Skocz do zawartości
klopdi

Router z dyskiem do mieszkania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję routera z jak najlepszym zasięgiem do mieszkania 70m ( o dziwo moje poprzednie routery traciły zasięg już w pomieszczeniach mimo że jest ustawiony centralnie w mieszkaniu). Mój internet to UPC 150 Mb/s. Zależy mi na tym abym mógł podpiąć dysk pod USB na którym mam zdjęcia i filmy które chciałbym w każdej chwili przeglądać i odtwarzać z Laptopa. Z własnego doświadczenia wiem że ASUS ma potworną konfigurację takiego dysku i sporo czasu nam zajęło w pracy aby to ogarnąć więc raczej chciałbym coś przyjemnego i przejrzystego. Budżet maksymalny myślę że około 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk na usb podpięty do routera to będzie bieda wydajnościowa. Nie myślałeś o jakimś małym NASie do którego wsadzisz posiadany dysk + tani router z dobrym wifi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozważałem takiego rozwiązania ale chętnie usłyszę propozycję. Dysk który chciałbym podłączyć to przenośny SSD - czy pod NAS coś takiego podłączę? Nigdy nie miałem z tymi urządzeniami styczności. Ogólnie sam dysk ma mi służyć w 99% przypadków do oglądania filmów.

Edytowane przez klopdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym Fritzboxie osiągam takie prędkości USB 2.0 40 MB/s / 30-37 MB/s (odczyt/zapis), pod USB 3.0 70 MB/s / 37 MB/s (odczyt/zapis). Do oglądania filmów wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fritzbox 4040 tak czy siak został zamówiony. Zobaczymy, czytałem dużo dobrego jeśli chodzi o sam zasięg. Jak to wygląda gdy podepnę pod USB mój dysk? Będę miał na kompaturze jakiś folder wirtualny z dostępem do dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie przypiąłem główny folder do obszaru startowego i klikam na niego, startuje dysk i oglądam. Można też zmapować dysk i będzie widoczny tam gdzie masz partycje dysków https://pl.avm.de/serwis/fritzbox/fritzbox-7490/baza-wiedzy/publication/show/543_Configuring-storage-NAS-on-the-computer-as-a-network-drive/. W ustawieniach routera możesz tworzyć profile, kto co może robić, widzieć. Ja mam mieszkanie w starym budownictwie 112m2 ten router stoi nie w centralnym punkcie tak jak powinien tylko w samym rogu mieszkania. Neta łapie nawet na podwórku, które jest po przeciwnej stronie gdzie stoi router. Wiadomo, że na podwórku to sygnał jest już słaby ale net jest.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozważałem takiego rozwiązania ale chętnie usłyszę propozycję. Dysk który chciałbym podłączyć to przenośny SSD - czy pod NAS coś takiego podłączę? Nigdy nie miałem z tymi urządzeniami styczności. Ogólnie sam dysk ma mi służyć w 99% przypadków do oglądania filmów.

Do większości NASów może wsadzić dyski zarówno 3,5" jak i 2,5". Nie ma znaczenia czy to SSD czy HDD. Jeśli zamówiłeś już tego Fritza to nie ma sensu teraz wydawać jeszcze na NASa.

Na tym Fritzboxie osiągam takie prędkości USB 2.0 40 MB/s / 30-37 MB/s (odczyt/zapis), pod USB 3.0 70 MB/s / 37 MB/s (odczyt/zapis). Do oglądania filmów wystarcza.

40MB/s na USB2.0? Na pewno chodzi o MB a nie Mb ? W dodatku test pewnie robiony po kablu a nie po wifi.

Edytowane przez SeN81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 40 MB/s. Masz odczyt z teraz wifi 5GHz USB 2.0. Na USB 3.0 przy wifi 5GHz w okolicy 50 MB/s a po kablu z USB 3.0 widzę, że nawet poprawiła się prędkość po ostatniej aktualizacji firmware i jest 80 MB/s

Speedtest z 5 GHz https://www.speedtest.net/result/8443225804.png sieciówka to mała popierdółka na usb 3.0 Archer T3U. Test oczywiście w tym samym pokoju co router.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to muszę przyznać że ładnie popyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie może i głupie ale warto się spytać. Czy plik muszę najpierw ściągnąć na dysk komputera aby go obejrzeć czy mogę że tak powiem go oglądać "online" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no oglądasz bezpośrednio z zewnętrznego dysku czy tam pendrive. Możesz też oglądać z zewnątrz przez FTP/FTPS (jak masz publiczne ip). Ja tak sobie oglądałem będąc poza domem.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...