Skocz do zawartości
Talvitch

Laptop do 10000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja ciocia myśli o wymianie laptopa. Niedawno kupiła iPhone'a i jest bardzo zadowolona więc pomyślała, żeby kupić również laptopa od Apple. Z jednej strony ma pieniądze, ale wydaje mi się, że w takiej cenie można znaleźć coś o niebo lepszego na Windowsie. I tutaj chciałbym, żebyście mi pomogli. Sprzęt nie będzie jakoś nadmiernie eksploatowany, używa ona laptopa do przeglądania internetu, multimediów i innych podstawowych zastosowań (choć lubi sobie otworzyć z 50 kart w chrome także celujmy w dużo RAMu :D). Chciałbym żeby w takiej cenie laptop miał mocne bebechy na lata, żeby po prostu służył jej jak najdłużej. Zdaję sobie sprawę, że w tej cenie pełno jest jakichś takich gejmingowych świecidełek, dlatego wybór sprzętu nie jest łatwy. Zależy mi na:

 

-Sensownym wyglądzie (laptop w tej cenie musi się podobać kobiecie ok. 40 letniej) - aluminiowe wykonanie, niezbyt obfite rozmiary (w końcu to konkurencja dla MacBooka)

- Minimum 16GB RAM

-Dysku SSD 1TB (albo lepiej)

- Wydajny procesor (myślę że jakieś 6 rdzeniowe i7H to minimum)

 

Jeśli chodzi o kartę graficzną to nie jest zbyt potrzebna, ale fajnie jakby jakaś dedykowana jednak była. Myślę że jakiś 1050Ti czy 1060 spokojnie starczy.

Mile widziany również napęd DVD (choć jak patrzyłem to coraz ciężej z tym ostatnio w laptopach).

Może jest też w tej cenie coś z lepszym ekranem niż FHD? W końcu te droższe maki mają lepsze rozdzielczości...

 

Oglądając okoliczne tematy trafiłem na takie laptopy, ale powiem szczerze że jak na tę cenę to szału nie ma, sprzęty za 8-9 tysięcy a specyfikacją nie różnią się od takich za 5 o.O . Można w x-komie wymienić te dyski z 512 na jakieś 1TB albo 2 TB?

 

https://www.x-kom.pl/p/447391-notebook-laptop-156-dell-xps-15-9570-i7-8750h-16gb-512-win10-gtx1050ti-fhd.html?partnerid=100497834&sm12=NDc=&ts=1563651692&token=7e0ab0b63224f2fbded3ea4212d44616&109

 

https://www.x-kom.pl/p/443668-notebook-laptop-156-asus-zenbook-pro-ux580ge-i9-8950-16gb-512pcie-win10p.html#Opinie

 

EDIT: Może coś takiego? Jest niby możliwość montażu dodatkowego SSD:

https://www.x-kom.pl/p/499925-notebook-laptop-156-msi-p65-i9-9880h-16gb-512-win10x-rtx2060.html

Edytowane przez Talvitch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma iPhone to zakup laptopa od Apple ma dużo sensu, chociażby po to żeby mieć bardzo dobrą synchronizację między tymi urządzeniami. W ekosystemie Apple bardzo dobrze się działa jeśli ma się kilka ich urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie jak ma kase na to to lepiej maca kupic, fajnie sie to zepnie, oczywiscie ze mozna cos lepszego znalezc ale mac po paru latach nadal bedzie dobrze chodzil w takim zastosowaniu

moze byc cos z xkomu albo innego sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki MSI za 10 koła z i9 to nie będzie dobrze chodzi za kilka lat? Powiem wam że jak widzę tego maka za 12000 z dyskiem 256GB to mnie skręca xD.

