Skocz do zawartości
michaelm

3900x, 64GB, cichy, do 10k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Składam nowy zestaw do pracy, co sądzicie o https://www.x-kom.pl/lista/a1qy0bk08 ? (do sklepu nie jestem przywiązany)

 

Wymagania - 3900x, 64GB RAM (tak), GPU z tensor corami (ale cpu ważniejsze) + cisza! be quiet niby cichszy od noctua'y, msi 2060 jest pasywne w idle, zasilacz półpasywny, obudowa wyciszona. Jedyne co mnie martwi to x570 i wiatrak na nim....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej poczekać na nowe mobo pod 3900x?

 

Ja wole poczekać niz kupować te mobo z wiatraczkami.

 

W sumie bardzo podobny zestaw będę miał, tylko że mam już RTX 2080 + GTX 1080 i zasilacz.

 

Do czego będzie twój PC?

Edytowane przez SoonTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że warto poczekać:

a) na nowy mikrokod i dopieszczony BIOSy do mobasów

b) na nowsze rewizje płyt pod X570

c) na premierę X3950 (więcej rdzeni, być może wyższe takty)

 

Ryzen ma aktualnie problemy wieku dziecięcego, zaś wydajność IPC zegar w zegar vs Intel wyższą i to znacznie, nie mówiąc o ilości rdzeni i wydajności MC. Także... w tym przypadku akurat cierpliwość popłaci :). Teraz można ew. kupić RAM i może SSD, póki tanio :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że wszystkie x570 bez wiatraków mogą mieć takie ceny https://www.x-kom.pl/p/504424-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-x570-aorus-xtreme.html , w końcu jakoś to ciepło muszą odprowadzić przy większym TDP mobo i jak nic sobie policzą za "ekskluzywny" wariant pasywny. B550 pewnie dopiero w 2020. Inna opcja to x470 ze sklepu który mi wgra na starcie nowy BIOS/MSI z ezflashem :question:

 

Za X3950 dziękuję, 3900 powinno już wystarczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najsensowniejsza opcja na chwilę obecną to porządna płyta na X470, jak pokazują testy PCI-E 4.0 niemal nic nie daje, a starsza płyta uciągnie 3900X. Tylko JESZCZE nie ma porządnego AGESA i brak jest płyt z "finalnym", bezproblemowym BIOSem. Ja osobiście czekam na premierę 3950X z jednego powodu - maksymalne osiągane zegary. Na B550 nie ma co czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3950x ma kosztować ok 750€ czyli u nas z vat pewnie coś koło 3500,00zł wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...