Skocz do zawartości
Kapela86

GTX 1660 Ti i wadliwe wentylatory

Rekomendowane odpowiedzi

Mam chyba jakiegoś pecha, bo kupiłem 3 różne karty bazujące na GTX 1660 Ti i każda ma wadliwe "bzyczące" wentylatory. Po kolei.

 

Najpierw kupiłem Palit GeForce GTX 1660 Ti StormX OC. Wszystko było pięknie fajnie, tylko po kilku minutach grania zaczęła wydawać dziwny bzyczący dźwięk tak jakby wentylator ocierał lekko o przewody. Zajrzałem do obudowy ale o nic nie ocierał a i tak bzyczał. Znalazłem program MSI Afterburner który potrafi kontrolować prędkość obrotową wentylatorów na GPU i eksperymentując wyszło na to że w okolicach 2000rpm już zaczynało się to brzęczenie.

 

Kartę zwróciłem do sklepu i kupiłem Gainward GeForce GTX 1660 Ti Pegasus. No i co się okazało, występuje dokładnie ten sam problem w niej. Jak się jej przyjrzałem to zobaczyłem że jest bardzo podobna do Palita, nawet z tyłu była naklejka jakiejś firmy "Xtreme cośtam", pomyślałem że to jest jakiś producent OEM, no i Palit i Gainward od nich kupili gotowca. Później wyczytałem że Gainward należy do Palita. :mad2: Sam nie wiem co o tym myśleć.

 

Znowu zwrot karty do sklepu, tym razem wybrałem Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti WINDFORCE OC. I kurna znowu ten sam problem tylko po parunastu minutach grania dopiero się ujawnił. Tym razem nagrałem krótki filmik

. Na filmiku karta jest w idle i w MSI Afterburner ustawiam jej prędkość obrotową na 100% (ale przy około 92% też już "bzyczy"). Na filmiku może tego tak nie będzie mocno słychać ale w rzeczywistości jest to mocno słyszalne i drażniące. I teraz uwaga, co najlepsze jak położę obudowę bokiem to nie bzyczy, już w trakcie przechylania na bok jak obudowę trzymam pod kątem 40-50° to przestaje bzyczeć.

 

Jestem załamany, sprawdzę ją jutro (a raczej dzisiaj) w kompie znajomego i jak będzie to samo to zwracam ją. Czy są tu inne osoby które miały podobny problem albo czytały gdzieś o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz prawdziwą ciszę to było brać wersję GAMING od MSI a nie budżetowe badziewie od Palita, Gainwarda i Gigabyte. Te karty w każdej recenzji są nazywane głośnymi. Minusem MSI jest cena ale za ciszę i niskie temperatury się płaci.

Edytowane przez Hubiq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie coś w tej obudowie wpada w wibracje a tobie się wydaje że to karta "bzyczy". prawdopodobnie żonglujesz sprawnymi kartami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie coś w tej obudowie wpada w wibracje a tobie się wydaje że to karta "bzyczy". prawdopodobnie żonglujesz sprawnymi kartami

 

Ewidentnie to bzyczenie za każdym razem dochodziło z wentylatorów kart. Do tego znalazłem post na forum innej osoby która ma identyko problem http://forum.pclab.pl/topic/1281670-GTX-1660ti-Palit-StormX/page__view__findpost__p__15500885 Ta jego karta PNY wygląda identycznie jak Gainward.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie to bzyczenie za każdym razem dochodziło z wentylatorów kart. Do tego znalazłem post na forum innej osoby która ma identyko problem http://forum.pclab.pl/topic/1281670-GTX-1660ti-Palit-StormX/page__view__findpost__p__15500885 Ta jego karta PNY wygląda identycznie jak Gainward.

 

Zgadza się. Taki urok tych kart. Jedyne rozwiązanie to kupić kartę z dwoma wiatrakami lub też samemu ustawić krzywą w MSI Afterburner tak jak to już wcześniej opisałem tam gdzie kolega zacytował oraz tutaj. Dzięki temu bzyczenie pomijamy, wchodząc od razu na wyższe obroty wiatraczka, gdzie pojawia się już zwykły, znośny szum wiatraka, zamiast denerwującego bzyczenia. Warto też zrobić undervolting, dzięki czemu można jeszcze łatwym kosztem zyskać na wydajności.

