Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Aktualnie na swoim procesorze posiadam chłodzenie wraith max od amd, jednak jest ono bardzo głośne. Czy warto wymienić je na be quiet pure rock, gdyż moja obudowa obsługuje tylko chłodzenia do 155mm. Mój budżet to ok.150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pure Rock jest nieopłacalny. Jest mniej wydajny od Fery 3, a kosztuje tyle co Fortis. Jaką masz obudowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna Gigabyte ga78lmt-usb3 rev.5.0. Obudowę dopiero zamówiłem(ibox passion v5), gdyż sprzedałem swoją(genesis irid 300). W starej obudowie miałem zamontowane 3 wentylatory z przodu, 1 z tyłu i 2 u góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna Gigabyte ga78lmt-usb3 rev.5.0. Obudowę dopiero zamówiłem(ibox passion v5), gdyż sprzedałem swoją(genesis irid 300). W starej obudowie miałem zamontowane 3 wentylatory z przodu, 1 z tyłu i 2 u góry.

Zmieniasz obudowę piekarnik na drugi piekarnik tylko trochę mniej gorący. jaki to ma sens? Kto polecił Ci jedną i drugą obudowe? W tym Passion V5 też będziesz miał wysokie temperatury i też nie będzie cicho niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passion v5 wybrałem, dlatego że robię aktualnie remont pokoju i komputer będzie stał na biurku, a irid 300 był zbyt duży. Poza tym mój budżet był ograniczony, więc nie mogłem sobie pozwolić na droższą o obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passion v5 wybrałem, dlatego że robię aktualnie remont pokoju i komputer będzie stał na biurku, a irid 300 był zbyt duży. Poza tym mój budżet był ograniczony, więc nie mogłem sobie pozwolić na droższą o obudowę.

W jego cenie są lepsze, dużo lepiej wentylowane i nieporównywalnie lepiej wykonane obudowy, tyle że bez LEDów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już trudno. Ewentualnie jak obudowa będzie zła to się ją sprzeda. Teraz trzeba szukać chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Na tym mobasie OC nie zrobisz

 

4+1 Phase CPU Power design for AMD high TDP 125W CPU support

 

Powodzenia

 

ps. sprzedać ten FX8350 125W i kupić odpowiednik 95W model 8300 albo 8320E i kręcić do poboru sekcji czyli 125W możliwości odprowadzenia ciepła, albo zmiana płyty na lepszą :)

Edytowane przez _Robo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC procesora nie planuję. Na razie mi wystarcza. Chce tylko zmienić chłodzenie, aby było ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna Gigabyte ga78lmt-usb3 rev.5.0.

Wiesz co,radzę ci zrobić undervolting procesora,z uwagi na płytę ze słabą sekcją zasilania.

Undervolting procesora robisz w biosie,obniżając CPU Core Voltage o np.0,1V i późniejszym testowaniu stabilności procesora.

Dzięki UV procesora masz niższe temp.na procesorze,sekcji zasilania oraz trochę wyciszysz chłodzenie na procesorze.

U mnie na kompie z sygnaturki jest ten sam procesor,takie same chłodzenie,ale mam mocniejszą płytę(sekcja zasilania 8+2 fazy).Zrobiłem UV z ~1,4V na sztywne 1,3V i mam pod obciążeniem niecałe 60st. i chłodzenie Wraith jest dosyć ciche.Do tego dodam,że komp pracuje na obudowie "paździerz" z 2008 roku,więc nie narzekam ;)

 

Gdybym zostawił Vcore FX-8350 na te standardowe ~1,4V to przy mojej obudowie osiągnąłbym próg throttlingu,który dla FX-ów wynosi 70st.,przy takiej temperaturze FX-y zrzucają zegar do ok.1,4GHz

 

albo zmiana płyty na lepszą :)

Najtańsze sensowne płyty do FX-ów chodzą od ok.300zł :kwasny:

 

gdyż moja obudowa obsługuje tylko chłodzenia do 155mm. Mój budżet to ok.150zł.

Za ten budżet i podaną max.wysokością chłodzenia to najlepszym wyborem będzie Fera 3.

Drugą opcją wartą rozważenia byłoby Scythe Mugen 5,ale on chodzi za ponad 200zł.

Gdyby max.wysokość chłodzenia wynosiła przy twojej obudowie ok.160 mm to wtedy wybór byłby większy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno zmiana płyty pod FX jak i zmiana jednego FX na drugi to bezsens kompletny. Przesiedzieć na tym ile się da, i jak się uzbiera kasę (albo padnie) to zmienić platformę.

 

Samo chłodzenie najlepiej od razu kupić takie, które ma możliwość montażu na AM4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już od kilku lat FX 8350 podkręcony do 4,4 GHz lata bez problemu chłodzony starą Ferą Pro HE1224 wspomaganą dwoma wentylatorami Lepa by Enermax BOL.Quiet PWM Red 120mm. Przy stu procentach obciążenia CPU trzyma temperaturę około 65 stopni, przy przeglądaniu neta około 45-50. I to są temperatury z teraz kiedy w pokoju mam około 28 stopni. :)

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...