Skocz do zawartości
ouiqdmw

[Modernizacja] 1600-1800zł/Gry/M-OC/Brak/Główne/1155

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuje modernizacje mojego 6 letniego komputera.

 

Obecnie zestaw prezentuje się następująco:

 

Procesor: Intel Core i5 3350P LGA1155 (chłodzenie BOX)

 

Karta graficzna: Palit GeForce GTX650Ti OC Boost 2GB DDR5 (customowe chłodzenie, jeden z fabrycznych wentylatorów padł)

Płyta główna: MSI B75A-G43 Intel B75 LGA1155

 

RAM: Kingston Hyperx Savage DDR3 8GB (2 x 4GB) 1600Mhz Cl9 XMP

 

Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 530W

 

Obudowa: SilentiumPC Brutus 430 Pure Black BT-430 (zamontowane 3 wentylatory, stosunkowo dobre chłodzenie)

Dysk HDD: Toshiba P300 1TB

 

Dysk SSD: Crucial MX500 500GB

 

System: Windows 7 Home Premium

 

Niedawno dorzuciłem wymienionego wyżej SSD co znacząco poprawiło komfort korzystania :V Jednak zacząłem odczuwać braki mocy w grach i planuje modernizacje, przeznaczenie to gry oraz komfortowe korzystanie z przeglądarki przez dłuższy czas. Monitor FullHD. Zestaw chciałbym zmodernizować w sierpniu.

 

Nie chce składać nowego zestawu, ponieważ po prostu nie chce kupować nowego Windowsa, a zmodernizować obecny zestaw. Docelowo planuje dorzucenie dwa razy więcej identycznego RAM-u co w sumie da mi 16GB. I teraz najważniejsze czyli wymiana procesora i karty graficznej. Planuje kupić najmocniejszy procesor z z generacji mojego obecnego procesora czyli Ivy Bridge a mianowicie i7-3770 bez K ponieważ z tego co wiem mój chipset (Intel B75) i tak nie pozawala na kręcenie. Chłodzenie przełożę z obecnego procesora, lub jeśli jest to potrzebne to kupię coś pokroju SilentiumPC Fera 3.

 

Co do karty to chciałbym aby była dopasowana do procesora czyli nie ograniczała go a procesor nie ograniczał karty. Myślę nad GTX 1060 6GB/GTX 1660 6GB) może Palit GeForce GTX 1660 DUAL OC?

 

Bilans finansowy: (część + przesyłka)

 

RAM (nowy) : ~250zł

 

Procesor (używany) + pasta: ~450zł

 

Karta graficzna (nowa) ~1050zł

 

Ceny się wahają dość mocno jeszcze tydzień temu RAM z wysyłką w popularnych sklepach spokojnie mógłbym się zmieścić w 200zł obecnie po ostatnich podwyżkach to już 250zł.

 

Na używany procesor będę po prostu polował i kupie przy pojawieniu się dobrej oferty. Karta graficzna nowa z jakiegoś popularniejszego sklepu.

 

Wychodzi za wszystko ~1700zł. W przypadku potrzeby dołożenia chłodzenia do procesora dodatkowe 100zł się znajdzie.

 

Moje pytania:

 

1. Rozumiem że system jest przypisany do płyty i wymiana procesora i kart graf. nie spowoduje utraty licencji?

 

2. Co z chłodzeniem procesora czy BOX ze starej i5 da radę? Nie musi być idealnie cicho ale jeśli ma być głośno to wole dokupić jakieś chłodzenie.

 

3. Pasta do procesora. Temat na którym się zupełnie nie znam. Jakie parametry powinna mieć do tego zestawu?

 

4. Co sądzicie o takich modernizacjach coś powinienem zmienić? Lepsze propozycje?

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc i7 2600 , koszt ok. 300 zl lut nie glut i Gtx 1660 , na cpu jednak radze dac chocby spartan pro .

 

CPU 2600 jest lutowane , do vga pokroju Gtx 1660 sie nada dobrze... ramu narazie , mozesz zostawic 8 GB ram, i polowac np. na allegro/olx.

 

1.System jest przypisany do plyty !

 

2. Chlodzenie box zmienilbym

 

3. Pasta dolaczana do chlodzenia wystarczy

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Teraz kupię kartę i zobacze jak sobie radzi obecny procesor i ram. W razie potrzeby będe wymieniał ;)

Edytowane przez ouiqdmw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows się raczej aktywuje na nowym mobo. Ale fakt że po taniosci można wrzucić 2600/3770 (też doradzam jakiś lepszy od boxa cooler do tego) i GPU pokroju 1660/ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak planuje zrobić. Najpieriw karta GTX 1660, potem program diagnostyczny i będę patrzył co nie daje rady. :D, jak myślicie warto cofać się generację do i7 2600? jest około 70-100zł tańsza od i7-3770, ale znalazłem w danych że wspiera tylko PCI-E 2.0 więc chyba lipa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak planuje zrobić. Najpieriw karta GTX 1660, potem program diagnostyczny i będę patrzył co nie daje rady. :D, jak myślicie warto cofać się generację do i7 2600? jest około 70-100zł tańsza od i7-3770, ale znalazłem w danych że wspiera tylko PCI-E 2.0 więc chyba lipa?

Przy gtx 1660 w grach to nie będzie miało żadnego znaczenia. Więc w sumie warto zaoszczędzić tę stówkę, bo to i tak bardzo stara platforma, której dni są już policzone.

Bardziej bym się pamięci obawiał. i7-2600 ma domyślne taktowanie RAM 1333MHz. To zależy od płyty czy będziesz mógł podnieść na 1600MHz.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz przyjąć, że 3770 jest z 10% szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz przyjąć, że 3770 jest z 10% szybszy.

Mi się wydaje, że nawet mniej, tak ok z 5%.

Na pewno energetycznie jest oszczędniejszy przez nowszy proces. Ma niby gluta zamiast luta ale to w sumie nie aż taka tragedia, chyba zależy od szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ci się wydaje. Ma 5% wyższe taktowanie (all cores turbo) i jest trochę szybszy zegar w zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@update

 

RAM udało mi się dzisiaj tanio dokupić także jest juz 16GB.

 

będe po prostu szukał dobrej okazji na i7 3770, a ponieważ mi się nie spiszy to myśle że coś upoluje w dobrej cenie. Do tego karta i będe miał zestaw znowu na lata :P Dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...