Skocz do zawartości
r3jn

ryzen 3600 do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

witam długo i to długo myśle nad konfigiem oficjalnym na wielu forach pytałem... były juz opcje z x570 z ryzenem 3700x ale komputer ma być do gier i tylko gier... pytanie czekać na nowe intele ? bo na obecnym i3570k@4.5 ghz z 1060 gry chodzą no działają szału nie ma ale działają czy iść w to ? https://www.x-kom.pl/lista/o7ef9rf60 tylko nad płytą się zastanawiam jaką wziąść i czy nie poszukać tanszych ramów np bez ledów ? odrazu mówię okrajane biosy mnie nie interesują więc jak msi to tylko płyty max które nie wiem kiedy będą? ewentualnie coś rozsądnego innego? dawać za płyte 900zł mija się z celem skoro na tych prockach nie ma OC

Co do sklepu to nie jestem zobowiązany kupować w xkom jak jest tańszy to chętnie kupie tam :D

Edytowane przez r3jn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam długo i to długo myśle nad konfigiem oficjalnym na wielu forach pytałem... były juz opcje z x570 z ryzenem 3700x ale komputer ma być do gier i tylko gier... pytanie czekać na nowe intele ? bo na obecnym i3570k@4.5 ghz z 1060 gry chodzą no działają szału nie ma ale działają czy iść w to ? https://www.x-kom.pl/lista/o7ef9rf60 tylko nad płytą się zastanawiam jaką wziąść i czy nie poszukać tanszych ramów np bez ledów ? odrazu mówię okrajane biosy mnie nie interesują więc jak msi to tylko płyty max które nie wiem kiedy będą? ewentualnie coś rozsądnego innego? dawać za płyte 900zł mija się z celem skoro na tych prockach nie ma OC

 

Skoro pytałeś na wielu forach to po co pytasz dalej?

Na pewno uzyskałeś już wiele odpowiedzi, którymi mogłeś się zasugerować podejmując decyzje.

Jeśli liczysz na to, że ktoś na tym forum wyciągnie szklaną kule i przewidzi przyszłość a następnie powie Ci na 100% co zrobić, to się mylisz.

Pójdź za radami, które już uzyskałeś a nie dalej drążysz.

Edytowane przez powerxenergy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety co osoba to inna rada. chciał bym odpowiedz od kogoś kto ma x470 i ryzena 3600 a nie od magików którzy nie mają tego sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Określ może swój budżet i jaki masz monitor.

De facto czekać można w nieskończoność, bo zaraz wyjdzie coś lepszego, a na nowego Intela trochę poczekasz chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor Acer Predator xb241H 1080p 144hz z starego kompa zostaną wentylatory 2x bequiet pure wings 2 140mm i dysk ssd Plextor m6pro 256GB a reszta pójdzie do sprzedania budżet ? 6000-6500 w tym że nie muszę maxymalnie go wykorzystywać wiadomi im troche taniej tym lepiej dlatego zrezygnowałem zz płyty x570 która defacto daje tylko linie pci-e 4 głównie i myślę nad x470 w myśli był także konfig na i7 9700k ale się to nie kalkuluje...koszyk dotychczasowy dałem powyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma chyba żadnej płyty, która by nie sprawiała problemów z Ryzen 3000. Zalecane spokojne czekanie na dobre i stabilne biosy.

Jak chcesz coś bez problemów i na już to i7-8700 + MSI z370/z390 od a-pro do Gaming Plus/Tomahawk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komputer ma być do gier, to rozważ wymianę 0,5TB SSD + 2TB HDD na jedynie 1TB SSD - na gry to chyba nie tak bardzo mało, a wszystkie będą uruchamiane z SSD, a nie "wolnego hałaśnika HDD". Miejsce HDD moim zdaniem jest w archiwizacji, zamiast płyt DVD/BR.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już bym miał brać intela to tylko wersje K do podkręcania :) właśnie przeczytałem że płyty msi max są już w obiegu i do piątku mają być w polsce.. cena pewnie bedzie od 450 do 500zł myślę że to będzie dobry wybór z x470 kompletnie nie wiem która firma najlepsze robi z b450 z tego co wiem to MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już bym miał brać intela to tylko wersje K do podkręcania :) właśnie przeczytałem że płyty msi max są już w obiegu i do piątku mają być w polsce.. cena pewnie bedzie od 450 do 500zł myślę że to będzie dobry wybór z x470 kompletnie nie wiem która firma najlepsze robi z b450 z tego co wiem to MSI

Zobaczymy, czy sama płyta będzie miała jakieś zmiany, bo jak jedyną zmianą będą większe kości na BIOS (32MB) to sprawa problematycznych biosów nadal nie zostanie rozwiązana. Na Zwykłym b450 tomahawk jest bios uboższy o grafiki i obsługę CPU starszych niż Ryzeny, a nadal są z nim problemy. To nie problem płyt z Ryzenami 3000 tylko Biosów/AGESY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...