Skocz do zawartości
sArinho

Laptop do 3000zl na studia informatyczne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam laptopa na studia informatyczne. Laptop będzie używany do nauki, oglądania seriali, rzadko do gier.

Ważne aby był dosyć chichy i lekki

Cena do 3000zl

Znalazłem acera, który myślę że jest idealnym wyborem. Tylko jest jeden problem. Przeczytałem, że acery mają problemy z chłodzeniem. Czy to prawda?

Jestem otwarty na inne propozycje

https://www.x-kom.pl/p/489208-notebook-laptop-156-acer-aspire-5-i5-8265u-8gb-512-win10-mx250-srebrny.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest jeden problem. Przeczytałem, że acery mają problemy z chłodzeniem. Czy to prawda?

Nie. Chociażby dlatego że nie ocenia się laptopa przez pryzmat marki tylko danego modelu - każdy z nich ma zupełnie inny system chłodzenia.

Bardzo udany model, polecam.

 

Gdybyś jednak szukał czegoś jeszcze lżejszego to są bardzo ciekawe, wykonane z aluminium odpowiedniki w 14 calach i 13,3:

 

13,3 cala, 1,3kg:

Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/480/Win10 FHD IPS - 2949 zł

 

14,1 cala, 1,4kg:

Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/480/Win10 FHD IPS - 2899 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer jest przyzwoitym wyborem. Alternatywa dla tego modelu Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/16GB/256/Win10 MX150 3 099 zł

Matryca FULL HD IPS z dobrymi kąta widzenia, solidne aluminiowe wykonanie przy tym ciekawy design, procesor 8 generacji, lekka i smukła obudowa waga 1,76 kg na laptopie 15 cali to bardzo dobry wynik, możliwość zamontowania dwóch dysków, wygodna klawiatura, przyzwoite głośniki. W komplecie 16 GB ram i dysk SSD.

 

Ewentualnie wydajniejszy Acer Aspire 7 i5-8300H/8GB/256SSD/Win10 FHD IPS 3 199 zł

Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy wydajniejszy od procesorów U (niskonapięciowych), aluminiowa obudowa w stonowanym designu, podświetlana klawiatura, system o wartości 400 zł w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę zostać przy 15 calach.

W takim razie laptop z Twojego linku to zdecydowanie dobra opcja.

 

Możesz też spojrzeć na:

ASUS VivoBook 15 R512FL i5-8265U/8GB/512 Peacock - 2799 zł

Laptop o niemal identycznej wadze i parametrach. Nie ma systemu ale na studiach informatycznych niemal na pewno dostaniesz go z uczelni razem z cała resztą oprogramowania MS (za wyjątkiem Office ale tego nie ma w komplecie żaden laptop )

Laptop posiada klawiaturę podświetlaną z wydzieloną częścią numeryczną - bardzo istotna sprawa.

 

Idąc " po kosztach" warto zainteresować się też:

ASUS VivoBook 15 R504ZA Ryzen 5/8GB/256SSD/Win10 - 2249 zł

Bardzo fajny laptop z dobrą matrycą - kupiłem kilka sztuk pracownikom i sam byłem zdziwiony że ta niska cena nie ma odzwierciedlenia w jakości jak można by się spodziewać. Grafika to integra od AMD czyli poziom mniej więcej MX130

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ, czy nie dołożyć to wersji z 16GB pamięci:

Acer Aspire 5 i5-8265U/16GB/512/Win10 MX250 Srebrny za 3199zł

W tym wypadku pamięć działa w trybie dual channel więc wydajność jest nieco lepsza.

Jeżeli uważasz że te 8GB będzie wystarczające na początek to w tej samej cenie jest jeszcze Acer Swift 3:

Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150 FHD IPS za 2999zł

Troszkę bardziej przypomina ultrabook'a, aczkolwiek wydajnościowo to ten sam poziom co Aspire 5.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uważasz że te 8GB będzie wystarczające na początek to w tej samej cenie jest jeszcze Acer Swift 3:

Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150 FHD IPS za 2999zł

Troszkę bardziej przypomina ultrabook'a, aczkolwiek wydajnościowo to ten sam poziom co Aspire 5.