 

Maniakom ciszy nie polecam. No chyba, że ktoś ma dobrze wentylowaną i chłodną budę. Wtedy karta może nawet nie osiągnąć temperatur, przy których będzie wchodziła w "bzyczenie". Z tego co czytałem, niektórzy są zadowoleni, bo tak właśnie mają. U siebie musiałem kombinować i w sumie już nie narzekam, bo jakoś to ustawiłem.

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z wiatrakiem na stockowym coolerze ryzena 1600, przy pewnym zakresie obrotów zaczyna terkotać a jak dam obroty chociaż troszkę wyżej nie słychać nic :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kapela86 Mam tego Plaita, jednak się skusiłem jak był w promo w xSklepie i potwierdzam to co opisujesz, przy pewnych obrotach zaczyna bzyczeć, przez co karta staje się wyraźnie słyszalna. Wentylator przy pewnych obrotach zaczyna przenosić drgania na radiator. Udało mi się prowizorycznie rozwiązać problem, wkładając wykałaczkęszczerbaty.gif pomiędzy plastikową obudowę, na której jest zamontowany wentylator, a radiator. Polecam samemu ustawić wentylator na obroty, kiedy zaczyna bzyczeć i zacząć dotykać samem plastikową cześć chłodzenia w różnych miejscach, żeby znaleźć miejsce, gdzie te drgania są przekazywane. Sprawdziłem cały zakres obrotów wentylatora i już nie bzyczy. Jak będę miał czas i będę dłubać w kompie to pewnie coś tam innego, małego, niewidocznego podłoże. A tak to karta po uv mało pobiera prądu, jest cicha i oferuje wyższą wydajność niż na stocku.

Edytowane przez Melon102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Melon102

Palita też jak dotykałem palcem ramkę to przestawał wibrować, zapomniałem wspomnieć o tym na początku. Ja akurat uznałem to za wadę fabryczną a że jest 14 dni na zwrot no to skorzystałem z tego bo nie chciałem się bawić w gwarancje/reklamacje później jakby to się bardziej coś zrąbało. Akurat tego Gigabyte'a co mam teraz to nie da się tak zniwelować wibracji, no i budowa jego nie za bardzo pozwala na takie kombinacje z wykałaczkami.

 

A karty nie sprawdziłem jeszcze w innym kompie, ale "cieszy" mnie to że nie jestem jedyny z tym problemem bo już włosy sobie wyrywałem z głowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteśmy sami. W innym temacie też ktoś narzekał na to i przed zakupem wiedziałem na co się piszę (i zakładałem ewentualny zwrot)... i faktycznie przy pewnych obrotach zaczynało bzyczeć, dlatego rozumiem, dlaczego ktoś zarzucał, że jest głośna. Sam wentylator jest dla mnie niesłyszalny do 55% i bardzo cichy do 65%, pod warunkiem że nić nie wchodzi w wibracje oczywiście.

Szukam zdjęć twojego gigabyta, czy te twoje wentylatory są wymienne, wykręcane? Bo jeśli tak to mógłbyś odkręcić i podłożyć podkładki silikonowe pod śrubki, albo podłożyć gąbkę pod wentylatory. Nie wiem, inaczej pozostaje szukać szczęścia przy kolejnej wymianie.

Edytowane przez Melon102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś 3 pażdzierze, zamierzasz kupić 4ty pażdzierz, jak to mówia nauka idzie jednak w las, no ale co kto lubi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz cichą i chłodną kartę dlatego po raz 4 chcesz iść w badziewie tym razem od inno3d, żeby tylko zaoszczędzić te 100-150zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie kupując cokolwiek kieruję się zazwyczaj kwestią opłacalności. Nie chodzi mi żeby kupować najtańsze co się da bo jestem skąpy/biedny, ale nie potrzebuję bardzo cichej i chłodnej która kosztuje 1400zł skoro ceny zaczynają się od 1100zł a szum wentylatorów mi nie przeszkadza specjalnie. Przez tyle lat co siedzę w kompach, naskładałem się ich trochę i stwierdziłem kiedyś że nie ma sensu kupować droższych rzeczy bo są równie awaryjne co te tańsze i nie ma co w ogóle patrzeć na producenta "a bo mam mobo firmy X i mi nie padła to kupię następną tej samej". Nawet z droższym sprzętem miewałem problemy(Corsair AX850 kupiony za ponad 700zł 6 lat temu, po 3 latach zaczynał mieć problemy z uruchamianiem, miałem gwarancję 5-letnią tylko serwis gdzieś za granicą, odesłałem poprzez morele do nich, o dziwo zwrócili kasę od razu a chciałem tylko żeby naprawili).

