Skocz do zawartości
Zephon

Następca Samsunga Galaxy A5 (2016)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje porady - chcę zrobić żonie prezent na urodziny (za 2 miesiące) i kupic jej następce używanego przez 3.5 roku Samsunga Galaxy A5 (2016).

 

Budżet jaki przewiduje to raczej 1500zł maks - polska dystrybucja - nowy.

 

Preferuje raczej samsungi, ze względu na jej obeznanie z interfejsem.

 

Wymagań szczególnych nie ma, płynny z dobra baterią i niezłym aparatem. Czasem posłucha muzyki, czy sprawdzi pocztę/przeglądarkę. To tyle :D

Mile widziana solidna obudowa zalatująca "premium" i jakaś fajna wersja kolorystyczna.

 

Mysałem nad Samsungiem A40, ale ponoc ma słabą baterię.

 

Pozdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie nie ma samsunga z dobrą bateria i aparatem. Masz jedynie A50 który ma dobra baterię ale aparat przeciętny i plastikową obudowę.

 

 

Jak moze być coś poza Samsungiem to polecę Mi 9T . Wartu uwagi jest też Zenfone 5Z i będzie najbardziej podobny do interfejsu samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to od jakich widełek cenowych zaczyna się taki bardzo solidny/wszechstronny średniak w Samsungu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to od jakich widełek cenowych zaczyna się taki bardzo solidny/wszechstronny średniak w Samsungu?

Samsung A50 to jest dobrze wyceniony średniak jeżeli kosztuje 1100-1200zł i po tyle są w różnych punktach GSM i czasami w promocjach np. morele był w alarmie cenowym po 1170zł. W mojej stopce masz jego test. Podchodziłem do niego z rezerwą, a okazał się bardzo udanym smartfonem.

Za 1600zł masz w euro.com.pl Samsunga S8, który będzie lepszy pod każdym względem od A50 poza baterią, ta jest tylko przeciętna https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/samsung-galaxy-s8-sm-g950-czarny.bhtml niestety S8 dostępny jest tylko w wybranych sklepach.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym chyba preferował płaski ekran, podobnie jak jest w A5 (2016).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym chyba preferował płaski ekran, podobnie jak jest w A5 (2016).

Jak znajdziesz dobrego, nowego średniaka z płaskim ekranem to daj znać :)

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz koniecznie Samsung to z nowych A70 moim zdaniem bardziej wart uwagi , aparat robi już lepsze fotki , sa ostre a nie miękkie jak w A50 , bateria bardzo dobra , minus to duzy gabaryt jesli komuś to przeszkadza bo z drugiej strony świetny duzy ekran amoled tez swoje robi :)

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A70 to już kobyła, raczej coś niewiele większego od A5 wchodzi w grę. Mam nawet szalona myśl, czy nie warto "zaszaleć" i kupic iPhone 7 lub 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak aktualnie masz 10gen. Iphona. Szaleństwo jak się patrzy ;)

Zenek 5 będzie w sam raz. Bdb ekran, dźwięk, aparat, wydajność... Wdyztsko, czego potrzeba. Inaczej w tym budżecie nie kupisz nic, co byście chcieli.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mniejszy od Zenfona 5

MI 9 SE - ekran amoled wydajny + dobry aparat + od niedawna na rynku .

Edytowane przez adam32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądam specyfikację tego MI 9 SE, bardzo spoko, oficjalna cena w budżecie, jedynie te wystające aparaty są średnie (bez OIS, którą A5 ma!) no i nie jest to Samsung ;) Tutaj niestety przywiązanie do marki może być kluczowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bierz s8 lub s9 w jakiś promocji. Tylko ten drugi będzie ponad budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro masz Zenfone 4 za 700 zł ( nówki sztuki ) + aparat ma OIS / drugi aparat szerokokątrny + aparaty nie wystają z bryły smartfona + wydajny + super wykonany + dobra bateria + głośniki stereo + dobry ekran.

