Skocz do zawartości
kralewna

Kabel ethernetowy do dekodera TV z Orange

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Mam takie pytanie a raczej problem, mam kabel ethernetowy wpuszczony w ścianę z jednego pokoju do drugiego( w czasie remontu dekoder Sagem UHD 88 był cały czas podłączony do routera FunBox 2.0 i wszystko śmigało. Odłączyłem go tylko na czas malowania i montowania gniazdek. Podłączyłem ponownie sprzęt i coś zdechło i widzi mnie, gdyż dopiero zdechło, gdy podłączałem gniazda, wcześniej kabel wystawał z puszki i był zarobiony i działał). Sprawdziłem i okazało się, że kabel zielonobiały nie daje sygnału( sprawdziłem miernikiem), reszta żył jest sprawna, związku z tym mam pytaniem, czy można pominąć którąś żyłę z pozostałych działających i podpiąć ją zamiast tego kabla zielonobiałego, tak aby dekoder komunikował się z routerem ( inaczej czeka mnie kucie w ścianie a tego bym nie chciał, gdyż najprawdopodobniej na beczce coś się spieprzyło). Zaznaczam, że gniazdo służy będzie tylko do tego zadania. Z góry dziękuję za udzieloną pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo do transmisji do 100Mbit/s wykorzystywane są tylko 2 pary przewodów.

Standardowo pomaranczowy/pomarańczow-biały i zielony/zielono-biały

 

Dopiero przy 1Gbit/s i szybciej wykorzystywane są wszystkie 4 pary.

 

 

Śmiało można zmieniać kolory.

 

Powinno się zmienić obydwa przewody celem uniknięcia błędów podczas transmisji danych.

W twoim przypadku zielony i zielono-biały na brązowy/brązowo-biały lub niebieski/niebiesko-biały.

 

Ważne by obydwie strony przewodu były "zrobione/wykonane" jednakowo kolorystycznie.

 

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj obciąć stare i zarobić nowe wtyki RJ45. Możliwe, że w nich nie ma dobrego styku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...