Zdaję sobie sprawę, że ekosystem Apple fajnie ze sobą współgra w poszczególnych ich urządzeniach, ale ona tego iPhona używa do dzwonienia, SMS i robienia zdjęć, a podoba jej się design i niezawodność. Taki drogi laptop jej tego nie zagwarantuje? Spadek wartości jej raczej nie będzie przeszkadzać, bo sprzedaż nie będzie wchodziła w grę, ona zmienia laptopy jak się zepsują, albo przestają się nadawać do użytku.

 

Czyli mówicie dać sobie spokój i po prostu brać Maca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mac że zintegrowana grafika a nie jakieś windowsowskie platformy do grania na i9 i wypasionym GPU.

Cenę ma robić świetny dysk, matyca, obudowa i komunikacja a nie wydajność w grach.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak ma iPhone to niech lepiej kupi Maca - te urządzenia się dobrze integrują.

2. Jedyne laptopy które elegancją dorównują Macbookom (moim zdaniem) to Thinkpady.

3. Po co core i7/16GB RAM do podstawowych zastosowań ?

 

Sumując: Macbook Air albo Thinkpad X/T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 tys za laptop do przeglądania internetu bo fajnie się łączy z telefonem ? Nie mój cyrk nie moje małpy ale za ułamek tej kwoty można mieć:

 

Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/256/Win10 FHD IPS - 2699 zł

 

Aluminiowa obudowa, 1,3kg wagi , parametry wystarczające nawet i na 10 kolejnych lat jeśli będzie to normalne użytkowanie laptopa.

 

Ekran matowy IPS - na pewno nie jest to jakość jak w Macu (ale tylko jeśli porównujemy do Retiny ) ale dla normalnego zjadacza chleba nie ma to żadnego znaczenia.

----------------------------------------------

Wydając więcej ale nadal połowę budżetu:

Acer Swift 5 i7-8565U/16GB/512PCIe/Win10 FHD IPS Szary - 4499 zł

Ekran dotykowy IPS 14 cali, dysk SSD 512 GB, 16GB RAM, czterordzeniowy i7 i waga - 0,95kg!

 

 

Swoją drogą - roczna gwarancja w nowym macu to naprawdę świetne rozwiązanie dla nienaprawialnego sprzętu o wartości 3 normalnych laptopów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 tys za laptop do przeglądania internetu bo fajnie się łączy z telefonem ? Nie mój cyrk nie moje małpy ale za ułamek tej kwoty można mieć:

 

Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/256/Win10 FHD IPS - 2699 zł

 

Aluminiowa obudowa, 1,3kg wagi , parametry wystarczające nawet i na 10 kolejnych lat jeśli będzie to normalne użytkowanie laptopa.

 

Ekran matowy IPS - na pewno nie jest to jakość jak w Macu (ale tylko jeśli porównujemy do Retiny ) ale dla normalnego zjadacza chleba nie ma to żadnego znaczenia.

----------------------------------------------

Wydając więcej ale nadal połowę budżetu:

Acer Swift 5 i7-8565U/16GB/512PCIe/Win10 FHD IPS Szary - 4499 zł

Ekran dotykowy IPS 14 cali, dysk SSD 512 GB, 16GB RAM, czterordzeniowy i7 i waga - 0,95kg!

 

 

Swoją drogą - roczna gwarancja w nowym macu to naprawdę świetne rozwiązanie dla nienaprawialnego sprzętu o wartości 3 normalnych laptopów...

 

 

