Skocz do zawartości
Tommy23

Router / AP w technologii Mesh

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Szukam jakiegoś dobrego routera / AP do stworzenia sieci typu mesh. Niestety mieszkam w dość sporym domu i jeden router nie ogarnia całej powierzchni jeśli chodzi o wifi.

 

To co mi się rzuciło w oczy to trzy produkty:

 

- Asus Lira

- Tenda Nova MW5

- TP Link Deco M5

- Ubiquiti Unifi AP Pro

 

Macie doświadczenie jak w ogóle wygląda sprawa z przełączeniem np. telefonu komórkowym z poszczególnymi AP sieci? Czy nie ma żadnego problemu pod tym względem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mattpl - szkoda, że w tym artykule nie ma testu też Ubiquiti.

 

narmiak - czyli muszę router UPC ustawić jako modem, podpiąć pod niego router UI i do tego te Access Pointy.

Mam jednak dwa pytania.

 

- czy AP AC Lite jest kompatybilny z AC Pro w ramach jednej sieci, czy po prostu jak się zdecyduje na dany model to muszę już kupić 2-3 takie same?

- następna sprawa to czy te Access Pointy muszą się skrętką łączyć ze sobą, czy wystarczy jak każdy z nich jest podpięty skrętką pod router?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja odrazu też zapytam:

w 1 pokoju posiadam The EdgeRouter™X do którego jest podpięte skrętką UniFi AC Pro AP w pozostałych pomieszczeniach też chce mieć UniFi AC Pro AP i moje pytanie czy one muszą być połączone też skrętką z The EdgeRouter™X ? bo jeśli tak to bym musiał mase kabla ciągnąć i gdzieś go ukryć, więc takie rozwiązanie się u mnie nie sprawdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii wszystkie produkty z serii AP AC powinny być ze sobą kompatybilne. W praktyce jednak tego nie sprawdzałem, bo w domu mam tylko 2 w wersji Lite.

Wystarczy, że Access Pointy będą w tej samej sieci. Nie muszą być nawet podpięte bezpośrednio do routera. Ja mam jeden wpięty w port PoE routera który podałem wyżej (router jest zasilany injectorem PoE dostarczonym z AP), a drugi jest podpięty pod "głupi" switch TP-Linka a pomiędzy nim jest jeszcze zasilacz PoE z zestawu od Access Pointa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narmiak, dzięki. Kupię narazie jednego w wersji Lite i zobaczę jak to śmiga. W opisie tego AP jest w wzmianka, że o montażu na ścianie lub suficie. Mam nadzieję, że jak go położę na komodzie to też będzie w porządku :)

 

Małomówny, jeśli chcesz drugi AP bez kabla to możesz ustawić go jako repeater, ale nie wiem czy akurat ten AP ma taki tryb. Natomiast jak chcesz żeby gdzieś w innej lokalizacji ten AP dobrze śmigał, to chyba skrętka jest nieodzowna. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...