Skocz do zawartości
Krzy5i3k

GPU do i3-4170

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - szukam możliwie jak najszybszego GPU które będzie dobrze współpracowało z i3-4170.

 

Komputer to desktop od Lenovo z ich własnym zasilaczem którego nie da się wymienić (własne okablowanie do płyty głównej).

Maksymalnie obciążenie zasilacza na linii 12V to 270W więc zakładam, że wszystko do GTX1060/RX570 powinno działać, jednak czy ten procesor da sobie radę?

 

Jedyne, czego wymiana wchodzi w grę to GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie - szukam możliwie jak najszybszego GPU które będzie dobrze współpracowało z i3-4170.

 

Komputer to desktop od Lenovo z ich własnym zasilaczem którego nie da się wymienić (własne okablowanie do płyty głównej).

Maksymalnie obciążenie zasilacza na linii 12V to 270W więc zakładam, że wszystko do GTX1060/RX570 powinno działać, jednak czy ten procesor da sobie radę?

 

Jedyne, czego wymiana wchodzi w grę to GPU.

 

Ten procesor obsługuje każde GPU i z każdym da sobie radę, jednak w nowszych grach nie spodziewaj się na nim dużej ilości fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o FPS, tylko nie ograniczanie karty przez procesor.

Komputer jest kolegi który gra w raczej mało wymagające gry typu MOBA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o FPS, tylko nie ograniczanie karty przez procesor.

Komputer jest kolegi który gra w raczej mało wymagające gry typu MOBA.

 

Procesor nie ogranicza karty, tylko daje jej klatki do renderowania. Jak masz silną kartę, a słaby procesor to nie masz ograniczonej karty, tylko liczbę fps w grze, ograniczoną mocą przerobową procesora, a nie mocą obliczeniową karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 350 zł szukaj czegoś do tej padliny... GTX 960 4gb może... gtx 1050/gtx 10603 gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor nie ogranicza karty, tylko daje jej klatki do renderowania. Jak masz silną kartę, a słaby procesor to nie masz ograniczonej karty, tylko liczbę fps w grze, ograniczoną mocą przerobową procesora, a nie mocą obliczeniową karty graficznej.

Dobra już nie filozofuj, wszyscy wiedzą o co chodzi. Co do tematu ostatecznie można zapodać nawet gtx 1060. Może czasami grafika nie będzie śmigać na maxa, ale suma sumarum będzie lepiej niż na 1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już nie filozofuj, wszyscy wiedzą o co chodzi. Co do tematu ostatecznie można zapodać nawet gtx 1060. Może czasami grafika nie będzie śmigać na maxa, ale suma sumarum będzie lepiej niż na 1050.

On nie filozofuje, tylko ma rację. Mnie też denerwuje, jak ktoś tak to określa. A najlepsze są osoby, które odpowiadają na takie pytania bez ustalenia w jakiej grze, w jakiej rozdzielczości i w ilu FPS dana osoba chce grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zbędne nabijanie postów i tłumaczenie mi tego, czego jestem w pełni świadomy...

Nawet nie chce mi się tłumaczyć co miałem na myśli pisząc o ograniczaniu karty przez słaby procesor bo szkoda się wdawać w bezsensowne dyskusje.

 

Zdecydowałem się szukać znajomemu GTXa 1060 w wersji 3GB - w MOBAch raczej taka ilość pamięci w zupełności wystarczy.

Edytowane przez Krzy5i3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...