbym aby ktoś na to spojrzał, ewentualnie może polecił coś innego. Wszelkie uwagi się liczą i prosiłbym o pomoc, bo zależy mi aby dobrze polecić mojemu znajomemu. Z góry dziękuję :)

 

procesor: Ryzen 5 1600

grafika : rx 570 4gb msi armor

mobo: gigabyte b450 aorus elite

ram: hyperx fury black 2x 8gb 2666mhz ddr4

zasilacz: silentum pc supremo l2 gold 550w

dysk: adata sx6000 pro m.2 512gb

 

obudowa to już chyba kwestia właściciela zestawu więc to pomijam :).

Wyszło coś koło 2400zł, była by to akceptowalna cena. Może jest coś w tej konfiguracji nie tak, może coś udało by się podmienić, może w ogóle za taką cenę jest coś lepszego. Dzięki wielkie za pomoc, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga z tym ryzenem, na pewno na jakąkolwiek rozbudowe gpu pozwoli. A zastanawiam się jak wygląda odpowiedź na jakimś intelu i gtxie, bo testy jakieś zestawu jak wyżej oglądałem i nawet daje sobie radę( tak jak wymaga właściciel, jego zadowala) ale nie znam się na tyle by jakiś odpowiednik złożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na intelu nie ma sensu składać. W tej cenie dostałby jedynie i5 9400f, który jest ok 100zł drozszy od ryzena 2600 i jakąś płytę H310, na której nie mógłby podkręcić ramu (max 2666 mhz) i brak perspektywy upgradu w przyszości bo owy mobas miałby za słabą sekcję na upgrade do i7 9700k. Ogólnie na chwilę obecną nie warto brać zadnego intela (od low do high endu) na tle nowych ryzenów 3xxx.

Sensowne gtx'y zaczynają się od ok 1k pln - gtx 1660, który jest trochę mniej wydajny od starej 1070.

Edytowane przez poof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na intelu mozesz postawic platforme na xeonie lga2011 i wtedy spokojnie w budzecie zmiescisz gtx1070 czy nawet vege56 a procek wcale nie bedzie bottleneckiem przy czym uzysk fps z lepszej karty grafiki zezre rx570 na sniadanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, chinole zasilili allegro swoimi HUANAN, dosyc długo ich nie było. Jednak przy tym rozwiązaniu nie ma opcji upgradu w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zalezy, bo mozna wziac na start 6-jajowe e5-2640, ktore kosztuje 80-90 zl i do napedzenia 1070 spokojnie wystarczy, a po czasie mozna zrobic upgrade do 2667/1650/2680/2689/2690 i to tez juz na dzis w nieduzych pieniadzach. 1650 juz teraz widzialem pare sztuk po 300 pln, a to wydajnosc ryzena 5 1600, z kolei e5-2680 czy e5-2650v2 sa za ok. 320 zl i to juz wydajnosc ryzen 7 1700 i one to nawet i 1080ti rozpedza. wiec na dobra sprawe jest mozliwosc upgrade zarowno po stronie cpu jak i gpu. a jeszcze sa plytki z quad-channel gdzie ramu mozna dokladac po taniosci w brod no i oczywiscie 2 sloty nvme i to naprawde potrafi smignac. w tych pieniadzach to jest mega wydajnosc.

Edytowane przez tomaszekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...