Forum PCLab.pl: DNS u dostawcy domeny - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

DNS u dostawcy domeny IP:port przez subdomenę Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   mmAxx 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 22 Lipiec 2019 - 16:13

Mam wykupioną domene przykładowo mojadomena.pl. Mam również serwer NAS na którym mam stronę z menu, która ma być pod adresem: mojadomena.pl - to działa. Oprócz tego mam jeszcze subdomeny pierwsza.mojadomena.pl oraz druga.mojadomena.pl, które mam wystawione na zewnątrz z portem np. 192.168.1.1:5200 oraz 192.168.1.1:5201. Czy można na stronie dostawcy domeny tak skonfigurować DNS, żeby subdomena pierwsza.mojadomena.pl odpowiadała adresowi 192.168.1.1:5200 ? Czy to zrobić za pomocą zapisów w SRV? Na wspomnianą stronę z menu przekierowałem za pomocą wpisów A. Przy subdomenach z ip i portem już nie wiem. Próbowałem przez SRV, ale coś nie idzie. Podpowiecie coś ?

Adresy IP i nazwa domeny są przykładem. - wiem, że 192.168.0.0 to lokalne IP.

Ten post był edytowany przez mmAxx dnia: 22 Lipiec 2019 - 16:14

#2 Użytkownik jest niedostępny   Annihilek 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 25 Lipiec 2019 - 09:31

Tego się tak nie robi. Wszystko z *.mojadomena.pl kierujesz na zewnętrzny IP Twojego NASa (zakładam, że on serwuje stronę) i on jest odpowiedzialny kiedy wyswietlić strona.mojadomena.pl, a kiedy stronab.mojadomena.pl. Ale z zewnątrz klienci muszą wiedzieć, że mojadomena.pl i rekordy A prowadzą na jego adres IP

#3 Użytkownik jest niedostępny   mmAxx 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 31 Lipiec 2019 - 16:46

Dzięki za odpowiedź. Czyli w DNS u dostawcy domeny ustawiam tylko A na adres IP serwera NAS. Na serwerze NAS uruchamiam zarządzanie DNS i tam konfiguruje subdomeny?

Strona 1 z 1