Skocz do zawartości
Mein

Instalacja windowsa na MBR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zna ktoś jakiś sposób jak zainstalować windowsa na MBR mając W domu tylko komputery na gpt ;p? Bo mam tą płytę MSI ms 7502 która jest okrojona do bólu i okazuje się że trzeba z innego komputera wina zainstalować bo ciągle jakieś błędy wyskakują. Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem pytanie. W czym przeszkadza to że inne komputery są na gpt? Pobierasz Media Creation Tool ze strony MS i tworzysz dysk lub pendrive instalacyjny, tylko przy wyborze na początku zaznaczasz, że chcesz utworzyć instalację dla innego komputera i instalujesz na MBR.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko na tej płycie nie działa instalator windowsa i muszę windowsa na innym komputerze zainstalować. A na moim kompie głównym mam GPT i jak instaluje czystego windowsa na czysty dysk to nie chcę działać bo ta płyta ms-7502 nie obsługuje gpt tylko mbr :) mam nadzieję że teraz dobrze wytłumaczyłem no więc ten program o którym mówiłeś pomoże mi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij pojęcie "na tej płycie nie działa instalator windowsa". Coś się wyświetla? Z czego go instalujesz?

Program o którym piszę to podstawa do stworzenia nośnika instalacyjnego systemu windows10 bo rozumiem że taki chcesz instalować?

Bo jak win7 to nie widzę problemu przez który miałby instalator nie działać, chyba że jakaś stara wersja bez service packów lub sterów do sata.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku płyta główna gdy próbuję zbootować z pendrive wyskakuje "disk boot failure please insert" coś tam dalej coś tam dalej, i jest to fabryczna wada płyty (ms-7502) ludzie dużo o tym piszą na forach, że np. zresetowanie biosu pomogło albo zmiana godziny w biosie (nie żartuje) albo zmiana pendrive na jaki kolwiek inny. Jednak mi nic nie pomaga. Dlatego jestem zmuszony z innego komputera wina zainstalować. I tak jak mówię ta płyta obsługuje mbr a ja w domu mam komputer z gpt i tutaj właśnie leży cały problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jak mówię ta płyta obsługuje mbr a ja w domu mam komputer z gpt i tutaj właśnie leży cały problem.

Mylisz schemat partycjonowania z trybem rozruchu.

 

 

Wykonaj rozruch w trybie bios/legacy na nowym komputerze, to instalator będzie partycjonować dysk w MBR i przygotuje rozruch na zgodny ze starą platformą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego nie możesz zrobić instalatora na mbr i zainstalować?

 

można przenieść system z gpt i zrobić go mbr, bo da się potem na mbr zainstalować bootloadera mbr - każdy system ma oba bootloadery, i tylko trzeba użyć odpowiedniego polecenia - problem w tym, jak przekopiować system z gpt na dysk mbr - nie wiem czy można to zrobić np partition wizard, bo domyślnie kopiuje system w tym samym typie partycji, czyli jeśli gpt to na dysku do kopiowania też utworzy gpt, itd - można jednak spróbować np na pena - pen trzeba przygotować, tzn utworzyć na nim partycję mbr, potem w partition wizard użyć funkcji copy partition, wskazać pena jako cel, i zaznaczyć ze zmiana rozmiaru - wtedy może? wizard przekopiuje na pena, i zapisze jako partycje mbr, nie gpt - dalej trzeba przenieść na dysk mbr na tym 2 komputerze, i teraz wystarczy zrobić partycję aktywną, zainstalować bootloadera mbr, zapisać kody startowe - wszystko z instalatora - i system powinien startować - jedyna różnica w samym systemie to chyba, że plik ładujący system na gpt nazywa się winload.efi, natomiast na mbr winload.exe - chyba wystarczy przemianować z pena instalacyjnego, i powinno być ok

 

systemy na gpt i mbr niczym się nie różnią, różnią się tylko bootloadery

 

mimo innego komputera i płyty 10 powinien startować, 7 także

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...