Wracając do grafy, teraz mam INNO3D GeForce GTX 1050 Ti (1-Slot Edition) bo miałem przez jakiś czas Cooler Master Elite 130 no i nie narzekam na nią. Zobaczymy co to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie kupując cokolwiek kieruję się zazwyczaj kwestią opłacalności. Nie chodzi mi żeby kupować najtańsze co się da bo jestem skąpy/biedny, ale nie potrzebuję bardzo cichej i chłodnej która kosztuje 1400zł skoro ceny zaczynają się od 1100zł a szum wentylatorów mi nie przeszkadza specjalnie. Przez tyle lat co siedzę w kompach, naskładałem się ich trochę i stwierdziłem kiedyś że nie ma sensu kupować droższych rzeczy bo są równie awaryjne co te tańsze i nie ma co w ogóle patrzeć na producenta "a bo mam mobo firmy X i mi nie padła to kupię następną tej samej". Nawet z droższym sprzętem miewałem problemy(Corsair AX850 kupiony za ponad 700zł 6 lat temu, po 3 latach zaczynał mieć problemy z uruchamianiem, miałem gwarancję 5-letnią tylko serwis gdzieś za granicą, odesłałem poprzez morele do nich, o dziwo zwrócili kasę od razu a chciałem tylko żeby naprawili).

Wracając do grafy, teraz mam INNO3D GeForce GTX 1050 Ti (1-Slot Edition) bo miałem przez jakiś czas Cooler Master Elite 130 no i nie narzekam na nią. Zobaczymy co to będzie.

 

Akurat GTX 1050 i GTX 1050Ti to były karty, które na nawet najbardziej gównianym chłodzeniu pozostawały chłodne i ciche, bo miały śmieszny pobór prądu. Niektóre nie wymagały nawet dodatkowego zasilania. GTX 1660Ti jest od niej 2 - 2,5x wydajniejsza. Jeśli ci nie zależy na ciszy w tym nowym GTX'ie, to po co odsyłałeś już 3 karty z powodu głośnego chłodzenia? :D Serio chce ci się odsyłać znowu, zamiast kupić raz, a porządnie i mieć spokój?

Edytowane przez Hubiq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o to że kompletnie mi nie zależy na ciszy. Po prostu sam nawet głośniejszy szum powietrza przechodzącego przez wentylatory jest jeszcze akceptowalny dla mnie, ale takie bzyczenie jakie te wentylatory na tych kartach wydawały to już kompletnie nie bo to było drażniąc, rozpraszające i głośniejsze niż szum powietrza. Odnośnie tego czy mi się chce odesłać, to nie jest problem wielki dla mnie, jakiś tam koszt parunastu zł. Jak ta Inno3D też się okaże taka wadliwa no to wydam to 100zł więcej na coś z wyższej półki w ostateczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc mam dobrą wiadomość i złą :D Dobra jest taka że ta Inno3D nie bzyczy :D Zła jest taka że wentylatory osiągają prędkości obrotowe bliskie suszarki :mad2: . Karta jest półpasywna, w idle bezgłośna, jak się grę załączy to z początku jest ok, ale jak już się nagrzeje mocniej to wentylatory osiągają trochę ponad 3 tyś RPM i są po prostu głośne, niestety powyżej mojego nazwijmy to "znośnego poziomu". Już mam tych problemów definitywnie dość, kupię tego MSI GTX 1660 Ti GAMING X ale jak znowu coś z nią będzie nie tak...to się bardzo zdenerwuję :kwasny: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zmieniałem GTX 960 MSI GAMING na GTX 1660Ti MSI GAMING i też mam dla ciebie dwie wiadomość dobrą i złą ;) Na GTX 960 ścinałem detale tak, żeby mieć te 90-120fps w grach (mam monitor 120Hz). I ta karta generując tyle fpsów była praktycznie niesłyszalna. A grając na GTX 1660Ti w te same gry mając wyższe detale i wyższą ilość fps na poziomie 90-150 niestety jest ona dużo bardziej słyszalna. Wiem, że porównanie trochę słabe, bo GTX 1660Ti miażdży wydajnością tego GTX 960, ale jestem jednak trochę zawiedziony. Jeśli ty grasz w mniejszej ilości fps np. 60-80 to powinieneś być zadowolony, bo karta naprawdę jest cicha. Jeśli grasz w wyższej tak jak ja, czyli ponad 90-150fps, to jednak poczujesz zawód.