Tak, wiem, że to głupie, ale chodzi o to żeby wziąć laptop na firmę i odpisać od podatku. Dlatego cena tak naprawdę nie gra pierwszych skrzypiec. Właśnie dlatego chciałbym mocne bebechy, bo ten laptop może być np na 10 lat. Lepiej będzie mieć wtedy 6 rdzeniowe i7 (albo 8 rdzeniowe i9) czy 2 rdzeniowe i5 z U na końcu? Po prostu szukam dla niej topowego sprzętu na lata, żeby była zadowolona. Ale widzę, że skoro w większości głosy są za makami to nie będę się jej wcinał i niech sobie weźmie Macbooka za 12k zł (mimo że serce mnie boli jak to widzę, ale w końcu to nie moje pieniądze). W każdym razie pokażę jej też resztę waszych propozycji i niech sama sobie coś wybierze (może weźmie tego Asusa polecanego przez Stefana, lubi tę markę). Tak czy inaczej dzięki za propozycje, zawsze warto przedyskutować takie zakupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mało prawdopodobne, aby laptop przeżył 10 lat, połowa tego to już sukces. Macbooki mają mieć lepsze klawiatury od przyszłej generacji. Thinkpad Extreme X1 jest bardzo przyzwoitą maszyną, ale design ma bardzo klasyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer TravelMate X5 i7-8565U/16GB/512/Win10P FHD IPS 4899 zł

Matryca FULL HD IPS dobrej jakości, procesor 8 generacji, solidne aluminiowe wykonanie waga poniżej 1kg wagi, podświetlana klawiatura, jeden większy dysk SSD PCie, całkiem niezłe głośniki, 3 letnia gwarancj biznesowa onsite.

 

Ewentualna alternatywa biznesówki

Dell Vostro 5481 i5-8265U/16GB/256+1TB/Win10P 4 149 zł

Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy wydajny nowy procesor, solidne aluminiowe wykonanie przy tym jest lekki i poręczny, dwa dyski wewnątrz laptopa miejsca nie powinno zabraknąć SSD na system i najważniejsze programy HDD na dane dla zabezpieczenia, wygodna podświetlana klawiatura, 3 letnia gwarancja, niezły czas pracy na własnym zasilaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem:

Dell XPS 15 9570 i7-8750H/16GB/512/Win10 GTX1050Ti FHD za 8999zł

To godny konkurent dla MacBook'a z b.dobrą matową matrycą IPS (a nie jak błysk w Apple), wydajnymi podzespołami (i7+GTX1050Ti+16GB pamięci+ 512GB dysk SSD na PCIe), a do tego jest dobrze wykonany. Znaczka Dell też nikt się nie powstydzi.

lub: Lenovo ThinkPad X1 Extreme i5/8GB/256/Win10P GTX1050Ti za 7249zł

To nieco tańszy laptop, ale za to do rozbudowy (pasowałoby wymienić chociaż dysk na większy-może właśnie 1TB),poza tym podzespoły podobne (choć jest tu tylko i5). Jeżeli chodzi o prestiż to też nie jest źle, aczkolwiek pozycjonowałbym go nieco niżej niż Apple, czy XPS (X1 to bardziej biznesowy laptop, choć też nie jest wstyd się z nim pokazać).

 

Wiem że dla części osób nie jest logiczne kupować laptopa do internetu za 8k, ale trzeba też pamiętać że tego typu sprzętu nie traktuje się tylko pod względem wydajności, ale znaczenie ma również prestiż który idzie za daną serią czy też producentem. Gdyby było inaczej wszyscy jeździliby VW bo przecież nawet w Passacie są nowinki typu aktywny tempomat, asystent parkowania itp., a mimo to sprzedają się nawet Bentley'e. Podobnie jest z telefonami (Apple to prestiż, choć nie tylko bo mają też kilka innych zalet dla osób nie obeznanych w temacie).

 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często laptopy przeżywają 10 bez usterek. Pytanie czy wykorzystujesz laptop do programów które korzystają z GPU i gier.

MSI GS65 i7-9750H/16GB/512/Win10X RTX2060 144Hz - 8699zł

Tłusty jak chodzi o wydajność w grach i jednocześnie odchudzony model SLIM z matrycą 15,6" FullHD 144Hz.

 

Do neta i filmów podstawą jest cztero-rdzeniowy procesor jak najnowszej generacji, minimum 8GB RAM i szybki dysk SSD na PCIe, oraz dobra matryca.

Dell XPS 13 9370 i5-8250U/8GB/256/Win10P UHD - 5999zł

Dell z dotykowym matowym ekranem 13,3" 4K UHD wydaje się być dobrym, choć kosztownym wyborem.