 

No to jak to w końcu jest, przecież autor szuka jak wyraźnie napisał czegoś lekkiego.

 

Bo Swifta przy wadze 1,80kg ciężko nazwać ultrabookiem, nawet w porównaniu do X3, poza tym lżejszy jest nawet Aspire 5:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem:przypomina/jest podobny to nie to samo co jest ultrabookiem.

Swift3 jest podobny do ultrabooków np. z cienkimi ramkami matrycy (w miejscu gdzie jest kamera), oraz tym samym kolorem obramowania), nigdzie nie napisałem, że jest lekki/lżejszy od Aspire 5.

W tamtym temacie autor nie chciał 15-stu cali, tu jest odwrotnie-autor chciałby, żeby laptop miał przekątną 15,6":

Wolę zostać przy 15 calach.

W takim wypadku trzeba się liczyć z wagą na poziomie 1,65-2,00kg.

 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża jest różnica pomiędzy mx250 a gtx1050?

 

Duża, tutaj znajdziesz dokładne testy( zjedź na dół, masz porównania w grach): Link

 

Tyle że mówiłeś o cichym i lekkim laptopie a jedyny laptop z GTX 1050 który się tutaj pojawił waży 2,28 kg... Daj znać w jakie gry zamierzasz grać i w którym kierunku zmierzasz z wyborem:) Bo jeśli idziesz w wydajność to biorąc pod uwagę fakt że mógłbyś kupić laptop bez systemu bo prawdopodobnie dostaniesz go z uczelni, możesz mieć nawet GTX 1050 Ti która jest jeszcze wydajniejsza :

 

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/256 GTX1050Ti - 3199 zł

 

Laptop posiada matrycę matową IPS, 8 GB RAM z wolnym slotem do rozbudowy, dysk SSD 256GB z miejscem na jeszcze jeden, i5-8300H czyli "pełnonapięciowy" procesor który pięknie się komponuje z GTX 1050 TI. Waga to 2,2 kg.

 

Jeśli szukasz czegoś lżejszego a nadal z GTX 1050 to z kolei idealny byłby :

MSI GF63 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050Ti IPS - 3199 zł

Tutaj również duet i5-8300H z GTX 1050 Ti ( w wersji max-q czyli wydzielający mniej ciepła ale też o lekko obniżonej wydajności względem zwykłego GTX 1050 Ti)

Matryca matowa IPS, 8GB RAM z wolnym slotem. Dysk 1TB HDD i dlatego też sugerowałbym dokupienie SSD, w zależności od Twoich potrzeb pojemnościowych - 256GB można mieć już od ok. 150 zł.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża jest różnica pomiędzy mx250 a gtx1050?

 

Jest całkiem spora - ~+80% na korzyść GTX'a 1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża, tutaj znajdziesz dokładne testy( zjedź na dół, masz porównania w grach): LinkTyle że mówiłeś o cichym i lekkim laptopie a jedyny laptop z GTX 1050 który się tutaj pojawił waży 2,28 kg... Daj znać w jakie gry zamierzasz grać i w którym kierunku zmierzasz z wyborem:) Bo jeśli idziesz w wydajność to biorąc pod uwagę fakt że mógłbyś kupić laptop bez systemu bo prawdopodobnie dostaniesz go z uczelni, możesz mieć nawet GTX 1050 Ti która jest jeszcze wydajniejsza :Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/256 GTX1050Ti - 3199 złLaptop posiada matrycę matową IPS, 8 GB RAM z wolnym slotem do rozbudowy, dysk SSD 256GB z miejscem na jeszcze jeden, i5-8300H czyli "pełnonapięciowy" procesor który pięknie się komponuje z GTX 1050 TI. Waga to 2,2 kg.Jeśli szukasz czegoś lżejszego a nadal z GTX 1050 to z kolei idealny byłby :MSI GF63 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050Ti IPS - 3199 złTutaj również duet i5-8300H z GTX 1050 Ti ( w wersji max-q czyli wydzielający mniej ciepła ale też o lekko obniżonej wydajności względem zwykłego GTX 1050 Ti)Matryca matowa IPS, 8GB RAM z wolnym slotem. Dysk 1TB HDD i dlatego też sugerowałbym dokupienie SSD, w zależności od Twoich potrzeb pojemnościowych - 256GB można mieć już od ok. 150 zł.

