Skocz do zawartości
Adamalan

Telewizor do komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na początku sierpnia planuję kupić telewizor. Budżet to około 1600 zł. Telewizor będzie podłączony do komputera, czasami do PS3 i rzadko będę oglądał na nim telewizję. Zastanawiałem się nad LG50uk6300 lub Samsungiem UE50NU7092. Który by się nadawał? Naczytałem się też, że lepsza jest matryca va. Czy przy takim budżecie dostanę gdzieś telewizor z taką matrycą, 50 cali, HDR 4k? Widziałem że jest wybór w telewizorach TCL , Skymaster itd., ale mam złe doświadczenia z chińczykami i wolałbym coś bardziej uznanego i sprawdzonego. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej półce cenowej nie ma zbyt wielkiego wyboru. Ja mogę polecić LG - w rodzinie mamy 3-4 modele, od najtańszych po najwyższe, u mnie przeciętny model 43" FHD z 2016 roku chodzi non-stop i nic się z nim nie dzieje, obsługiwał PS3/PS4 Pro/Xbox360/HDMI z komputera i jeśli chcesz mieć solidny sprzęt przez lata, polecam. Co do TCL - to chińska firma, niby dobra ale nie wiem czy się wyrobili z matrycami. Samsung jest solidny, ale nie wypowiem się od praktycznej strony. Jednak w tym budżecie cudów nie będzie - pamiętaj, że odświeżanie ekranu również ma znaczenie i jeśli grasz np. w FPS-y, matryca może nie wyrobić i max na jaki możesz liczyć to "konsolowe" 30/60 FPS. Dlatego głównym kryterium przy zakupie tv zaraz po wielkości matrycy i rozdzielczości pod kompa jest odświeżanie ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie pozostanę przy 50uk6300. Też mam staruszka LG (już 10 lat), jeden z pierwszych "płaskich" telewizorów i jak do tej pory chodzi bez zarzutu. Z częstotliwością jest ten problem że producenci przestali podawać ile Hz ma tv tylko jakieś indeksy płynności co niewiele mi mówi. :( Doczytałem że większość ma matryce 50 Hz, ale wyświetlają obraz 60 Hz - czyli coś tu nie gra :D. I tu rodzi się kolejne pytanie. Zależy mi jedynie na stałych 60 fps (mniej to tortura, a na więcej w tej cenie nie liczę :D). Jeśli komputer generuje 60 klatek, a tv jest 50 Hz to będę miał tak jakby 50 klatek, czy czegoś nie rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCL ma całkiem spoko telewizory, wprowadzili teraz kilka nowych linii i myślę, że są jak najbardziej godne uwagi, na pepper kilka razy mi mignęła promo na ich sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...