 

Z budżetowych jest jeszcze MateBook D. To taki upodobniony do Appla laptop dla ubogich. Jest całkiem dobrze wykonany i tani, tylko zastanawia mnie czy w temacie laptopa za 10k propozycja laptopa za 2,5k ma jakikolwiek sens. Trochę drożej jest MSI PS42 z matrycą IPS 14" i szybszym i5-8265u, oraz i7-8565u. Dysk można wymienić. Ceny dysków poszły w dół. GS65 ma w standardzie szybki SSD 512GB z możliwością dołożenia drugiego szybkiego dysku. Kwestia też czy ciocia chce laptop 15,6", lub większy, czy bardziej jest zainteresowana mniejszym i lżejszym laptopem 13,3"-14". Sam preferuje 14-stki do kanapowego przeglądania neta a 17,3", lub 15,6" do gier. Rozdzielczość 4K staje się coraz bardziej popularna. Na małym laptopie z rozdzielczością FullHD oglądając film skalowany z rozdzielczości 4k nie odczujemy dyskomfortu, co nie zmienia faktu, że obraz 4K jest przepiękny.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że wszystkie laptopy poza biznesowymi (Latitude, Thikpad, Elitebook itp) oraz Macami to tandeta, która pada po 2-3 latach (a nie żadnych 10-u), nie ma znaczenia czy w środku jest Core i9 z 32 GB pamięci.

Owszem, są wyjątki - np. Asus mojej koleżanki po 7 latach chodził bez problemu, choć był już połamany i poklejony plastrami. Ale to było 10 lat temu a z roku na rok jakość laptopów "komunijnych" z elektromarketów spada.

 

Jak ktoś jest graczem to nie ma wyboru, - musi kupić model plasticzano-odpustowy (sam miałem kiedyś laptopa "gamingowego") bo biznesówki się do tego nie nadają. W innym wypadku - omijać to dziadostwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego sprzęty za 8-9 tysięcy specyfikacją podzespołów takich jak procesor, ilość RAM, czy pojemność dysku nie różnią się od takich za 5k, tylko różnica jest w wykonaniu i użytych do niego materiałach. Płaci się też za lekkość, kompaktowe gabaryty itp.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że wszystkie laptopy poza biznesowymi (Latitude, Thikpad, Elitebook itp) oraz Macami to tandeta, która pada po 2-3 latach (a nie żadnych 10-u), nie ma znaczenia czy w środku jest Core i9 z 32 GB pamięci.

 

Nie opowiadaj bzdur, większość awarii w laptopach to awarie podzespołów na które producent nie ma niemal żadnego wpływu bo nie on je produkuje. Jest za to możliwość w miarę łatwej naprawy w przeciwieństwie do macbooków.

 

Skoro ASUS jej się może spodobać to jest jeszcze kilka ciekawych propozycji tej marki:

 

ASUS ZenBook Pro UX480 i7-8565U/16GB/512PCIe/Win10P - 6499 zł

 

Cięższy z uwagi na bardzo wydajną kartę graficzną GTX 1050 max-q (nie mówię że będzie potrzebna) ale wrzucam ponieważ ma bardzo ciekawy design, w mojej opini o wiele ciekawszy niż nudne do bólu macbooki.

4 rdzeniowy i7, 16GB RAM, 512GB SSD - to są podzespoły które wystarczą na lata jeśli chodzi o wydajność. O awaryjności mac vs reszta wypowiedziałem się wyżej.

 

ASUS ZenBook UX433FN i7-8565U/16GB/512PCIe/Win10 - 5339 zł

Podzespoły identyczne jak wyżej za wyjątkiem karty graficznej (jest słabsza ale i tak bardzo wydajna jak na tego typu laptopy - MX150). Laptop oczywiście wykonany z aluminium a jego waga to tylko 1,15 kg (czyli mniej niż macbook Air 13 cali !)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...