Skocz do zawartości
NaBu1908

Błąd sterownika graficznego - brak obrazu a aktualizacje systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pewien problem w jakim dziale to napisać, ale według mnie jest to wina Win10 dlatego tutaj piszę.

 

Mam nietypowy problem, czasami jak uruchamiam PC wyświetla mi się na monitorze komunikat NO SIGNAL. Tak jak by karta graficzna nie chciała przekazać obrazu na monitor. Dodam, że wszystkie pozostałe komponenty działają tj. świeci myszka, klawiatura, słuchawki, słyszę dźwięki produkowane przez system (alerty itd), RGB na płycie głównej działa. Pomaga wtedy restart komputera lub zmiana kabla z DP na HDMI. Dodam, że jak komputer uruchomi się normalnie to bez problemu mogę go przepiąć z powrotem na DP i wszystko działa jak powinno. Z grami nie mam żadnych problemów, żadnych artefaktów, żadnych freezów, żadanych dropów FPS wszystko działa jak powinno.

 

Problem występuje od około 2 miesięcy. Czyli od pojawienia się aktualizacji 19H1 lub jak kto woli 1903. Zaaktualizowałem sterowniki do najnowszych; karty graficznej oraz płyty głównej. Niestety problem dalej występował. Próbowałem się bawić z rolowaniem sterowników na poprzednie wersje, niestety żadnych sukcesów.

 

Dodam, że od czasu do czasu zmieniają mi się ustawienia dźwięku. Zmienia się głośność oraz źródło (np. ze słuchawek na monitor).

 

Jestem przekonanany na 90%, że jest to wina Win10 oraz aktualizacji. Chciałbym się zapytać czy któryś z was nie miał takiego samego problemu.

 

CPU: Ryzen 2700

MB: MSI B450 Carbon

GPU: MSI RX 580

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...