Skocz do zawartości
Kuba1298

Pierwszy Komputer do gier

Rekomendowane odpowiedzi

W przyszłym tygodniu zamierzam kupic swój pierwszy Komputer stacjonarny . Przeznaczenie : mniej wymagające gry + multimedia oraz grafika .

Nie znam się zbytnio na komputerach , więc do wybrania poniższej konfiguracji użyłem konfiguratora pc na stronie komputronika i raczej tam będe kupował komputer z usługą montażu (Sam nie umiem składać komputera więc dopłacę za montaż)

Konfiguracja :

Procesor : Intel Core I5-9400f

Karta Graficzna : MSI GeForce Rtx 2060 Ventus OC 6G

Płyta Główna : ASRock B360M PRO4

Pamięć RAM : HyperX Fury Black 16GB [2x8GB 2666MHz DDR4 CL16 1.2V DIMM]

Zasilacz : SilentiumPC Vero L2 Bronze 600W

Dyski : Seagate BarraCuda 2TB oraz ADATA Ultimate SU630 240GB

Obudowa : SilentiumPC Armis AR5 TG RGB

Dodatkowo :

Napęd : ASUS DVD+/-RW DRW-24D5MT

System (Nie mam żadnego innego systemu więc muszę kupić) : Microsoft Windows Home 10 64 bit OEM DVD PL

Wentylator Procesora : SilentiumPC FERA 3 RGB HE1224

Monitor : Philips 323E7QDAB/00 Jeśli chodzi o monitor to szukam czegoś z 75hz , 32 cale z wbudowanymi głośnikami i bez zakrzywionego ekranu . Niestety do tysiąca złotych nic nie ma więc wezmę raczej wyżej wymieniony monitor z 60hz

 

Czy to jest dobra konfiguracja? Coś powinienem zmienić? Planuję mieć taki komputer na przynajmniej 3-4 lata . Chcę aby stabilnie działał oraz miał te 60fps w grach. Obudowa ma wbudowane 3 wentylatory + dobrałem chłodzenie niestandardowe fera 3 dla procesora czy to wystarczy aby utrzyamć bezpieczne temperatury przy dłuższym graniu ? Jak będzie trzeba to mogę jeszczę dobrać ze 2 wentylatory 120mm na górę obudowy. Chciałbym wydać 5500 zł za komp+monitor. Ewentualnie ponad 5500 do 6000zł jak znajdę lepszy monitor niż ten wyżej wymieniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 cale FUllHD to już igranie z jakością obrazu.

Nie lepiej w tej cenie około 1000 zł kupić IPS 1440p 27 cali?

Wbudowane głośniki muszą być? Strasznie komplikujesz sobie wybór monitora.

 

 

https://proline.pl/koszyk/5ac67136 + Acer Nitro VG270Ubmiipx i masz 5500 zł.

Możesz podbić do Ryzen 5 3600 i 200 zł masz na głosniki zamykając budżet 6000 zł.

 

GPU RX 5700 wydajność bliżej RTX 2070. Chłodzenie typu blower.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 cale FUllHD to już igranie z jakością obrazu.

Nie lepiej w tej cenie około 1000 zł kupić IPS 1440p 27 cali?

Wbudowane głośniki muszą być? Strasznie komplikujesz sobie wybór monitora.

 

 

https://proline.pl/koszyk/5ac67136 + Acer Nitro VG270Ubmiipx i masz 5500 zł.

Możesz podbić do Ryzen 5 3600 i 200 zł masz na głosniki zamykając budżet 6000 zł.

 

GPU RX 5700 wydajność bliżej RTX 2070. Chłodzenie typu blower.

 

Wbudowane głośniki ponieważ mam w pokoju jeszcze dekoder telewizyjny i konoslę ps4 . Jakbym chciał podłączyć jedno z tych dwóch urządzeń do monitora przez kabel HDMI i oprócz obrazu mieć dźwięk to monitor musi mieć wbudowane głośniki ? Obecnie jako "monitor" używam telewizora Toshiba regza 26av733g + do tego mam podpięty stary tablet z windowsem i tablet graficzny wacoma . Chciałem trochę większy monitor niż to co obecnie mam ze względu na to żę tworzę grafikę i łatwiej mi będzie na większym ekranie , obecny wydaje mi się trochę za mały do tego . Znalazłem jeszcze taki monitor za 1500zł LG 34WK650-W jest jeszcze większy niż ten poprzedni ale ma odświeżanie na poziomie 75hz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...