Skocz do zawartości
anneclementine

kompletny laik - kobieta ;) do 2 tys., do gier, chętnie używany

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zacznę od tego, że nie znam się na sprzęcie kompletnie, nie zrozumiem prawdopodobnie wiele z waszych rad, dam też sobie wmówić ile wlezie ;) ale ufam wam. Szukam komputera stacjonarnego do gier, tak żeby hulały simsy 4 z dodatkami, civ VI, skyrim. Niekoniecznie na najwyższych ustawieniach. Nie gram online, nie potrzebuję bajerów. Ekran jakiś mam, ale jeżeli jakiś nie będzie drogi w zestawie, to chętnie. Gdybym mogła was prosić o polecenie sprzętu, próbowałam czytać wątki, i już wiem, że nie intel, a ryzen (?!) :) poza tym nie pojmuję nic.

 

Znam swoje limity, nie chcę nikomu głowy zawracać, ale może moglibyście mi coś polecić do 2.000 zł? Nie musi urywać dupy. Jak rozumiem taki zestaw np. z x-kom mogą mi za dopłatą złożyć? Tylko w zasadzie nie zależy mi na sprzęcie nowym, chociaż może to głupota, i wyprowadzicie mnie z błędu. A może ktoś z was ma coś na sprzedaż, chociaż tutaj wkraczam na niebezpieczny grunt, uprzednio się przyznając, że kompletnie się na tym nie znam ;) albo link do wartościowej oferty?

 

Za wszelką pomoc z góry dziękuję, i życzę miłej niedzieli.

 

Z pozdrowieniami, Ania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem taki zestaw np. z x-kom mogą mi za dopłatą złożyć? Tylko w zasadzie nie zależy mi na sprzęcie nowym, chociaż może to głupota, i wyprowadzicie mnie z błędu.

I bardzo dobrze,że masz wątpliwości co do używanych zestawów.

Przede wszystkim nie kupuj żadnego gotowca z allegro,one nie są adekwatne do ceny - stare podzespoły,ram w single channel,niezbyt wydajna karta graficzna,zasilacz z czarnej listy,kiepsko wentylowana obudowa - tych grzechów jest więcej.

Najlepiej szukaj zestawów od osób prywatnych np.z olx,czasem tutaj na forum ludzie dają ogłoszenia o sprzedaży całego kompletnego kompa.

Nowego kompletnego kompa do 2 tys.zł ciężko ci złożyć,no chyba że zadowoli cię platforma oparta np.o Ryzen 2200G ;)

 

W X-komie podobnie jak u morele też złożą ci kompa za dopłata,ale jak złożysz im zamówienie

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 tysie więc tutaj idealnym rozwiązaniem będzie lga 2011, tym bardziej, że jak to napisałaś "nie zależy mi na sprzęcie nowym".

HUANAN X79-6M LGA2011 - 317zł, nowa,

Xeon E5-2640 - 112zł, 6m gw

Kingston 16GB KTD-PE316/16G REG ECC 1600MHz CL11 2Rx4 - 2 sztuki 240zł, albo szukasz taniej 2x8gb ddr3 ecc podobnym taktowaniu.

Zasilacz np Vero L2 600w ~ 220zł za nowy

Obudowa np Signum SG1 TG ~ 170zł nowa

SSD Crucial 480GB 2,5" SATA SSD BX500 ~ 230zł nowy

Chłodzenie procka np Arctic Freezer 34 ~ 90zł nowy lub FERA 3 HE1224 V2 ~ 100zł nówka.

Karta graficzna - Tu szukasz używki rx 580 8gb z gwarancją do 600zł lub gtx 1060 6gb z gwarancją do 600zł.

Razem wyjdzie ~ 2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z przedmowca, ze w tych pieniadzach zestaw z procesorem xeon lga2011 to bedzie najlepsza z mozliwych opcji. tylko jesli moge cos dodac od siebie, to naprawde polecilbym kolezance raczej wziac zarowno plyte glowna jak i procesor i ram od tego sprzedawcy huananow, bo lepiej zeby nie musiala tego proca i ramu z plyta sama skladac do kupy.

