Skocz do zawartości
Morelowy Banan

OC Ramu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Chciałbym podkręcić ram którym mam w komputerze 2133 na chociaż 2666 lub 2400, jak się uda wyżej to super ;D Tylko, że mam 2 różne kości. Jedna jest taka: https://www.x-kom.pl/p/300889-pamiec-ram-ddr4-goodram-8gb-2133mhz-cl15.html JEST NA NIEJ ZAŁOŻONY RADIATOR! A druga: https://www.x-kom.pl/p/387062-pamiec-ram-ddr4-goodram-8gb-2133mhz-iridium-black-cl15.html

Czy będzie problem z podkręceniem różnych pamięci? Czy pójdą na te same taktowania? Dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak spróbujesz to będziesz wiedział. Próbowałem zrobić OC na kościach 2400mhz od Goodrama i były bardzo niechętne podkręcaniu. Próbuj na napięciu 1,35v 2400-2666-2800-2933-3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtn optymista :D

 

Goodram niestety jest bardzo słaby, o czym przekonałem się na swojej skórze. Standardowe opóźnienia tych pamięci (mowa o opóźnieniach drugorzędnych i trzeciorzędnych) są katastrofalne i pamięci są wyraźnie wolniejsze od teoretycznie takich samych pamięci innych producentów.

 

Tutaj oczywiście możesz próbować, ale na wiele bym nie liczył. Uważaj raczej z napięciem. Te radiatorki dużo nie dają, ale nie przekraczaj 1,35V, co jest poziomem w miarę bezpiecznym. No i tak jak Xtn mówi, krok po kroku jedziesz. Jeśli system wstanie, jesteś praktycznie w domu.

 

Z drugiej strony, taktowanie ramu to przede wszystkim korzyść dla procesora. Dodatkowe kilka procent wydajności. W twoim wypadku nie wiem, na ile zauważysz różnicę :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj oczywiście możesz próbować, ale na wiele bym nie liczył. Uważaj raczej z napięciem. Te radiatorki dużo nie dają, ale nie przekraczaj 1,35V, co jest poziomem w miarę bezpiecznym. No i tak jak Xtn mówi, krok po kroku jedziesz. Jeśli system wstanie, jesteś praktycznie w domu.

Jest jeszcze sprawa stabilności, jeśli w memtest pokaże mu błędy to nawet nie przejdzie testu stabilności np. w Aida64 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli system wstanie, jesteś praktycznie w domu.

 

 

Dobra, a jeżeli nie wstanie to co? Będę miał możliwość wejścia do biosu po restarcie komputera? Bo wiadome, że jak nie wstanie to wyskoczy BS ;) Wtedy restart na przycisku, i mogę normalnie wejść do biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a jeżeli nie wstanie to co? Będę miał możliwość wejścia do biosu po restarcie komputera? Bo wiadome, że jak nie wstanie to wyskoczy BS ;) Wtedy restart na przycisku, i mogę normalnie wejść do biosu?

U mnie na B450 Tomahawk jeżeli po wyjściu z biosu i restartu komputer wgl nie wstaje, komputer sam resetuje się chyba 5 razy i potem przywraca wszystkie ustawienia do fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się jakoś bardzo na OC RAMu, dopiero się edukuje w temacie i poprzednie oraz aktualne moduły trochę podbijam, ale mam tę samą płytę co Ty (Z70 Tomahawk od MSI) i nawet jak przesadziłem z OC pamięci na tyle, że komputer się nie bootował czy wręcz zapętlił jeśli takie określenie istnieje, to nic tragicznego się nie działo:

a) po kilku nieudanych próbach włączenia w końcu wyświetlał się czarny ekran z zapytaniem czy chcę wcisnąć F1 aby wejść do BIOSu z domyślnymi ustawieniami, czy ALT + F(X) aby wczytać profil czy w ogóle ostatni aktualny działający profil w BIOSie;

b) czasami jak widziałem, że się nie włączy, to nawet wystarczyło, że wyłączyłem PC i odłączyłem zasilanie na minutę i później po włączeniu już od razu ten ekran z zapytaniem jak wyżej mnie witał;

c) działa też sposób z wyjęciem pamięci i zamienieniem je miejscami, ew. włożenie do miejsc 1 i 3 zamiast 2 i 4, wtedy wyświetla się informacja o nowych pamięciach i załadowaniu ich i sprawdzeniu i przywracane są domyślne wartości.

 

Nie zdarzyło mi się żebym musiał wyjmować baterię albo jakieś inne cuda robić.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a jeżeli nie wstanie to co? Będę miał możliwość wejścia do biosu po restarcie komputera? Bo wiadome, że jak nie wstanie to wyskoczy BS ;) Wtedy restart na przycisku, i mogę normalnie wejść do biosu?

Jak nie wstanie to nic nie wyskoczy. Bawiłem się sporo RAMami na msi z170 i nigdy nie musiałem używać zworki. Po prostu pokazywał się komunikat o konieczności wejścia do biosu, naciskałem chyba F1 i ustawiałem inne parametry. Na b450 zworka jest non stop w użyciu przy OC RAMu ... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...