Skocz do zawartości
z4zu

RX 5700 Ekstremalny Overclocking?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie uzytkownikow forum, dzisiaj natknąłem się na bardzo świeżutki materiał porównania RX 5700 Extreme Oc z RTX 2070 Super material

Jak widać na materiale rx jest lepszy, badz porownywalny, a przeciez jest to wersja bez dopisku XT. Z komentarzy mozna wywnioskowac, ze te karty dostały jakiś nowy bios. Wersja rtxa jest w stocku, ale na pewno nie idzie jej tak mocno wykrecic. Nie wiem za duzo na ten temat, ale test wydaje sie bardzo wiarygodny, moze ktos z forumowiczów coś wie? Jak te karty wyszły była mowa o bardzo minimalnym podkrecaniu, bo karty zostały wyzylowane do granic mozliwosci, a tutaj okazuje sie, ze jest inaczej. Moze to byc podobnie jak z Vega 56, ktora z biosem 64 była bardzo porownywalna do drozszej propozycji, tylko ze tutaj mamy do czynienia z czyms lepszym.

Dodam, ze to ekstremalne OC jest bezpieczne dla karty i nie jest to cos, co mogloby zagrozic żywocie tej karty. Jeżeli to nie fake to mamy do czynienia z kartą za 1600zł, która wydajnoscia dorownuje, a czasami goroje fpsem minimalnym nad rtx 2070 super za 2400zł.

Edytowane przez z4zu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę, że w większości gier jest wolniejsza, poza tym porównywanie karty po OC do karty na stocku to też słaby pomysł, no i nie wiadomo jak z kwestia chłodzenia, żeby się nie okazało, że karta jest na jakimś customowym układzie chłodzenia które samo w sobie kosztuje 400zl. Możliwe też że to jakiś "golden sample" RX 5700 będzie dobra opcja ale jak się pokażą niereferenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona nie jest wyżyłowana, tylko sztucznie zablokowana w biosie. XT się już normalnie podkręca, a 5700 po prostu za bardzo zbliża się do lepszej kart po podkręceniu, stąd limity.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, zle sie okreslilem, ale na koncu to podkreslilem, ze chodzi mi o przewage w minimalnym fpsie, a tak poza tym to siedzi jej na ogonie, owszem po przeprowadzeniu oc na 2070 super, te wyniki by sie juz tak nie pokrywaly i by tak rowno nie bylo, ale z wykreconej wersji wcale duzo wiecej nie uzyskamy, a jezeli chodzi o cene to roznica sięga około 850zł, ale tak jak wyzej ktos napisal, nie wiadomo z jakim chlodzeniem byla. Chłop tam odpowiadal, ze to oc jest bezpieczne dla karty i kazdy moze je wykonac, ale jak jest w rzeczywistosci to nie wiem. Mam nadzieje, ze wypowie sie ktos kto siedzi w tym temacie i sie orientuje jak to moze dzialac, bo ja jestem zielony, ale bardzo zaciekawil mnie ten materiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo co by nie mówić to ta premiera radków wyszła świetnie,najbardziej opłacalna karta jaka jest dostajemy za 1600pln kartę idealną do rozdzielczości 2560/1440

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za duzo na ten temat, ale test wydaje sie bardzo wiarygodny, moze ktos z forumowiczów coś wie?

:lol2:

Chyba za bardzo się podjarałeś. Ten filmik nie ma nic wspólnego z wiarygodnym testem. Nie zauważyłeś, że koleś bierze losowy gameplay z gry, nakłada na to jakieś losowe dane i umieszcza na youtubie żeby zarobić parę groszy na reklamach na YT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

Chyba za bardzo się podjarałeś. Ten filmik nie ma nic wspólnego z wiarygodnym testem. Nie zauważyłeś, że koleś bierze losowy gameplay z gry, nakłada na to jakieś losowe dane i umieszcza na youtubie żeby zarobić parę groszy na reklamach na YT?

 

Jest to wiarygodny test.

Tutaj kolejny i polecam obejrzec do konca i posluchac goscia.

 

Nikt sie tutaj nie podnieca kolego, zrobilem ten temat bo moze ktos ma wiecej info na ten temat, ale widze, ze to swieza sprawa, bo od wczoraj dopiero wyszła taka informacja, ze mozna tak przekręcic te sztuki.

Idzie to zrobic z jakims nowym softem i zaoszczedzic troche mamony nie kupujac wersji XT.

Edytowane przez z4zu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kogoś chyba doopka boli :E radek jest trochę wolniejszy i nie ma co do tego wątpliwości ale temu piszę że akurat ta premiera wyszła dla amd świetnie.W necie jest co najmniej z dwa w 100% dobrze zrobione testy i mnw. pokrywają się nawet z tymi tutaj podanymi.Trzeba mieć nie równo żeby dopłacać z 600-900pln do nvidi ,podkreślę raz jeszcze 5700 za 1600pln nie do przebicia,z czasem smialo mozna dokupic chlodzenie i jazda z oc po odblokowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj moje posty w temacie o nawi , kilka stron wstecz

sam jestem przekonany ze 5700 z power play modem to najlepsza oferta aktualnie , natomiast ten filmik z 1 postu jest wątpliwej wiarygodności , tylko dla tego ze nie ma tam podanych parametrów karty z osd , równie dobrze mógłby byś zrobiony na gtx 980 ti jak i vedze 64 , czy rtx 2060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj moje posty w temacie o nawi , kilka stron wstecz

sam jestem przekonany ze 5700 z power play modem to najlepsza oferta aktualnie , natomiast ten filmik z 1 postu jest wątpliwej wiarygodności , tylko dla tego ze nie ma tam podanych parametrów karty z osd , równie dobrze mógłby byś zrobiony na gtx 980 ti jak i vedze 64 , czy rtx 2060

 

Dlatego podałem drugi materiał, który wszystko wyjasnil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...