Skocz do zawartości
Mgk123

W poszukiwaniu zasilacza w okolicach 300-400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję zasilacza modularnego/pół modularnego początkowo do i5 4460 i RX580 a docelowo do ryzena 3700 i rx5700 lub rx5700xt.

Na celowniku mam kilka egzemplarzy od najtańszego:

- SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W (SPC140)

- Chieftec 650W (GPS-650C)

- SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W (SPC168)

- SeaSonic Focus Plus Gold 650W (SSR-650FX)

 

Co o tym sadzicie? Chciałbym żeby nie działał pod zbyt dużym obciążeniem i żeby mieć możliwość dowolnego manewru podzespołami.Raczej nie będę podkręcał.

Czy jest sens brania tych tańszych jeśli chodzi o zwykłego użytkownika zwykłego użytkownika czy od razu SeaSonic?

Edytowane przez Mgk123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet do kompa z Ryzenem 3700 i RX 5700XT realnie wystarczy zasilacz 550W, a 650W z dużym zapasem. Jesli więc chcesz oszczędzić to bierz Supremo FM2 650/750W. To za jakieś 350 zł. Ale w sumie polecałbym dorzucić te 50-80 zł do Focus Plus Gold 650W. Obydwa warianty to raczej overkill do takiego zestawu, ale przynajmniej będziesz miał spokój na wiele lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet do kompa z Ryzenem 3700 i RX 5700XT realnie wystarczy zasilacz 550W, a 650W z dużym zapasem. Jesli więc chcesz oszczędzić to bierz Supremo FM2 650/750W. To za jakieś 350 zł. Ale w sumie polecałbym dorzucić te 50-80 zł do Focus Plus Gold 650W. Obydwa warianty to raczej overkill do takiego zestawu, ale przynajmniej będziesz miał spokój na wiele lat

 

Już miałem brać FM2 650w ale coś mnie tchnęło i znalazł się SeaSonic z 10lat gwarancji a potem to już zabłądziłem w tym temacie za duża różnorodność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już miałem brać FM2 650w ale coś mnie tchnęło i znalazł się SeaSonic z 10lat gwarancji a potem to już zabłądziłem w tym temacie za duża różnorodność.

Jeśli możesz dopłacić to warto choćby ze względu na te 10 lat gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za okolo 350zl mozna tez kupic nowe modele od SuperFlower czyli Leadex III 550W. Rowniez topka jesli chodzi o PSU i do tego 3 tryby pracy wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swojej strony polecę tego "oszołoma" ;)

Thermaltake 730W Smart SE Modular

Bardzo cichy i wydajny 685Wat na linii 12v\

Do tego pełna moc to 730W ... zapasu aż nad to ale będzie to owocowało niższymi temperaturami więc i cichszą oraz dłuższą pracą.

Oczywiście na plus modularna konstrukcja oraz cena niecałe 290zł.

 

https://www.x-kom.pl/p/222657-zasilacz-do-komputera-thermaltake-730w-smart-se-modular-80-bronze-box.html

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara jednostka z grupową regulacją napięć i podrobionym certyfikatem 80+, która nie umywa się do żadnej jednostki wymienionej powyżej, daruj sobie polecanie czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara jednostka z grupową regulacją napięć i podrobionym certyfikatem 80+, która nie umywa się do żadnej jednostki wymienionej powyżej, daruj sobie polecanie czegoś takiego.

 

Naprawdę ?

To muszę się podszkolić trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie. Tt Smart SE można było polecać jakieś 5-6 lat temu, teraz te zasilacze nie mają racji bytu. Vero L2 za niecałe 200 zł prezentuje lepszy poziom wykonania, oficjalny certyfikat 80+, a nie taki, który producent sobie sam wystawił i lepszą regulację napięć. Do zasilaczy typu Enduro FM2, Focus Gold Plus czy Corsair RMX nawet nie ma co tego Smarta porównywać, bo to jak porównanie Daci Sandero do Mazdy 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Seasonica 650W. Dziękuję za odpowiedzi i sugestie, pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...