Skocz do zawartości
masa19

Laptop za około 1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę kupić laptopa dla siostry za około 1500 zł. Będzie on używany głownie do oglądania filmów i przeglądania internetu. Siostra nie gra w żadne gry (ewentualnie sims3) więc myślę że nie ma sensu inwestować w kartę graficzną. Chodzi o to by laptop działał sprawnie i szybko. Może warto było by włożyć dysk ssd. Co do systemu to myślę że zainstaluję jej piracką wersję windows7 bo koszt windowsa10 to 400 zł. Podoba jej się z wyglądu

LENOVO 320-15IAPDXK2 i ASUS VivoBook 15 R512UA 4417U. Proszę o ocenę tych laptopów i liczę na inne propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość nowych laptopów słabo działa z Windows 7. Jeśli siostra nie gra, warto rozważyć Linuksa.

ASUS VivoBook 15 R540UA 4417U/8GB/256 1399 złotych

Ma relatywnie wydajny CPU, sporo ram i SSD. Ma matową matrycę FHD, co jest dużą zaletą w tym budżecie. Nie jest najgorzej wykonany, ale musisz pamiętać o tym, że to budżetowy laptop. Nie polecam używania Win 7, zwłaszcza pirackiego.

Edytowane przez Stefan999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad 330-15 i3-8130U/8GB/240 1549 zł

Budżetowy model z procesorem 8 generacji praktycznie najnowszej, w komplecie z 8 GB ram i dyskiem SSD większym, matowa matryca nie obija otoczenia. Osobiście również zachęcam do Windows 10, będą duże problemy z sterownikami z Windows 7.

 

Jeżeli taniej ten sam model z 4 GB ram, w przyszłości można rozbudować

Lenovo Ideapad 330-15 i3-8130U/4GB/240 Szary 1449 zł

Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK chyba pierwszy raz w życiu będę musiał kupić system. Będę szukał czegoś z dyskiem ssd i 8GB RAM bo nie wiem czy 4GB to nie za mało. Nie wiem tylko jaki procesor brać. Mój faworyt to na razie https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-asus-vivobook-15-f512ua-ej467t-4417u-4gb-256gb-ssd-int-win10h-peacock-blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja nie jest zła, choć spokojnie dostaniesz tańszy model i wydajniejszy

Acer Aspire 3 i3-8130U/4GB/256/Win10 FHD Czerwony 1 699 zł

Matryca FULL HD matowa, procesor 8 generacji, wykonanie akceptowalne, dysk SSD oraz miejsce na jeszcze jeden SATA, wolny slot na rozbudowę ram, dość lekki jak na laptop 15 calowy waga poniżej 2kg, przyjemny dla design. Dostępny jeszcze w niebieskim kolorze Acer Aspire 3 i3-8130U/4GB/256/Win10 FHD Niebieski 1699 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Będę brał tego czerwonego Acera tylko dorzucę ramu na 8gb. Wyjdzie 1799zł. Czy za te pieniądze będzie to najlepszy wybór? Czy ten procek i3 będzie najlepszy czy może jakiś inny Intel albo AMD np. ryzen 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...