 

w tej ofercie: https://allegro.pl/oferta/nowy-huanan-x79-6m-lga2011-gaming-polska-gwarancja-8270106673 jest opcja na zestaw plyta z procesorem 6 rdzeni i ramem 16gb za 487 zl. i to wyjdzie i bezpieczniej i taniej niz osobno plyta, osobno procesor i osobno ram.

 

ewentualnie troche drozsza plyta, ale i bardziej przyszlosciowa, to tutaj: https://allegro.pl/oferta/nowy-huanan-x79-zd3-lga2011-quad-channel-gwarancja-8246445336 i w tej ofercie jest opcja na zestaw z procesorem i pamiecia 16gb za ok 550 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Dobry komputer z systemem operacyjnym klik
uzywany zestaw z r3 1200 z karta gtx1050 za 2000zl, to raczej slabiutki deal...

 

w dodatku tylko 8gb ramu i male ssd + duze hdd...

Edytowane przez tomaszekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywany zestaw z r3 1200 z karta gtx1050 za 2000zl, to raczej slabiutki deal...

 

w dodatku tylko 8gb ramu i male ssd + duze hdd...

Dobry ale dla sprzedającego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przecież dziewczyna pisze: "Cześć, zacznę od tego, że nie znam się na sprzęcie kompletnie, nie zrozumiem prawdopodobnie wiele z waszych rad, dam też sobie wmówić ile wlezie ale ufam wam."

a wy jej Xeona polecacie ze starą płytą????????? Przecież jakikolwiek problem z tą płytą i ona sama nic nie zrobi z tym kompem.

 

Oczywiście, że w takim przypadku potrzebujesz nowego komputera z gwarancją w dobrym sklepie. Tutaj moja propozycja za ok.2000zł w x-kom: 2173zł plus 80zł montaż części https://www.x-kom.pl/lista/oat4gyyju

Ruzen 1600 + rx570 + 2x4GB RAM 3000mhz, SSD 480GB.

Można zejść trochę niżej 110zł i wziąć procesor Ryzen 1500x za 379zł https://www.x-kom.pl/p/359917-procesor-amd-ryzen-amd-ryzen-5-1500x-35ghz.html , wtedy wyjdzie 2060zł plus montaż ale ja bym jednek został przy zestawie z listy. 250zł ponad budżet ale wydajność do twoich gier będzie bardzo dobra.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przecież dziewczyna pisze: "Cześć, zacznę od tego, że nie znam się na sprzęcie kompletnie, nie zrozumiem prawdopodobnie wiele z waszych rad, dam też sobie wmówić ile wlezie ale ufam wam."

a wy jej Xeona polecacie ze starą płytą????????? Przecież jakikolwiek problem z tą płytą i ona sama nic nie zrobi z tym kompem.

 

Oczywiście, że w takim przypadku potrzebujesz nowego komputera z gwarancją w dobrym sklepie. Tutaj moja propozycja za ok.2000zł w x-kom: 2173zł plus 80zł montaż części https://www.x-kom.pl/lista/oat4gyyju

Ruzen 1600 + rx570 + 2x4GB RAM 3000mhz, SSD 480GB.

Można zejść trochę niżej 110zł i wziąć procesor Ryzen 1500x za 379zł https://www.x-kom.pl/p/359917-procesor-amd-ryzen-amd-ryzen-5-1500x-35ghz.html , wtedy wyjdzie 2060zł plus montaż ale ja bym jednek został przy zestawie z listy. 250zł ponad budżet ale wydajność do twoich gier będzie bardzo dobra.

 

Wszystko super a gdzie system? Bez systemu też złożyłem bardzo podobny zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super a gdzie system? Bez systemu też złożyłem bardzo podobny zestaw.

Na razie sobie zainstaluje bez aktywacji i będzie normalnie działał, a za miesiąc jak odłoży kasę na system to kupi i aktywuje.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Xeona polecacie ze starą płytą?????????
akurat płyta jest nowa z gwarancja, wiec prosze nie wprowadzac innych w blad...

