Skocz do zawartości
kciuk2020

Co sądzicie o tym zestawie?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zbieram sie za zakup komputera. Chce żeby to był komputer na kilka lat. Poprzeglądałem pare podzespołów używanych, i złożyłem coś takiego.

Nie ukrywam, to pierwszy raz kiedy sam kompletuje podzespoły. Złożyłem coś takiego, zastanawiam sie czy to "da rade" oraz oczywiście czy wszystko bedzie ze sobą "pasować"?

Z góry dziękuje za każdą ocene/pomoc.

 

KARTA GRAF - iChill GeForce GTX 1080 Ti 11GB

 

PROCESOR - Inter i7-9700k

 

PŁYTA GŁÓWNA - Płyta główna Gigabyte Z390 GAMING X

 

RAM - HyperX 16GB 2666MHz Fury

 

CHŁODZENIE - be quiet! Dark Rock Pro 4

 

ZASILACZ - BE QUIET! PURE POWER 11 600W

 

DYSKI - SSD - 500 GB - PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

 

OBUDOWA - Cooler Master MasterBox Pro 5 RGB -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cenowo jak to wychodzi?

 

Nie myślałeś nad Ryzenem 7 3700X zamiast tego i7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie żałujesz $ na taką grafikę i CPU, to sugerowałbym zastanowić się nad lepszym dyskiem - Samsung 970 EVO Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowo +/- 5800. Grafikę używaną chcę kupić, zeby jak ewentualnie za rok będę chciał zmienic na rtx nie stracić aż tak dużo. A własnie ten model znalazłem na allegro z gwarancja do przyszłego roku za około 2000.

A co do dysku. Troche ogranicza mnie budżet mimo wszystko, więc planowałem wrzucic coś takiego na teraz, a ewentualnie dokupienie i dołożenie dysku to mało roboty w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może taki zestaw?

https://www.komputronik.pl/zbuduj-pc/radQglrkxM + https://www.ceneo.pl/83359728 łącznie ~3700zł i zostaje Ci na grafikę :)

 

Chłodzenie wodne do PC zgarniasz wraz z płytą. Więcej info tutaj: https://pl.msi.com/Promotion/I-Love-You-3000-AMD

 

Tutaj masz porównanie wydajności w grach: https://pclab.pl/art81116-23.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Ale nie jestem przekonany czy Ryzen 7 3700x jest lepszym procesorem od i7-9700k

Nie jestem też przekonany czy chłodzenie wodne za 280 zł da rade na tak mocnych procesorach.

Poza tym nie wiem czemu ale jak dodaje ten zestaw do koszyka i przechodze dalej to ceny mi sie podnoszą i wychodzi prawie 200 zł drożej.

Zastanawiam się nad zmianą płyty głównej na - MSI MAG Z390 TOMAHAWK

Edytowane przez kciuk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Ale nie jestem przekonany czy Ryzen 7 3700x jest lepszym procesorem od i7-9700k

 

W większości przypadków jest - i7 9700k to 8 rdzeni / 8 wątków, Ryzen 7 3700X to 8 rdzeni / 16 wątków. Nie ma zbyt wielu argumentów, które przemawiają za i7. Oczywiście to dobry procesor, ale na pewno mniej przyszłościowy.

 

Nie jestem też przekonany czy chłodzenie wodne za 280 zł da rade na tak mocnych procesorach.

 

Da rade, choć może nie być zbyt ciche. Wydajnościowo jednak nawet te tanie chłodzenia wodne mają przynajmniej wydajność topowych coolerów powietrznych (oczywiście nie wszystkie, ale akurat ten CM daje rade).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grasz i PC nie będzie wykonywał żadnej pracy to idź w Intela. Gry dalej w przyszłości nie będą wykorzystywać więcej niż 8 rdzeni, a wydajność pojedynczego wątku plus wysokie taktowanie będzie głównym motorem silników gier. Filmik JayaTwoCents wyjaśnia wybór między Intelem a AMD dosyć dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień I7-9700k 8/8 na I7-8700 6/12 jest bardziej przyszłościowy, a ram na patriot 3733mhz 2x8gb za 400zl. Reszta ok. I7-8700 można dobrze schłodzić już nawet fera3 za 99zl lub fortis3 za 150zl.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków jest - i7 9700k to 8 rdzeni / 8 wątków, Ryzen 7 3700X to 8 rdzeni / 16 wątków. Nie ma zbyt wielu argumentów, które przemawiają za i7. Oczywiście to dobry procesor, ale na pewno mniej przyszłościowy.

 

 

 

Co w większości jest? po co siejesz taki ferment, że ryzen 3700x jest lepszy w grach? pokaz mi te gry, gdzie ryzen wygrywa. Na palcach jednej dłoni idzie to policzyć.

Jeśli op mysli o grach, to zdecydowanie lepszym wyborem na tą chwile będzie i7 9700k, kogo obchodzi to, że ma "gołe" 8 rdzeni? na tą chwile te gołe 8 rdzeni jest lepsze niż upiększone 8 rdzeni ryzena.

