Skocz do zawartości
Neki

X570 opinie użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Niebawem przymierzam się do zmiany kompa i nie wiem jaką płytę kupować

Czy X470 czy X570

Jakby by nie patrzeć za cenę średniaka X570 mam topowa x470 tylko pytanie czy się opłaca

Z drugiej strony bardzo sie boje chłodzenia na chipset i tu mam pytanie do użytkowników czy jest słyszalny ?

Na internecie różne opinie czytam inni piszą że hałasuje inni że go nawet nie słychać ? Jak jest u was ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po opiniach w sieci jedyną przewagą X570 jest jak na razie nowsza Agesa co sprowadza się do możliwości oc pamięci i nieco mniej bugów praktycznie od wyjęcia z pudełka, na X470 trzeba czekać na nowsze biosy.

Jak to ogarną to X570 w zasadzie straci wszelką przewagę, no chyba że komuś zależy na PCI 4.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz PCIE-gen4, to nie ma sensu kupować płyty na chipsecie x570. Lepszym wyborem jest płyta b450/x470 z dobrym VRM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego potrzebujesz od płyty?

 

 

W sumie płyta ma ładnie wyglądać i ma być praktyczna. Ogólnie do projektu pod LC szukam czegoś fajnego

Jeśli chodzi o procka to mam zamiar kupić R7 3700X czy ją będę kręcił to nie wiem bo patrząc na testy to zbytnio się nie opłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaloze sie ze juz nic lepszego z nowym biosem nie wymysla.Jakby mieli cos zrobic normalny bios pod b450 to nie robili by nowych plyt z dopiskiem max moim zdaniem jest juz pozamiatane chodzi o msi.Dzisiaj wlasnie zlozylam kompa Msi mpg x570 gaming plus r5 3600 16gb ram cruciall 3000mhz lataja na 3200 wiecej pobawie sie jutro narazie jest spoko.

Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaloze sie ze juz nic lepszego z nowym biosem nie wymysla.Jakby mieli cos zrobic normalny bios pod b450 to nie robili by nowych plyt z dopiskiem max moim zdaniem jest juz pozamiatane chodzi o msi.Dzisiaj wlasnie zlozylam kompa Msi mpg x570 gaming plus r5 3600 16gb ram cruciall 3000mhz lataja na 3200 wiecej pobawie sie jutro narazie jest spoko.

 

Czema na większe info a jak sprawuje się ten mały wentylator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaloze sie ze juz nic lepszego z nowym biosem nie wymysla.Jakby mieli cos zrobic normalny bios pod b450 to nie robili by nowych plyt z dopiskiem max moim zdaniem jest juz pozamiatane chodzi o msi.Dzisiaj wlasnie zlozylam kompa Msi mpg x570 gaming plus r5 3600 16gb ram cruciall 3000mhz lataja na 3200 wiecej pobawie sie jutro narazie jest spoko.

Niekoniecznie, płyty MSI znalazły się wśród bardzo dużej grupy odbiorców Ryzenów ;) Gdyby tak się nie stało, to wylałoby się na nich wiadro pomyj w internecie...

Albo zrobią normalny BIOS, tylko potrzebują więcej czasu, albo coś może wymyślą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, płyty MSI znalazły się wśród bardzo dużej grupy odbiorców Ryzenów ;)

Płyty MSI są u dużej grupy posiadaczy Ryzenów,bo są one polecane jak nie przez testerów to przez nas :D

Afera z biosami na płytach MSI,no cóż...Jakby dali większe kości biosu to nie byłoby tej afery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie płyta ma ładnie wyglądać i ma być praktyczna

Czyli nie wiesz czego potrzebujesz od płyty ;)

Jak się określisz to będzie prościej wybrać, serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zbaczamy z tematu a ja nadal nie wiem co będzie dobrym wyborem

Nadal nie wiem jaka jest kultura pracy tego małego wentylatora na poszczególnych płytach

 

Czyli nie wiesz czego potrzebujesz od płyty ;)

Jak się określisz to będzie prościej wybrać, serio.

Nie chce choinki może być rgb ale bez przesady. Procka kręcić nie będę ale za to ramy będę chciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie płyta ma ładnie wyglądać i ma być praktyczna.