 

oczywiscie, ze kolezanka nie majaca doswiadczenia ani praktyki w samodzielnym montazu, prawdopodobnie wolalaby gotowy zestaw, tez tak wnioskuje z jej wypowiedzi. ale jednak sama pytala rowniez o sprzet uzywany, wiec zalozyla, ze w takiej opcji moze nabyc sprzet korzystniej, co jest prawdą. ponadto zalozyla watek na forum dla komputerowcow, gdzie mozna liczyc sie z tym, ze pojawia sie rozne propozycje. osobiscie podalem sugestie, ze gdyby zdecydowala sie na montaz komputera, to lepiej komplet plyta+procesor+ram wziac od jednego sprzedawcy, wlasnie dlatego, zeby zminimalizowac ewentualne trudnosci. imo poruszenie kolegi jest przesadzone.

 

Twoj zestaw z przecietna karta grafiki i mala iloscia ram wychodzi z montazem 2253. a za dwa tysiaki, to na xeonie e5 można zbudowac zestaw z nowym gtx1660 i 16 gb ramu i to jest opcja, ktora kladzie na lopatki wszystko inne w tych pieniadzach. wiec nawet jak ktos nie ma wielkiego doswiadczenia, to jednak warto to rozwazyc, a zmontowac byc moze z pomoca kogos ze znajomych. tym bardziej, ze nie potrzeba do tego doktoratu z mechatroniki. wystarczy zdrowy rozsadek i wczesniejsze wnikliwe obejrzenie kilku filmow na yt. w ostatecznosci mozna przeznaczyc i te dodatkowe 80 zl, ktore sam uwzgledniles za usluge montazu i na pewno znajdzie sie osoba wystarczajaco kompetentna czy to w lokalnym serwisie komputerowym, czy wsrod znajomych, ktora powsadza do obudowy już wczesniej zmontowana plyte+ram+cpu, zasilacz, karte grafiki i dysk twardy. i komputer gotowy.

 

Na razie sobie zainstaluje bez aktywacji i będzie normalnie działał, a za miesiąc jak odłoży kasę na system to kupi i aktywuje.
imo takie doradzanie to juz jest naprawde slabe. "za miesiac, jak odlozy..." to mozna odniesc doslownie do wszystkiego. a jak za miesiac beda dodatkowe nieprzewidziane wydatki, to co wtedy? kolezanka ma zostac z kompem bez systemu i moze czekac kolejny miesiac?? rownie dobrze mozna poradzic, zeby kupila dzis komputer z polowa ramu, bo przeciez mozna dokupic reszte za miesiac, jak odlozy. tym bardziej, ze do ryzena to potrzeba win10, ktory w oficjalnej dystrybucji kosztuje 500 zl, a na xeonie to mozna duzo taniej postawic win 7. chociaz osobiscie uwazam, ze w tym wypadku spokojnie mozna brac klucz oem z allegro z odsprzedazy, tylko to tez temat na nieco inny watek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat płyta jest nowa z gwarancja, wiec prosze nie wprowadzac innych w blad...

 

oczywiscie, ze kolezanka nie majaca doswiadczenia ani praktyki w samodzielnym montazu, prawdopodobnie wolalaby gotowy zestaw, tez tak wnioskuje z jej wypowiedzi. ale jednak sama pytala rowniez o sprzet uzywany, wiec zalozyla, ze w takiej opcji moze nabyc sprzet korzystniej, co jest prawdą. ponadto zalozyla watek na forum dla komputerowcow, gdzie mozna liczyc sie z tym, ze pojawia sie rozne propozycje. osobiscie podalem sugestie, ze gdyby zdecydowala sie na montaz komputera, to lepiej komplet plyta+procesor+ram wziac od jednego sprzedawcy, wlasnie dlatego, zeby zminimalizowac ewentualne trudnosci. imo poruszenie kolegi jest przesadzone.

