Skocz do zawartości
Gość Kuba90*

EK Water Blocks EK-XRES 140 Revo D5 budowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kuba90*

Cześć

Mam zamiar kupić EK Water Blocks EK-XRES 140 Revo D5 tylko się zastanawiam czy od góry rezerwuaru jest gwint 1/4 bo w opisach jest napisane, że są tylko dwa (przy pompie wejście i wyjście) a na zdjęciach niby jest zaślepka na górze rezerwuaru.

Jeśli nie ma to muszę dokupić coś takiego EK Water Blocks EK-RES X3 - TOP ?

Edytowane przez Kuba90*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuba90*

dobra już wszystko wiem nie można robić obiegu przez rezerwuar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że da się zrobić powrót do rezerwuaru od góry, ale potrzebujesz:

1. zakrętkę z multiportem, bo jak będziesz miał tylko jeden otwór i wykorzystasz go na wlot cieczy, to nie będziesz miał jak zalać rezerwuaru

2. rurkę wkręcaną w zakrętkę rezerwuaru od środka, która pozwoli wpływać cieczy do rezerwuaru poniżej jej poziomu. Dzięki temu nie będzie słychać płynącej cieczy i układ nie będzie się zapowietrzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra już wszystko wiem nie można robić obiegu przez rezerwuar

 

Jasne, że da się zrobić powrót do rezerwuaru od góry, ale potrzebujesz:

1. zakrętkę z multiportem, bo jak będziesz miał tylko jeden otwór i wykorzystasz go na wlot cieczy, to nie będziesz miał jak zalać rezerwuaru

2. rurkę wkręcaną w zakrętkę rezerwuaru od środka, która pozwoli wpływać cieczy do rezerwuaru poniżej jej poziomu. Dzięki temu nie będzie słychać płynącej cieczy i układ nie będzie się zapowietrzał.

 

Dodam jedynie, ze multiport top trzeba kupic oddzielnie, natomiast owa rurka jest dodawana do pomp D5 przez EKWB - wiec jej nie musisz juz osobno kupowac.

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jedynie, ze multiport top trzeba kupic oddzielnie, natomiast owa rurka jest dodawana do pomp D5 przez EKWB - wiec jej nie musisz juz osobno kupowac.

 

I tu się mylisz, w zestawie z rezem jest kawałek rurki i oring, to jest opcja zasysania i ta rurka jest na wcisk tylko, powrót od top mutiportu wykorzystuję rurkę gwintowaną którą trzeba dokupić

Wiem bo miałem

A tak pozatym to nie macie pojęcia jak ten nieszczęsny dodatkowy oring może życie uprzykrzyć

Jak składałem loop to wszystkie oringi wewaliłem do jednego pojemnika i został mi jeden :E

Ten sam rozmiar co do złączek 16mm pod rurki

Prucie całego układu przed zalaniem i sprawdzanie ponad 20 złączek czy nie przeoczyłem jednego oringa bezcenne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuba90*

manual trzeba podłączyć tak czy siak powrót do pompy

 

Port on reservoir’s top part is not intended to be used as inlet port. The

aforementioned port should only be used for connecting this reservoir with external fill

port!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia powrót do pompy podłączasz do wejścia na dole gdzie masz in out

Port na górze tylko do napełniania, i tak mnie to wpieniało tak że cały top odkręciłem i lałem bezpośrednio do reza :E

Jak chcesz powrót z układu na górze reza to dodatkowy top plus rurka gwintowana BSP 1/4

Załączona rurka do reza to opcja jak ma pompa z wewnątrz reza zasysać ciecz, masz ten filterek z gąbki czy jak to nazwać, wkładkę antivortex lub rurkę że zasysa trochę wyżej z reza ale ona nie ma gwintu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia powrót do pompy podłączasz do wejścia na dole gdzie masz in out

Port na górze tylko do napełniania, i tak mnie to wpieniało tak że cały top odkręciłem i lałem bezpośrednio do reza :E

Jak chcesz powrót z układu na górze reza to dodatkowy top plus rurka gwintowana BSP 1/4

Załączona rurka do reza to opcja jak ma pompa z wewnątrz reza zasysać ciecz, masz ten filterek z gąbki czy jak to nazwać, wkładkę antivortex lub rurkę że zasysa trochę wyżej z reza ale ona nie ma gwintu ;)

 

Dzieki za info, bede wiedzial na przyszlosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...