 

Polecałbym poprzestanie na GTX 1050

 

A co do ofert specjalnych spojrzałbym jeszce na ofertę Dream Machines

 

(https://www.x-kom.pl/comparison/493720,448340)

 

Myślę, że warto patrząc na lepszą baterię w DM, dodatkowo płacisz 50 zł mniej i masz 1TB HDD i 240 GB SSD

 

Jak na laptop do pracy i pzy programowaniu w zupełności wystarczy. Używałem go sam rok temu.

 

A i tka jak powiedział jeden z moich przedrozmówców nie warto patrzeć na markę. Co do systemu chłodzenia działa bez zarzutów. Ma szersze heatpipy i wydajniejsze wiatraki.

Edytowane przez marand97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża jest różnica pomiędzy mx250 a gtx1050?

Wszystko zależy od tego w co masz zamiar grać. Najlepiej jakbyś podał tytuły. Można obejrzeć gameplaye z daną kartą i licznikiem fps na yt.

 

Laptop z kartą 1050 będzie wydajniejszy, tylko w budżecie 3k najczęściej jest to wersja bez Windowsa. Za Win 10 jest +400.

 

ASUS TUF Gaming FX505DY R5-3550H/8GB/256 - 2699zł

Gamingowy laptop z matrycą 15,6" IPS 120Hz, oraz wygodną klawiaturą na której granie jest komfortowe. RX560X ma zblizona wydajność do 1050-tki.

 

Huawei MateBook D 14' Ryzen 5/8GB/256/Win10 FHD - 2399zł

Alternatywnie mniejsza i lżejsza 14-stka z 4-rdzeniowym procesorem AMD Ryzen 2500u o zbliżonej wydajności do i5-8250u. Laptop ma matrycę IPS z dobrymi kolorami, oraz jest solidnie wykonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem do pracy Della Inspirion 5000. Wymieniłem HDD na SSD bo dysk padł i teraz śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę jednak, że nie będę głównie grał( a jak grał to w mało wymagające gierki) więc wolę aby był cichy, żeby nie było problemów z chłodzeniem i żeby był dość lekki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę jednak, że nie będę głównie grał( a jak grał to w mało wymagające gierki) więc wolę aby był cichy, żeby nie było problemów z chłodzeniem i żeby był dość lekki.

 

W takim razie MX150/MX250 to maksimum czego potrzebujesz ale integra typu Vega 8 czy 10 również załatwi sprawę. Tutaj dałem take propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że jeśli bym dostał system na studiach to by był on aktywny przez okres studiów.( Nie wiem nawet czy dostanę bo w Internecie nie ma nic o tym mowy) Także chyba trzeba wybrać laptopa z systemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wstrzymać się z zakupem do końca września Tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od Ciebie, jeżeli nie potrzebujesz laptop na już, tym bardziej możesz zaoszczędzić na systemem. To moim zdaniem warto poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że jeśli bym dostał system na studiach to by był on aktywny przez okres studiów.( Nie wiem nawet czy dostanę bo w Internecie nie ma nic o tym mowy) Także chyba trzeba wybrać laptopa z systemem

 

Wręcz przeciwnie - oprogramowanie zostaje dla ciebie bezterminowo. Wiem bo sam nadal mam aktywne konta z dwóch uczelni na których studiowałem informatykę i obydwa pozwalają nadal pobierać i aktywować produkty.

Jedyne zastrzeżenie to ze nie można ich używać w celach komercyjnych czyli gdybyś zamierzał zarabiać używając ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wstrzymać się z zakupem do końca września Tak?

 

Najlepiej to by było dorwać coś na back to school albo Black Friday. Wtedy to będą promocje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to by było dorwać coś na back to school albo Black Friday. Wtedy to będą promocje.

Warto aż tak długo czekać na ten Black friday, raczej nie obniża ceny laptopów o 1000zl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...