 

Twoj zestaw z przecietna karta grafiki i mala iloscia ram wychodzi z montazem 2253. a za dwa tysiaki, to na xeonie e5 można zbudowac zestaw z nowym gtx1660 i 16 gb ramu i to jest opcja, ktora kladzie na lopatki wszystko inne w tych pieniadzach. wiec nawet jak ktos nie ma wielkiego doswiadczenia, to jednak warto to rozwazyc, a zmontowac byc moze z pomoca kogos ze znajomych. tym bardziej, ze nie potrzeba do tego doktoratu z mechatroniki. wystarczy zdrowy rozsadek i wczesniejsze wnikliwe obejrzenie kilku filmow na yt. w ostatecznosci mozna przeznaczyc i te dodatkowe 80 zl, ktore sam uwzgledniles za usluge montazu i na pewno znajdzie sie osoba wystarczajaco kompetentna czy to w lokalnym serwisie komputerowym, czy wsrod znajomych, ktora powsadza do obudowy już wczesniej zmontowana plyte+ram+cpu, zasilacz, karte grafiki i dysk twardy. i komputer gotowy.

 

imo takie doradzanie to juz jest naprawde slabe. "za miesiac, jak odlozy..." to mozna odniesc doslownie do wszystkiego. a jak za miesiac beda dodatkowe nieprzewidziane wydatki, to co wtedy? kolezanka ma zostac z kompem bez systemu i moze czekac kolejny miesiac?? rownie dobrze mozna poradzic, zeby kupila dzis komputer z polowa ramu, bo przeciez mozna dokupic reszte za miesiac, jak odlozy. tym bardziej, ze do ryzena to potrzeba win10, ktory w oficjalnej dystrybucji kosztuje 500 zl, a na xeonie to mozna duzo taniej postawic win 7. chociaz osobiscie uwazam, ze w tym wypadku spokojnie mozna brac klucz oem z allegro z odsprzedazy, tylko to tez temat na nieco inny watek.

Co ty gadasz, na nieaktywowanym Windowsie można chwilę poczekać, a ograniczając wydajność nie i potem znowu coś w kompie grzebać jak się na tym ktoś nie zna. Jak piszesz o Windowsach z allegro to za 10zł też tam może kupić W10.

Co do płyty chodziło mi dokładnie o starą podstawkę, kompletnie martwą i nieopłacalną, odpowiednią tylko dla entuzjastów, którzy lubią grzebać w kompach i na tym spędzają więcej czasu niż ich używaniu.

Ktoś, kto się nie zna na kompach będzie latał po serwisach i szukał ludzi jak coś będzie nie tak, bo ty masz kaprys polecić Xeona.

Dziewczyna potrzebuje nowego kompa z gwarancją i spokojną głowę, a nie wieczne grzebanie w PC jak my. Nie ten typ użytkownika żeby polecać używane części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wam płaci za polecanie tego chińskiego łajna huanan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna wiadomo, ze tomaszek to sprzedawca albo ktos mocno powiązany. Raz mu to zarzucilem i się wyparł, ale teraz już jestem pewien. Jakiś czas tych płyt głównych nie było to i tomaszek milczał na forum, a jak przyszła dostawa to i reklamuje i zapewnia, ze najlepiej to zakupić pełen komplet ram+cpu+mobo.. Może i jest wydajnie, ale w 1080p musimy liczyć się z dropami fpsów i tym, ze do wydania mamy 2000, to lepiej skladac na nowej podstawce, a nie na jakiejs chinskiej plycie głównej i jakichś zajechanych procesorach, które w kazdej chwili będą mogły paść, ewentualnie dotrzymają do końca gwarancji od producenta. System? Kto go dziś wlicza w zestawy? Wystarczy kilka materiałow na yt pooglądać, co i jak i mamy pelna wersje windowsa, nawet Lipton wspominal kiedys w materiale, ze system to dzis dla nikogo chyba nie jest problem, wystarczy chciec i troche glowa ruszyc. Kazdy ma na pewno jakiegoś znajomego co ma na plycie, czy penie i nam pozyczy, nie wierze, ze nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też to wciskał w moim temacie.

 

Nieopłacalne pchać się w xeon+ ramy ddr III,bo za rok nic z tym nie zrobisz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wam płaci za polecanie tego chińskiego łajna huanan?