A jak za rok/dwa zaczną się jakieś ścinki w topowych grach to sobie sprzeda i7 pewnie jeszcze za dobrą cene i kupi coś nowego.

Nie rozumiem takiego parcia na ryzeny na tym forum, mimo, że testy aktualnie mówią co innego jeśli chodzi o gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic lepszego potem nie kupi, bo i9-9900k potrzebuje jeszcze droższych płyt do oc, a 10gen będzie już na nowa podstawkę.

Co do Ryzen 3000 to lepiej poczekać jeszcze miesiąc na lepsze biosy albo wogole nowe wersje płyt b450. W obecnych cenach to do gier nic poza Ryzen 3600 się nie opłaca. Jak ktoś chce 8/16 tolepiej się opłaca Ryzen 2700 za 800zl do oc plus jakaś silna karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic lepszego potem nie kupi, bo i9-9900k potrzebuje jeszcze droższych płyt do oc, a 10gen będzie już na nowa podstawkę.

Co do Ryzen 3000 to lepiej poczekać jeszcze miesiąc na lepsze biosy albo wogole nowe wersje płyt b450. W obecnych cenach to do gier nic poza Ryzen 3600 się nie opłaca. Jak ktoś chce 8/16 tolepiej się opłaca Ryzen 2700 za 800zl do oc plus jakaś silna karta graficzna.

 

No to sprzeda sobie i7 z podstawką i kupi sobie 10gen + nową podstawkę.

Przeważnie tak robiłęm z intelami, nawet teraz, i nie było z tym problemu ;p

Edytowane przez powerxenergy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w większości jest? po co siejesz taki ferment, że ryzen 3700x jest lepszy w grach? pokaz mi te gry, gdzie ryzen wygrywa. Na palcach jednej dłoni idzie to policzyć.

Jeśli op mysli o grach, to zdecydowanie lepszym wyborem na tą chwile będzie i7 9700k.

 

Jejciu, po co dopłacać do takiej nikłej różnicy w wydajności w 1080p? Test

Jeszcze jak OP kupuje taką grafikę to raczej w przyszłości zmieni monitor na min. WQHD, a tam procek ma jeszcze mniejsze znaczenie.

Osobiście nie widzę sensu dopłacać dla paru klatek więcej i mniejszej ilości wątków (chociaż na ten moment to się nie przyda).

 

Poza tym nie wiem czemu ale jak dodaje ten zestaw do koszyka i przechodze dalej to ceny mi sie podnoszą i wychodzi prawie 200 zł drożej.

 

Musiałbyś sam poskładać za pomocą tego:

Wtedy ceny zostają jak należy.

 

Zastanawiam się nad zmianą płyty głównej na - MSI MAG Z390 TOMAHAWK

 

Jak już to Z390 Gaming X, ponieważ tańsza i trochę lepsza sekcja zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jejciu, po co dopłacać do takiej nikłej różnicy w wydajności w 1080p? Test

Jeszcze jak OP kupuje taką grafikę to raczej w przyszłości zmieni monitor na min. WQHD, a tam procek ma jeszcze mniejsze znaczenie.

Osobiście nie widzę sensu dopłacać dla paru klatek więcej i mniejszej ilości wątków (chociaż na ten moment to się nie przyda).

 

 

 

6-10% to jest nikła różnica tak?

Jak dla mnie taka różnica jest ogromna, bo np. gram w 144hz i dodatkowe kilka klatek w każdej grze zdecydowanie się przyda, bo może zaważy o tym, że gra będzie stabilnie latać na takim odświeżaniu.

No ale każdy ma inne priorytety więc za kogoś się wypowiadać nie mogę.

I w ogóle jakie dopłacać? widziałeś może jakie są teraz ceny ryzen 7 3700x czy tak nie za bardzo? to uwaga, dochodzą do 1700 zł ;) (więc już nie 1379 zł!) więc rzeczywiście, mega opłacalny deal dla kogoś, kto szuka wydajności w grach XD

 

 

 

 

OP - złóż ten zestaw na morele a następnie napisz do nich wiadomość w zgłoszeniach z prośbą o umożliwienie rabatu na produkty.

w x-komie olali moją prośbę, mimo, że podałem im linki gdzie w morele było taniej i chciałbym chociaż wyrównanie do tej ceny to kazali mi spadać (do x-kom miałem większe zaufanie i chciałem zrealizować zamówienie u nich) :P

W morele udzielili mi rabatu na całość w kwocie 100 zł, więc było o 200 zł taniej niż w x-komie.

I ogólnie cała transakcja przeszła bez problemu więc polecam:)

Edytowane przez powerxenergy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w większości jest? po co siejesz taki ferment, że ryzen 3700x jest lepszy w grach? pokaz mi te gry, gdzie ryzen wygrywa. Na palcach jednej dłoni idzie to policzyć.