 

AB9XcPV.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że dużo bardziej słyszalna, a próbowałeś bawić się krzywą wentylatorów w msi afterburner? + ewentualny jakiś UV. Na dzień dzisiejszy bardzo często karty są żyłowane żeby tylko przegonić konkurencję, co odbija się na kulturze pracy chłodzenia. Wyszło to przy wersji ventus. Jedne karty miały 1V i recenzent poleciał, zaś inna partia podbijała do 1,050V no i ocena była dosyć słaba. Wiadomo że każdy woli jak karta graficzna zaraz po włożeniu będzie tak jak powinno być, ale niestety nie zawsze tak jest. A u radeona jeszcze częściej trzeba przestawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grasz w wyższej tak jak ja, czyli ponad 90-150fps, to jednak poczujesz zawód.

Mój ma 144Hz z Gsync i staram się mieć minimum 60fps w grach, preferuję więcej w FPP'kach. Ja się "przesiadam" z 1050 Ti i np. w Middle-earth: Shadow of War mam lekko ponad dwukrotny wzrost fps'ów (na High wszystko, wzrost ze średniej chyba 42 do 97 we wbudowanym benchmarku). Czytałem właśnie że ta Gaming jest lepsza od Armor bo chociażby ma łopatki w nowszej ulepszonej wersji a wersja Armor ma w poprzedniej i niby trochę głośniejsza jest https://www.tektick.com/graphics-cards/msi-gtx-1660-ti-gaming-x-vs-armor-oc/. Jeszcze przed 1050 Ti miałem Gigabyte GV-N960OC-4GD i sprawowała się bardzo ładnie a grałem wtedy na 60Hz monitorze bez żadnych bajerów z wyłączonym vsync więc chodziła na max i nie hałasowała. Aktualna też nie hałasuje zbytnio jak na moją "tolerancję hałasu". No cóż, zobaczymy co to będzie.

 

Piszesz że dużo bardziej słyszalna, a próbowałeś bawić się krzywą wentylatorów w msi afterburner?

Tak, przede wszystkim tym programem ustawiałem stałą prędkość żeby sprawdzić czy bzyczą wentylatory. Ta Inno3D przy chyba 70°C miała już 3000rpm u mnie (buda ta co w sygnaturce, jeden wentylator z przodu i jeden z tyłu, przednie drzwiczki zamknięte). Więc za bardzo nie mogłem zmniejszać prędkości bo by się mocno grzała.

Edytowane przez Kapela86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zmieniałem GTX 960 MSI GAMING na GTX 1660Ti MSI GAMING i też mam dla ciebie dwie wiadomość dobrą i złą ;) Na GTX 960 ścinałem detale tak, żeby mieć te 90-120fps w grach (mam monitor 120Hz). I ta karta generując tyle fpsów była praktycznie niesłyszalna. A grając na GTX 1660Ti w te same gry mając wyższe detale i wyższą ilość fps na poziomie 90-150 niestety jest ona dużo bardziej słyszalna. Wiem, że porównanie trochę słabe, bo GTX 1660Ti miażdży wydajnością tego GTX 960, ale jestem jednak trochę zawiedziony. Jeśli ty grasz w mniejszej ilości fps np. 60-80 to powinieneś być zadowolony, bo karta naprawdę jest cicha. Jeśli grasz w wyższej tak jak ja, czyli ponad 90-150fps, to jednak poczujesz zawód.