Ta chińska płyta Huananzhi X79 czy jakoś tak jest podejrzana według mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta chińska płyta Huananzhi X79 czy jakoś tak jest podejrzana według mnie

 

Jest git i wszystko śmiga, ale gościu znalazl sobie fajna opcje do szybkiego zarobku, bo te plyty juz od roku chyba są dostępne i kazdemu chce wciskac ten kit na starej podstawce, jak ktos chce do 1440p to ok, jeszcze w miare mozna przymknac oko, ale trzeba miec naprawde sztywny budzet typu 1000zł, a nie 2k..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakichś zajechanych procesorach, które w kazdej chwili będą mogły paść,

CPU nie padają ot tak,żeby wykończyć CPU tak,żeby nie wstał to musiałbyś dowalić spore napięcie

 

bo te plyty juz od roku chyba są dostępne

na allegro sucho,ale na aliexpress(czyli serial z cyklu zamów i miesiąc czekaj :E ) tych huananzhi jest pełno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do płyty chodziło mi dokładnie o starą podstawkę, kompletnie martwą i nieopłacalną, odpowiednią tylko dla entuzjastów, którzy lubią grzebać w kompach i na tym spędzają więcej czasu niż ich używaniu
sorry, ale to same bzdury. z calym szacunkiem, ale kolega widze sam nie mial aboslutnie do czynienia z lga2011 ani z plytami pod nie od huananzhi czy innych producentow produkujacych w chinach, a zgrywa eksperta w tym temacie. samodzielnie skladalem kilka zestawow z xeonem lga2011 i kazdy jeden wstawal od strzala i dziala bez najmniejszych problemow. bardzo czesto nie bylo nawet potrzeby reisntalki windowsa, jesli byl juz na dysku system po intelu. moj prywatny zestaw, obecnie na plycie jingsha, ktory uzytkuje juz chyba pol roku, bez najmniejszych zastrzezen przyjmuje przerozniste xeony, topowe karty grafiki i lykal tez rozne ramy i wszystko smiga jak ta lala.

 

conajmniej kilka nowych premier plyt na lga2011 mialo miejsce w tym roku, plyty zapewniaja obsluge coraz to nowszych interfejsow, chodza super stabilnie i setki recenzji na yt oraz komentarzy od ludzi, ktorzy wzieli plyte z aliexpress pokazuja, ze wszystko jest ok. tak naprawde procesory lga2011 maja mniej wiecej taki sam status jak ryzeny 1 generacji, ktore sam przeciez poleciles. ani jedne ani drugie nie sa juz produkowane, ale mimo wszystko - sa bardzo wydajne i odpowiednie dla ogromnej rzeszy uzytkownikow komputerow.

 

a jednak jesli chodzi o wydajnosc w kontekscie ceny, to xeony lga2011 sa na dzien dzisiejszy nie do przebicia i zadne gadanie typu 'stare, martwe, nieoplacalne' tego nie zmieni. stosujac taka analogie mozna powiedziec, ze i plyty lga1151 pod i5-9400f sa stare i nieoplacalne, bo intel zapowiedzial juz nowa podstawke pod kolejne procesory. dalej idac Twoim tokiem rozumowania, jesli kolezanka mialaby samodzielnie absolutnie nic nie grzebac, to czy wezmie xeona na lga2011 czy ryzena na am4, to nie zmienia to faktu, ze sama montować i grzebac nie bedzie (o ile faktycznie tak mialo by byc). poradzilem przeciez, ze do montazu mozna skorzystac z pomocy kogos bardziej doswiadczonego, nawet i za doplata, ktora jakby nie patrzec sam zasugerowales przy poleceniu zestawu z x-kom. wiec w czym problem?? mam uzywane auto i jak sie zepsuje, to tez nie robie sam, bo sie na tym nie znam, tylko ide do mechanika i place. ale nie oznacza to, ze niewarto kupowac uzywanego auta, a tym bardziej, ze przy kazdej awarii trzeba grzebac samemu czy od razu kupowac drugie, nowe. a zreszta pisalem tez juz, ze na nowe plyty pod xeona jest gwarancja. na same procki i ramy czesto tez. gdyby autorka zdecydowala sie na uzywany zestaw z ryzenem, to pewnie moglaby tylko o tym pomarzyc.

