Skocz do zawartości
metalrevan

Budżetowa karta graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

W moim starym jak świat zestawie:

msi geforce gtx 770 twin frozr

Intel Core i5-3470 Ivy Bridge LGA1155 BOX

Asrock B75 Pro3 Intel B75 LGA 1155 (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3/CROSSFIRE)

Goodram DDR3 8GB 1333MHz CL9

Aerocool Strike-X 500W

Samsung SSD 128GB

Seagate Barracuda 500GB

zalman z9

 

Grafika odmówiła posłuszeństwa i chciałbym ją wymienić na jakąś o w miarę podobnych osiągach i możliwie jak najniższej cenie.

Edytowane przez metalrevan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zielonych poszukaj GTX 1060 6GB. Będzie lepsza a można ją znaleźć za około 500-600zł z gwarancją. Wszystko poniżej będzie słabsze.

Z czerwonych RX 570, tylko omijaj wersje expedition oraz sztuki pokoparkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z używanych to gtx950/960 2GB, z nowych rx570 4GB do 600zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt jeszcze nie wspomniał o używanym gtx 970.

Z zielonych poszukaj GTX 1060 6GB. Będzie lepsza a można ją znaleźć za około 500-600zł z gwarancją. Wszystko poniżej będzie słabsze.

Te również mogą pochodzić od górnika, ale jeśli pominiemy ten fakt to będzie najlepszy wybór do twojego zestawu.

Z czerwonych RX 570, tylko omijaj wersje expedition oraz sztuki pokoparkowe.

Czyli tylko nowe ;)

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z używanych to gtx950/960 2GB

Te karty znajdziesz i poniżej 300zł ale są słabsze od GTX 770.

 

Nikt jeszcze nie wspomniał o używanym gtx 970.

 

 

Czyli tylko nowe ;)

GTX 970 to też fajna propozycja ale już bez gwarancji. A RX 570 tak jak kolega proponowałbym raczej nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad GTX 1060 6GB ale nigdy nie kupowałem używanego sprzętu, w dodatku przez internet. Na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności? Jaką minimalną gwarancję brać pod uwagę etc. Możecie polecić jakąś konkretną ofertę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: dodało dwa razy ten sam post - do usunięcia.

Edytowane przez metalrevan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj taką na gwarancji + żeby tylko nie z koparki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to sprawdzić, czy nie byłą koparką? W opisie na allegro mogą sobie przecież wpisać, że niemiec youtube na niej oglądał i płakał jak sprzedawał... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że nie jestem na bieżąco, ale czy tak mała karta z jednym wentylatorem jest ok? Tzn nie grzeje się zbytnio etc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Zotac GTX 1060 6GB AMP! (2 wentyle, półpasywna) na sprzedaż jeśli chcesz - 600 zł - cicha, chłodna, pracowała z wiedzminem 3 i fifa 09 od tygodnia nieużywana aaa jeszcze tropico 5 :)

Edytowane przez The-Wraith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że nie jestem na bieżąco, ale czy tak mała karta z jednym wentylatorem jest ok? Tzn nie grzeje się zbytnio etc?

Jeden wentylator spokojnie daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam i przeglądam te oferty na allegro i naprawdę mocno się waham z kupnem używanej karty - boję się trafić na koparkę. Może jednak nowy RX 570, jak on wypada w porównaniu z moją starą grafiką?

 

Mam Zotac GTX 1060 6GB AMP! (2 wentyle, półpasywna) na sprzedaż jeśli chcesz - 600 zł - cicha, chłodna, pracowała z wiedzminem 3 i fifa 09 od tygodnia nieużywana aaa jeszcze tropico 5 :)

 

Czy jest na gwarancji producenta? Bo z twojego postu to ciężko wywnioskować czy sprzedajesz po tygodniu użytkowania heh czy to ty jej od tygodnia nie ruszałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam i przeglądam te oferty na allegro i naprawdę mocno się waham z kupnem używanej karty - boję się trafić na koparkę. Może jednak nowy RX 570, jak on wypada w porównaniu z moją starą grafiką?

 

 

 

Czy jest na gwarancji producenta? Bo z twojego postu to ciężko wywnioskować czy sprzedajesz po tygodniu użytkowania heh czy to ty jej od tygodnia nie ruszałeś.

 

Mam ją od roku, nie jest na gwarancji (5 lat GW zotac działa tylko na pierwszego kupującego) więc tamta też nie jest. tamta jest 6msc :P

Edytowane przez The-Wraith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już nie musi włączać ogrzewania w pokoju :)

Zimą jak znalazł :)

A tak na poważnie, to miałem wersję od Asusa i nie była wcale grzałką. Niestety wersja expedition padła i sklep zwrócił pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimą jak znalazł :)

A tak na poważnie, to miałem wersję od Asusa i nie była wcale grzałką. Niestety wersja expedition padła i sklep zwrócił pieniądze.

 

A jak z głośnością? bo u mnie Noctuy po 90 zł chodzą ze zmniejszonymi obrotami taki jestem cięty na hałas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój stary gtx grzał się nawet do 82, także gorzej chyba nie będzie co?

 

I raczej skłaniałbym się ku temu:

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-570-gaming-4gb-gddr5-256-bit-dvi-d-hdmi-3xdisplayport-box-gv-rx570gaming-4gd-976905/

 

Nie będzie mieć problemów z resztą mojej konfiguracji?

Edytowane przez metalrevan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z głośnością? bo u mnie Noctuy po 90 zł chodzą ze zmniejszonymi obrotami taki jestem cięty na hałas.

Rewelacji nie było, nie byłbyś pewnie zadowolony :)

 

Mój stary gtx grzał się nawet do 82, także gorzej chyba nie będzie co?

 

I raczej skłaniałbym się ku temu:

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-570-gaming-4gb-gddr5-256-bit-dvi-d-hdmi-3xdisplayport-box-gv-rx570gaming-4gd-976905/

 

Nie będzie mieć problemów z resztą mojej konfiguracji?

Nie ma sensu przepłacać. Przeczytaj test:

https://pclab.pl/art74695.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując autor posta kupuje gorszą kartę niż GTX 1060 6GB, cieplejszą, głośniejszą ale z gwarancją. No cóż grube baby też ktoś musi brać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie to 77, mogę tyle dodać. Nie sugerując się ceną, którą byś wybrał?

 

Reasumując autor posta kupuje gorszą kartę niż GTX 1060 6GB, cieplejszą, głośniejszą ale z gwarancją. No cóż grube baby też ktoś musi brać :)

 

Pisałem - boję się trafienia na koparkę. Co wtedy zrobić? Szarpać się ze sprzedawcą?

Edytowane przez metalrevan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ją od roku, nie jest na gwarancji (5 lat GW zotac działa tylko na pierwszego kupującego) więc tamta też nie jest. tamta jest 6msc :P

 

Tzn jak się oddaje na gwarancji to trzeba dowód pokazać, czy potem jak ktoś kupi od ciebie i się popsuje to będziesz musiał osobiście pójść i ją zareklamować...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...