 

AB9XcPV.jpg

Ale jak bardziej slyszalna, przykladasz do tego ucho czy jak bo w normlanych warunkach tej karty nie da sie uslyszec na krzywej ustawiona przez producenta. Chyba ze otwierasz panel boczny i przykladasz ucho lub masz piekarnik w obudowie przy 30st na dworze :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak bardziej slyszalna, przykladasz do tego ucho czy jak bo w normlanych warunkach tej karty nie da sie uslyszec na krzywej ustawiona przez producenta. Chyba ze otwierasz panel boczny i przykladasz ucho lub masz piekarnik w obudowie przy 30st na dworze :lol2:

 

Nie wiem czy chciałeś zacytować post mój czy przedmówcy, ale jeśli mój to spróbuj sobie odpalić jakąś bardziej wymagającą grę mając 100+ fps na tej karcie, to zobaczysz, czy "nie da się jej usłyszeć". Bo buczenie jest słyszalne z półtora metra i to spod biurka pod którym stoi PC w obudowie. Po ustawieniu Vsynca na 60fps karta przestaje być słyszalna, ale wtedy z kolei występuje typowy dla gier zwiększony input-lag, który nie każdemu może pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak bierzesz kartę graficzną 32,5 dB(A) pod obciążeniem GTX 960 MSI GAMING i porównujesz do 40 dB(A) GTX 1660Ti MSI GAMING to nic dziwnego że słyszysz różnicę. Przyzwyczaiłeś się do cichego chłodzenia ;)

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak bierzesz kartę graficzną 32,5 dB(A) pod obciążeniem GTX 960 MSI GAMING i porównujesz do 40 dB(A) GTX 1660Ti MSI GAMING to nic dziwnego że słyszysz różnicę. Przyzwyczaiłeś się do cichego chłodzenia ;)

 

No wiem, dlatego pisałem, że porównanie trochę nietrafione, ale mimo wszystko spodziewałem się czegoś cichszego po tym słynnym Gaming X od MSI. Za bardzo się przyzwyczaiłem do kultury pracy słabej GTX 960'tki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy chciałeś zacytować post mój czy przedmówcy, ale jeśli mój to spróbuj sobie odpalić jakąś bardziej wymagającą grę mając 100+ fps na tej karcie, to zobaczysz, czy "nie da się jej usłyszeć". Bo buczenie jest słyszalne z półtora metra i to spod biurka pod którym stoi PC w obudowie. Po ustawieniu Vsynca na 60fps karta przestaje być słyszalna, ale wtedy z kolei występuje typowy dla gier zwiększony input-lag, który nie każdemu może pasować.

Sory ale nie wierze ze ta karta jest slyszalna spad biurka gdzie na testach wychodzi bardzo dobrze a poziom glosnosci nie przekracza 37db, mialem model wyzej karte z tym chlodzeniem czyli RTX 2060 i to przy obudpowie obok monitora i nie da sie jej uslyszec bardziej niz szum wentylatorow w obudowie.

 

Jesli karta ci buczy pow 100fps tzn ze piszcza cewki a nie jest to chalas od wentylatorow, ktore co najwyzej moga szumiec ale to przy naprawde wysokich obrotach w tym chlodzeniu.

 

https://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_1660_ti_gaming_x_review,10.html

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ale nie wierze ze ta karta jest slyszalna spad biurka gdzie na testach wychodzi bardzo dobrze a poziom glosnosci nie przekracza 37db, mialem model wyzej karte z tym chlodzeniem czyli RTX 2060 i to przy obudpowie obok monitora i nie da sie jej uslyszec bardziej niz szum wentylatorow w obudowie.

 

Jesli karta ci buczy pow 100fps tzn ze piszcza cewki a nie jest to chalas od wentylatorow, ktore co najwyzej moga szumiec ale to przy naprawde wysokich obrotach w tym chlodzeniu. W porównaniu do bezgłośnego GTX 960 to ten GTX 1660Ti jest prawie odrzutowcem osiągając te 69-71 stopni.

 

W porównaniu do GTX 960 to ta karta jest niemalże odrzutowcem osiągając 69-71 stopni. Nawet w spoczynku grzeje mi się znacznie bardziej, bo temperatura nigdy nie spada poniżej 40 stopni. A przeważnie jest to 45-49...

https://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_1660_ti_gaming_x_review,10.html

 

Nie piszczą żadne cewki, tylko karta po prostu buczy. Piszczenie cewek to mam jak karta generuje około 1000fps podczas ekranów ładowań w niektórych grach.

 

Z włączonym VSYNC w grach na 60fps karta jest niesłyszalna.

Z odblokowanym klatkarzem wystarczy że fpsy zaczną wahać się między 100-150 i temperatura rośnie do 69-71. Wtedy karta jest głośna i słychać jak z daleka.

Edytowane przez travisto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...