Skocz do zawartości
Mario24

DDR4 do ryzen 3700x z potencjałem OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakie pamięci ram 2x8GB polecacie do 3700x ? co do wymagań to chciałbym aby miały niski profil (ze względu na dark rock pro3) i dobre możliwości OC. Wystarczą TAKIE czy jednak lepiej dopłacić do czegoś innego?

Za ram mogę dać jakieś ~~500zł

 

Zostać przy tych czy zmienić je na inne?

Edytowane przez Mario24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ballistix Sport LT 3200CL16 z literami "AES" w kodzie produktu (Micron E-die, mają nawet swój wątek). Jest tez wersja 3000CL15 na tych samych kościach, obiegowa (niepotwierdzona!) opinia głosi że wersja 3200 kręci się nieco lepiej. A kręcą się dobrze, przy odrobinie zabawy da się zrobić 3600CL14 (timingi rzędu 14-17-14, napięcie ~1,45V).

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (BLS2K8G4D32AESBK) w morelu za 477zł

Ceny pamięci rosną, bo "pierdyknęła" jedna z głównych fabryk Toshiby, także będzie coraz drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (BLS2K8G4D32AESBK) w morelu za 477zł

Ceny pamięci rosną, bo "pierdyknęła" jedna z głównych fabryk Toshiby, także będzie coraz drożej.

 

Wiem właśnie i dlatego wcześniej chcę je zamówić bo ptaszki ćwiekają, że ceny pamięci mogą skoczyć o 20%

 

Czyli te ballistix będą spoko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego bierz te ballistix, tutaj sa tanio :) Zadowolenie: https://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/pamieci-ram/pamieci-do-komputerow-pc/ballistix-pamiec-ddr4-sport-lt-16gb-3200-2-8gb-cl16-sr-x8-bialy

 

Kupiłem z tego sklepu te same miesiąc temu, chodzą na 3466 CL16 bez zmiany napięcia. Nie bawilem się dalej bo zapewne na R5 2600 nie czuć wielkiej róznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówią poprzednicy. Możesz też zaryzykować jak ja i wziąć tańsze 3000MHz Cl15. Mój egzemplarz chodzi bez zmiany napięcia na 3600MHz CL16, także nie przywiązywałbym uwagi do opinii że 3200MHz się lepiej kręcą. Myślę że to prostu kwestia sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki Panowie, biorę w takim razie te Ballistix

 

Te pamięci z linku, który podał Daszek (pamięci o kodzie produktu BLS2K8G4D32AESCK) mają fajną cenę, czy one czymś się różnią poza kolorem od pamięci o kodzie BLS2K8G4D32AESBK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie ostatnie litery to właśnie kod koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...