Edytowane przez adam32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że chodzi mi po głowie S9 - byłby tez w wersji Gold, którą żona ma obecnie, ale szczerze co myslicie o tym zakrzywionym ekranie? Sprawdza się to? Ja z tego powodu odrzuciłem s9+ i wziąłem U12+ ;)

 

Jest realne dorwanie go w promocji za 1800zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że chodzi mi po głowie S9 - byłby tez w wersji Gold, którą żona ma obecnie, ale szczerze co myslicie o tym zakrzywionym ekranie? Sprawdza się to? Ja z tego powodu odrzuciłem s9+ i wziąłem U12+ ;)

 

Jest realne dorwanie go w promocji za 1800zł?

Od listopada codziennie używam S8. Smartfon jest wąski, więc nie często się zachacza przypadkowo o brzeg ekranu i włącza jakąś funkcję lub aplikacje ale czasami się to zdarza. Innych problemów z zakrzywionym ekranem nie zauważyłem.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że ciężko będzie z S9 zejść poniżej 2 tys. Zastanawiam się teraz czy gra jest warta świeczki, ponieważ żona i tak nie wykorzysta w pełni jego wydajności. Cały czas była bardzo zadowolona z A5.

Czy wiecie może, czy to wybieranie połączenia lub SMS przez przesunięcie palcem w prawo lub w lewo to patent Samsunga?

Cały czas myślę o tym A40, spotkałem sporo pozytywnych recenzji, A50 też jest w zasięgu. Czy wiecie może co to za seria M od Samsunga? Ewentualnie może starsze modele typu A7? Z drugiej strony siostra żony kupiła sobie A20e, czyli jeszcze niższy model i jest naprawdę spoko.

Bo jak nie Samsung to chyba Mi9 se, fajne kolory ma, a honor i Huawei już są spoko, czy dalej jakieś problemy ze wsparciem się jawia? Asus to trochę chyba egzotyka jednak.

Edytowane przez Zephon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że chodzi mi po głowie S9 - byłby tez w wersji Gold, którą żona ma obecnie, ale szczerze co myslicie o tym zakrzywionym ekranie? Sprawdza się to? Ja z tego powodu odrzuciłem s9+ i wziąłem U12+ ;)

 

Jest realne dorwanie go w promocji za 1800zł?

 

U12+ tak, jest w tej cenie 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że ciężko będzie z S9 zejść poniżej 2 tys. Zastanawiam się teraz czy gra jest warta świeczki, ponieważ żona i tak nie wykorzysta w pełni jego wydajności. Cały czas była bardzo zadowolona z A5.

Czy wiecie może, czy to wybieranie połączenia lub SMS przez przesunięcie palcem w prawo lub w lewo to patent Samsunga?

Cały czas myślę o tym A40, spotkałem sporo pozytywnych recenzji, A50 też jest w zasięgu. Czy wiecie może co to za seria M od Samsunga? Ewentualnie może starsze modele typu A7? Z drugiej strony siostra żony kupiła sobie A20e, czyli jeszcze niższy model i jest naprawdę spoko.

Bo jak nie Samsung to chyba Mi9 se, fajne kolory ma, a honor i Huawei już są spoko, czy dalej jakieś problemy ze wsparciem się jawia? Asus to trochę chyba egzotyka jednak.

 

biorac pod uwage ze za A40 dasz około 1000zł to nie ma tragedii , juz bym wolałbym chyba jego jak A50 , duzy plus to kompaktowość. Z tym że aparat główny ujdzie , selfiaki ma dobre , ale szeroki kat jest mierny , chyba że zonka nie będzie korzystała . Z droższych Mi 9 Se jak najbardziej wart uwagi , ma bardzo dobre aparaty , również kompaktowy , znacznie lepszy głośnik od A40 oraz wydajność , bateria porównywalna czyli zarówno jeden jak i drugi to tak 1 do 1,5 dnia przy mniejszych użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

Tak sobie myślę, że jednak nie chcę zwiększać budżetu do około 2tys zł, więc S9 jednak odpada, poza tym mam wrażenie, że jakoś tak ich mało w sklepach teraz :D Kompaktowość obudowy też będzie w cenie, więc załóżmy nic większego niż 15cm - A5 ma 14,5cm.