A u mnie głównym kryterium płyty to funkcjonalność oraz sekcja zasilania(fazy zasilania + chłodzenie)

Płyty się kupuje nie dla wyglądu,tylko żeby jak najdłużej służyła ;)

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce choinki może być rgb ale bez przesady. Procka kręcić nie będę ale za to ramy będę chciał

No ale to nie jest nic konkretnego :P

 

Powinieneś się określić co do ilości slotów, gniazd... A więc PCIe długie i krótkie, ilość M.2 i jakie typy dysków chcesz tam dawać (m.2 sata/m.2 pcie), ile i jakie USB potrzebujesz (zarówno na tyle, jak i do wyprowadzenia na front), wifi/bt preinstalowane, chcesz mieć możliwość dokupienia na krótki slot m.2, czy w ogóle nie planujesz... Ilość gniazd SATA? Ilość wentylatorów do podpięcia?

 

No chyba, że jedno wielkie "obojętne" - to wtedy bierzesz najtańszą która wizualnie Ci pasuje. Czyli zdecydowanie nie x570.

Edytowane przez MitycznyJeż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zbaczamy z tematu a ja nadal nie wiem co będzie dobrym wyborem

Nadal nie wiem jaka jest kultura pracy tego małego wentylatora na poszczególnych płytach

 

 

Nie chce choinki może być rgb ale bez przesady. Procka kręcić nie będę ale za to ramy będę chciał

Mysle ze go nie uslyszysz bo bedzie zagluszany przez np wentylatory na grafice ja go bynajmniej nie slysze jak uruchamialam kompa bez grafiki jak go skladalam taka jest moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI

Asus

 

Zależy mi najbardziej na dobrej sekcji zasilania ramu jak i procka nie znam się na tym za bardzo

Jeśli chodzi o dyski m.2 to kiedyś na pewno kupię obecnie mam 2x su800 1tb w raid 0 i 1 dysk su800 256gb więc na razie mi starczy

Co do obudowy planuje najprawdopodobniej będzie lian li o11 więc mam zamiar kupić 9 wentylatorów z rgb

Nie wiem co mogę jeszcze napisać nie jestem jakoś wymagający chce by wszystko ładnie do siebie pasowało by było czystko i schludnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki jest sens kupować płytę za 1200zł, gdy nie będziesz korzystał z 90% jej funkcjonalności...

Z twojego opisu wynika, że równie dobrą opcja byłaby jakakolwiek płyta X470 MSI (jak ogarną BIOSy) lub np.

ASUS X470 prime pro ewentualnie, lub lepszy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obudowy planuje najprawdopodobniej będzie lian li o11 więc mam zamiar kupić 9 wentylatorów z rgb

 

9 wentylatorów z RGB? I Ty piszesz, że nie chcesz choinki? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 wentylatorów z RGB? I Ty piszesz, że nie chcesz choinki? ;)

 

 

Czy to że biorę rgb oznacza że choinkę robię nie wydaje mi się. Więc przemysł co piszesz xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zwracam honor. Obejrzałem zdjęcia o11 i choinki z wentylami RGB nie przypomina, raczej dyskotekę z lat osiemdziesiątych. :E

Nie bierz tego do siebie - jeden lubi disco, kto inny jazz. DGCC.

 

A żeby nie być OT - płyty X570 wyglądają dobrze na papierze, ale dla mnie nie są jeszcze wystarczająco przetestowane, zwłaszcza z urządzeniami PCIe 4gen. Na razie porównania takich dysków na płytach Intela (PCIe 3gen) i AMD (PCIe 4gen) nie wypadają na korzyść AMD (nie licząc sequential read/write). No i te ceny, kompletnie nie przystające do możliwości. Jeśli miałbym wybierać między Crosshair VII, a jakąś padliną na X570 w tej samej cenie, to bym się nawet nie zastanawiał.

Jak koledzy wyżej napisali - określ dokładnie wymagania (oraz budżet) i sprawdź specyfikacje interesujących Cię płyt, najlepiej w manualach, zwracając szczególną uwagę na odnośniki drobnym drukiem (często w specyfikacji w sklepach czy w materiałach reklamowych nie ma pewnych informacji np. o dzieleniu linii PCIe między gniazda PCIe na płycie/sloty M.2/SATA, o ilości/rozmieszczeniu czujników temperatury, o ilości/rodzaju gniazd i headerów USB, o karcie dźwiękowej). Zawęź wybór do dwóch-trzech płyt i poczytaj opinie na pclabie, reddicie, http://overclock.net, YT. Jak będziesz miał swoje typy to wrzuć tutaj - będzie łatwiej wybrać czy wyłapać mocne i słabe strony.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...