 

A gdzie napisałem, że jest lepszy w grach? Bo nie widzę nic takiego, więc sam siejesz ferment. Typowo w grach - nie jest, ale wiele nie odstaje, co widać po testach. A autor szuka procesora na lata - na pewno 8/16 będzie w tej kwestii bardziej przyszłościowe od gołych 8 rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie napisałem, że jest lepszy w grach? Bo nie widzę nic takiego, więc sam siejesz ferment. Typowo w grach - nie jest, ale wiele nie odstaje, co widać po testach. A autor szuka procesora na lata - na pewno 8/16 będzie w tej kwestii bardziej przyszłościowe od gołych 8 rdzeni.

 

Rzeczywiście, zwracam honor! nie napisałeś nic o grach.

Rozpędziłem się, bo w każdym wpisie czytam jaki to ryzen nie jest cudowny i jest taka masówka, a ceny już niestety w tym momencie nie przemawiają za tym procesurkiem, jak znowu spadnie cena do 1400 to i owszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy cena 1700-1750 zł przemawia za 9700k, bo dla mnie to też nie przemawia ;)

 

Prawdę mówiąc - gdybym sam składał dla siebie kompa do gier to brałbym pewnie używkę 8700k za ~ 1200 zł po skalpie, o ile oczywiscie ktos nie boi się używek. Z nówek brałbym Ryzena 5 3600, bo fakt, że ceny 3700X obecnie są wysokie no ale to wynika wyłącznie z kiepskiej dostępności. Kwestia miesiąca-dwóch i sytuacja się unormuje i jak komuś się nie spieszy, to najlepiej po prostu zaczekać (i tak teraz sezon ogórkowy i nic ciekawego co wymaga dobrego sprzętu nie wychodzi do września) - przy okazji producenci do tego czasu ogarną BIOS-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy cena 1700-1750 zł przemawia za 9700k, bo dla mnie to też nie przemawia ;)

 

Prawdę mówiąc - gdybym sam składał dla siebie kompa do gier to brałbym pewnie używkę 8700k za ~ 1200 zł po skalpie, o ile oczywiscie ktos nie boi się używek. Z nówek brałbym Ryzena 5 3600, bo fakt, że ceny 3700X obecnie są wysokie no ale to wynika wyłącznie z kiepskiej dostępności. Kwestia miesiąca-dwóch i sytuacja się unormuje i jak komuś się nie spieszy, to najlepiej po prostu zaczekać (i tak teraz sezon ogórkowy i nic ciekawego co wymaga dobrego sprzętu nie wychodzi do września) - przy okazji producenci do tego czasu ogarną BIOS-y.

 

Mi osobiście udało się dorwać nową i7 9700k za 1700 zł odejmując od tego jeszcze 23% podatku, więc nawet się nie zastanawiałem.

W wyborze nie kierowałem się tylko ceną, ale przede wszystkim tym, że i7 to sprawdzony, przetestowany procesurek od podszewki.

Z biosami to nigdy nic nie wiadomo, można kupić i czekać, albo czkać z zakupem... może będzie bios za miesiąc, może za dwa... a nie wszyscy są tacy cierpliwi ;p

Edytowane przez powerxenergy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem obecnie z takim zestawem. Zamierzam zamawiać wszystko od przyszłego tygodnia żeby spokojnie przyszło.

 

Pamięć GoodRam IRDM X, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16

 

Dysk SSD ADATA XPG SX6000 Pro 512GB PCIe x4 NVMe

 

Zasilacz MODECOM Volcano 750W

 

Chłodzenie CPU Noctua NH-D15

 

Obudowa SilentiumPC Armis AR7X TG RGB

 

Procek - i7-9700k

Płyta główna - Gigabyte Aorus z390 PRO

I karta - iChill GeForce GTX 1080 Ti 11GB

Myślicie że taki zestaw spokojnie będzie ze sobą współgrał? Nie byłem przekonany czy zasilacz 600w starczy, no i do płyty jednak dołożyłem.

A, i dołożę dysk 1 tb hdd ze starego komputera, ale to tylko na okres az uzbieram na 1 tb ssd sata

Edytowane przez kciuk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz weź jakiś lepsiejszy np https://allegro.pl/oferta/zasilacz-silentiumpc-supremo-l2-gold-650w-80-gold-8033355890

no i pamięć ram deko szybszą możesz zakupić, reszta będzie ok.

Zastanów się jeszcze nad nowym rtx super 2070 bo nie wiele droższy a osiągi ma podobne gpu to jednak najbardziej awaryjny podzespół w komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lepszy zasilacz, to Seasononic Focus 650W

Jak to pójdzie po 1440p (bo chyba 1080 Ti pod FHD nie idzie?), to zakup 9700K nie ma kompletnie sensu na tle Ryzena 7 3700X. Jaki jest, czy jaki będzie monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...