Skocz do zawartości
Pari4921

Laptop 5000zł główne urządzenie do domu i programowania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, parę dni temu założyłem temat odnośnie laptopa, ale nie był on do końca dobrze napisany, więc teraz postaram się bardziej sprecyzować wymagania

Laptop:

- ma służyć do programowania (uczelnia + swoje projekty), codziennego żytku jak oglądanie czegoś okazjonalne zagranie w coś mniej wymagającego

- matryca najlepiej matowa 15,6 przyjmę propozycje 14-15,9 cala

- ważyć maks 2kg

- żeby procesor w nim nie był niskonapięciowy

- jak najwęższe ramki ekranu

- 16GB ram

- chciałbym w nim zainstalować sam dysk samsunga 970 evo plus, więc chociaż jeden port M.2 PCIe NVMe, ram też mogę jak coś sobie kupić i zamontować o ile laptop nie ma wlutowanej pamięci

Obecnie posiadam MSI GE60(i7 4700MQ z gtx765m i 16GB ramu ddr3) nie chciałbym żeby był on słabszy od obecnego, najbardziej w obecnym zaczęła doskwierać mi waga 2,7/2,8 kg.

Myślałem o

https://allegro.pl/oferta/lenovo-720s-15-i7-7700hq-8gb-256ssd-fhd-1050ti-no-8058983920

no i żeby właśnie tam dokupić dany dysk ssd oraz ram, tylko nie wiem czy zdjęcie tyłu obudowy w ideapadzie 720s nie jest kłopotliwe, czy jest tam slot żeby mógł rozbudować ram oraz co do końca oznacza "niemiecka klawiatura" (jak sprawdzałem to taka jak nasza, tylko ma w niektórych miejscach niemieckie umlauty). Powyższy laptop, bardzo mi się podoba pod względem wizualnym,

Ewentualny zakup ssd oraz ram nadal wliczany jest do górnej kwoty

Z góry dziękuję za propozycje :)

Edytowane przez Pari4921

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś tą recenzję ?

Link

 

Poza tym, moim zdaniem jest tam GTX 1050 Ti w wersji max-q o czym nie informuje sprzedający ale oczywiście mogę sie mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

720s-15 to dobry wybór, aczkolwiek w wersji z i7 z tego co pamiętam nie ma wolnego złącza m.2 PCIe (pozostaje tylko wymiana podstawowego dysku), są za to dwa sloty na pamięć.

Pewną alternatywą dla Lenovo spełniającą część wymagań jest:

ASUS VivoBook Pro 15 N580GD i5-8300/16GB/256/W10 za 3999zł

ASUS VivoBook Pro 15 N580GD i5-8300/16GB/256 za 3699zł (bez systemu).W tym wypadku laptop spełnia większość wymagań, chociaż nie posiada złacza m2. PCIe (złącze to obsługuje zwykłe dyski na interfejsie SATA). W wersji z i5-8300H (odpowiednik i7-7700HQ) jest matryca AHVA (czyli IPS inaczej napisany).

 

P.S. W/w recenzja w moim odczuciu jest OK, gdyż te wysokie temperatury dotyczą sytuacji w której CPU i GPU są max. obciążone. Poza tym przy takich wymaganiach to albo Asus albo 720s-15, przy czym ten drugi ma lepszy akumulator, lepszą matrycę i obsługuje dyski SSD na PCIe. No ale żeby nie było że nie ma alternatywy, to jest Asus wink.gif .

 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeszcze model od MSI w obudowie slim

MSI GF63 i5-9300H/16GB/240+1TB GTX1050 IPS 3 549 zł

Matryca FULL HD IPS, aluminiowa obudowa choć design mniej stonowany, lekki 1,86 kg, procesor 9 generacji, podświetlana klawiatura, dwa dyski wewnątrz laptopa. Ewentualnie wersja bez dysku SSD hdzie zamontujesz swój dysk PCie MSI GF63 i5-9300H/16GB/1TB GTX1050 IPS 3399 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...