 

poza tym, wg mnie nie przystoi dyskredytowac poziomu czy też checi poszerzenia wiedzy autorki tego tematu i wmawiac jej czego sama potrzebuje, a czego nie. po pierwsze to szowinistyczne, a po drugie po prostu niegrzeczne. piszesz "nie ten typ użytkownika, żeby polecać używane części" a tytuł wątka stanowi coś dokładnie odwrotnego. kolezanka, gdyby nie rozwazala uzywanego sprzetu w kontekscie wydajnosci jaka moze uzyskac, to prawdopodobnie w ogole nie fatygowalaby sie z tworzeniem tego tematu na tym forum. pozwol ludziom samemu decydowac o tym na co przeznaczą swoje pieniądze. jesli autorka bedzie chciala gotowy zestaw, to przedstawiles jej opcję. jesli będzie skladac sama badz z czyjas pomoca, to rowniez i to zostalo tutaj przedstawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego co piszesz to już nie ma po co nawet komentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie zostawmy te dyskusje tak jak jest, bo Ty wiesz swoje i ja wiem swoje i dalsze prowadzenie polemiki raczej nie wniesie niczego nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samodzielnie skladalem kilka zestawow z xeonem lga2011 i kazdy jeden wstawal od strzala i dziala bez najmniejszych problemow. bardzo czesto nie bylo nawet potrzeby reisntalki windowsa, jesli byl juz na dysku system po intelu. moj prywatny zestaw, obecnie na plycie jingsha, ktory uzytkuje juz chyba pol roku, bez najmniejszych zastrzezen przyjmuje przerozniste xeony, topowe karty grafiki i lykal tez rozne ramy i wszystko smiga jak ta lala.

Jak już polecasz chińskie płyty ze sklepu z serialu "zamów i miesiąc czekaj",to powiedz jak jest z ich żywotnością.

Ja chińskim płytom głównym nie ufam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja chińskim płytom głównym nie ufam.
a Twoja msi, gigabyte czy asus, to pewnie byla produkowana na ksiezycu? doklandie tak samo byla zrobiona w chinach, tylko sprzedawce masz z tajwanu. ot cala roznica.

 

plyty huanana sa dostepne w Polsce, z polska gwarancja: https://allegro.pl/oferta/huanan-x79-zd3-lga2011-quad-channel-gaming-gwar24-8246445336

i jesli chodzi o zywotnowc to juz sie wypowiedzialem w tym temacie - wystarczy sprawdzic komentarze na aliexpress i recenzje na yt. plyty od lat sie sprzedaja w setkach, a nawet tysiacach egzemplarzy. poza tym mowie tez z wlasnego doswiadczenia, ktorego wielu z Was czesto nie ma, bo wolicie kierowac sie uprzedzeniami i wierzycie w plotki.

 

na rynku telefonow takie xiaomi tez kiedys bylo "be" i tylko "samsung i apple sie liczy!". dzis co drugi wlasciciel smartfona lata z xiaomi w kieszeni. zreszta z samymi ryzenami bylo dokladnie tak samo. z rok czasu mainstream sie przestawial, bo przeciez "beee, slabe w grach, problemy z kompatybilnoscia", no ale widac przyszly czasy, ze palka sie przegla na druga strone. az zanadto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę sprzedać tobie za 2000 zł coś takiego:

 

Płyta główna - Gigabyte B450 AORUS ELITE ATX

Procesor - AMD Ryzen 7 1700

Chłodzenie - SilentiumPC Fortis3 HE1425v2

RAM - Patriot 16GB 3200MHz Viper 4 CL16

Karta graficzna - MSI Radeon RX 580 ARMOR OC 8GB GDDR5

Dysk - SKhynix 256GB M.2 SATA SSD Hard Drive HFS256G39TNF-N3A0A

Obudowa - SilentiumPC Regnum RG1 TG

Zasilacz – Modecom MC-600-S88 80 Plus Silver

System operacyjny - Windows 10 Professional 64bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...