 

Póki co biorę pod uwagę:

- A40 - cenowo myślę, że jakieś 950-1100zł, tylko chyba strasznie plastikowy względem A5?

- Mi 9 SE - tutaj to już niestety górna granica 1500zł, ale fajnie się prezentuje, dajcie prosze znać jak jest z tym interfejsem, też ma takie feature`y jak Samsung z tym przesuwaniem palcem w prawo/lewo w kontaktach i wskakuje połączenie lub sms? W jakiej realnej promocyjnej cenie jest do wyrwania?

-Huawei/Honor? Czy dalej mogą stracic wsparcie? Sam już nie wiem jaki jest etap tego cyrku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

Tak sobie myślę, że jednak nie chcę zwiększać budżetu do około 2tys zł, więc S9 jednak odpada, poza tym mam wrażenie, że jakoś tak ich mało w sklepach teraz :D Kompaktowość obudowy też będzie w cenie, więc załóżmy nic większego niż 15cm - A5 ma 14,5cm.

 

Póki co biorę pod uwagę:

- A40 - cenowo myślę, że jakieś 950-1100zł, tylko chyba strasznie plastikowy względem A5?

- Mi 9 SE - tutaj to już niestety górna granica 1500zł, ale fajnie się prezentuje, dajcie prosze znać jak jest z tym interfejsem, też ma takie feature`y jak Samsung z tym przesuwaniem palcem w prawo/lewo w kontaktach i wskakuje połączenie lub sms? W jakiej realnej promocyjnej cenie jest do wyrwania?

-Huawei/Honor? Czy dalej mogą stracic wsparcie? Sam już nie wiem jaki jest etap tego cyrku.

 

Huawei masz P20 z kompaktowych za 1400zł . Ma niezła baterię , dobry aparat, jest szybki .

 

Co Do mi 9 Se interfejs MIUI jest całkiem inny jak samsungowy , gesty o których piszesz raczej nie kojarzę. Sa inne fajne ale to trzeba sie przyzwyczaić i przestawić.

 

Najbardziej mi tu pasuje teraz Huawei P20 w wersji np. twinlight , jest sliczny dla kobiety ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły, szkoda tylko że nie ma amoleda, bo już się do takiego przyzwyczaiła. Tak sobie myślę że Samsung ma już w sumie to one ui, więc tak czy siak interfejs będzie inny niż w tej starej A5. Coraz bardziej skłaniam się ku Mi9 se w wersji velvet. Soft w xiaomi jest w miarę prosty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły, szkoda tylko że nie ma amoleda, bo już się do takiego przyzwyczaiła. Tak sobie myślę że Samsung ma już w sumie to one ui, więc tak czy siak interfejs będzie inny niż w tej starej A5. Coraz bardziej skłaniam się ku Mi9 se w wersji velvet. Soft w xiaomi jest w miarę prosty?

Jeśli chodzi o wygląd Mi 9 SE to na pewno bardzo jej się spodoba . Tak MIUI jest dość proste w obsłudze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki zatem za wszystkie odpowiedzi.

 

W takim razie targetem głownym na te 1,5 miesiąca jest: Xiaomi Mi 9 SE Lavender Violet.

 

 

Chyba, że coś mi bardzo nie pyknie z budżetem to wtedy kupię jako plan b Samsunga galxy A40 - Coral ;)

 

PS: Jakie poelcacie drogi nabycia tego Xiaomi, żeby było spoko? Jakie sklepy? Gdzie szukac promocji? Już teraz widzę, że to najmniej dostępna wersja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z Chin to banggood, gearbest lub geekbuying. Ja preferuję banggood bo nie miałem z nimi nigdy żadnych problemów. Jak nie mają czegoś na stanie to jest napisane preorder lub data shiping. Inni często sprzedają coś czego nie mają na stanie, a nie podają tego na stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...