Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wykupioną domene przykładowo mojadomena.pl. Mam również serwer NAS na którym mam stronę z menu, która ma być pod adresem: mojadomena.pl - to działa. Oprócz tego mam jeszcze subdomeny pierwsza.mojadomena.pl oraz druga.mojadomena.pl, które mam wystawione na zewnątrz z portem np. 192.168.1.1:5200 oraz 192.168.1.1:5201. Czy można na stronie dostawcy domeny tak skonfigurować DNS, żeby subdomena pierwsza.mojadomena.pl odpowiadała adresowi 192.168.1.1:5200 ? Czy to zrobić za pomocą zapisów w SRV? Na wspomnianą stronę z menu przekierowałem za pomocą wpisów A. Przy subdomenach z ip i portem już nie wiem. Próbowałem przez SRV, ale coś nie idzie. Podpowiecie coś ?

 

Adresy IP i nazwa domeny są przykładem. - wiem, że 192.168.0.0 to lokalne IP.

Edytowane przez mmAxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się tak nie robi. Wszystko z *.mojadomena.pl kierujesz na zewnętrzny IP Twojego NASa (zakładam, że on serwuje stronę) i on jest odpowiedzialny kiedy wyswietlić strona.mojadomena.pl, a kiedy stronab.mojadomena.pl. Ale z zewnątrz klienci muszą wiedzieć, że mojadomena.pl i rekordy A prowadzą na jego adres IP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czyli w DNS u dostawcy domeny ustawiam tylko A na adres IP serwera NAS. Na serwerze NAS uruchamiam zarządzanie DNS i tam konfiguruje subdomeny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat, ponieważ nie udało mi się znaleźć rozwiązania. Juz wiem, że wpisem SRV mogę subdomenę przekeirować na jakieś usługi na danym porcie (np.TeamSpeak), ale nie wiem jak rozwiązać temat z subdomenami kierowanymi na adres zewnętrzny + port. Macie może jakies porady w jakim kierunku pójść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia. Znalazłem rozwiązanie. Było bardzo łatwe, a te najłatwiejsze rozwiązania nam nie przychodzą do głowy i kombinuje człowiek później dookoła niepotrzebnie utrudniając sobie życie.

Napiszę jak to rozwiązałem - może komuś się przyda.

 

W QNAP i Synology jest coś takiego jak wirtualne hosty. Na początku dawałem tam że każda ze stron internetowych, której dane są na NAS miała swój port i chciałem subdomenę przekierować na dany port. Było to błędne i głupie rozwiązanie. WYstarczyło tylk dodać nazwy domeny i adres publiczny NASa do wpisów A u dostawcy domeny, a na wirtualnych hostach dopisać zamiast porty to nazwy hostów. np. pierwsza.mojadomena.pl. A nie jak chciałem wcześniej przekierować subdomenę na adres plus port. Nie musiałem w tym przypadku również tworzyć serwera DNS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...