Forum PCLab.pl: CAT S41 dziwny problem z softem przez baterię - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

CAT S41 dziwny problem z softem przez baterię

#1 Użytkownik jest niedostępny   CzarnyLulek 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 21 Lipiec 2019 - 22:37

Witam to mój pierwszy wpis tutaj ale mam dosyć nietypowy problem (przynajmniej w mojej opinii)
Posiadam telefon od firmy CAT model S41 od ponad 2 lat.
Dzisiaj stało się coś nietypowego chciałem zwyczajnie skorzystać z instagrama ale zaczęła mi się buggować aplikacja "battery share" (Caterpilary pozwalają podzielić się swoją baterią z innymi jakby ktoś nie widział co to za apka). A dokładnie zapętliła się i co chwilę uruchamiała się i wyskakiwał komunikat ze bateria ma zbyt niski stan naładowania aby móc użyć telefonu jako powerbanka dla kogoś. Pomyślałem ze coś się zwyczajnie zawiesiło i zwykły restart załatwi sprawę.
Otóż nie, po ponownym uruchomieniu pokazał mi się ekran recorvery z informacją że nie można uruchomić systemu Android ponieważ pliki są prawdopodobnie uszkodzone. No to po kilku próbach ponownego uruchomienia poddałem się i sformatowałem telefon według zaleceń tego komunikatu. Co znowu mnie zszokowało to nic nie pomogło, po około 10 próbach udało mi się uruchomić telefon i to tylko dzięki podłączeniu pod ładowarkę. Więc za pomocą prostego testu sprawdziłem czy to na pewno problem z baterią najzwyczajniej w świecie odłączając ładowarkowe telefon podziałał około 5 minut po czym bateria spadła do 13% procent i znowu wywaliło system i komunikat o uszkodzonym Androidzie. Dodam także że bateria nie chce się ładować powyżej 14%.
Podsumowując :
-Telefon wywala system poniżej 13% naładowania
-Nie ładuje się powyżej 14%

A moje pytanie brzmi jakim cudem przez barie może w taki sposób wysypywać system, prędzej spodziewałbym się uszkodzonej płyty czy cokolwiek innego ale nie baterii.
Jeśli ktoś się z czymś takim spotkał albo ma pomysł o co chodzi prosiłbym o pomoc.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 22 Lipiec 2019 - 09:12

Nic nie poradzisz, serwis jedynie.

Strona 1 z 1