Skocz do zawartości
sajojajo

Laptop gamingowy około 6000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak wyżej, szukam lapka gamingowego plus minus 6000 zł. Zależy mi na tym, abym spokojnie mógł odpalić większość tytułów na najleszych ustawieniach.

Moje wymagania to firma MSI i 17' ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym momencie pomyślałem o nowym Legion Y540, gdzie do pełni szczęścia trzeba dokupić drugą kość RAM - wiadomo, że 2666 MHz, ale nie wiem, czy 19CLbędzie ok, czy 15CL.

 

Cena jest gigant za ten model i spec. A jeśli idzie o MSI to wszędzie widzę teraz jedną serię - GL 73, która ma kiepską obudowę kiepskiej jakości (tani plastik), i podświetlenie matrycy podczas wyświetlania czarnych detali ukazuje niedociągnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, skoro gamingowy to musimy tutaj mieć 120 lub 144hz matrycę :) szanuję za wybór MSI, sam posiadam i polecam wszystkim. W tym budżecie znalazłem 4 fajne lapki:

 

1. MSI GV72 i7-8750H/32GB/480+1TB/Win10X GTX1060 120Hz

 

2. MSI GS73 i7-8750H/16GB/256+2TB/Win10 GTX1060 120Hz

 

3. MSI GE75 i7-8750H/16GB/240+1TB GTX1060 144Hz

 

4. MSI GL73 i7-8750H/16GB/240+1TB RTX2060

 

Jeżeli nie chcesz matrycy 120/144hz to można pokusić się o lepszą kartę graficzną (opcja nr 4) ale jeżeli masz doświadczenie z takimi matrycami to wiesz dobrze, że warto taką posiadać, jeśli nie to uwierz mi na słowo :) Zależy też w jakie gry grasz. W pierwszym laptopie istnieje możliwość zmiany ram na 16gb (bo aktualnie wrzuciłem opcję z 32gb) - wtedy 600zł taniej więc też fajna opcja. 3 i 4 nie posiadaja systemu więc wybór należy do Ciebie :)

Edytowane przez GOLOMBAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z systemem czy bez ? Zależy Ci na matrycy 120/144Hz ? Dlaczego tylko MSI ? To akurat jedne z gorzej wykonanych laptopów, przeważnie oszczędzają na matrycy i montują zwykłe TNki gdzie wszystkie inne firmy dają IPSy 144Hz itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z systemem czy bez ? Zależy Ci na matrycy 120/144Hz ? Dlaczego tylko MSI ? To akurat jedne z gorzej wykonanych laptopów, przeważnie oszczędzają na matrycy i montują zwykłe TNki gdzie wszystkie inne firmy dają IPSy 144Hz itp.

 

Dobrze by było już z systemem, ale w razie ostateczności mogę dopłacić. Nigdy nie miałem gamingowego laptopa, więc nie wiem jaka matryca będzie najlepsza. Dlatego też napisałem tutaj post. Dlaczego MSI? Chyba tylko ze względów wizualnych. Kumpel ma i bardzo mi się spodobał. Dobrze też "leży w dłoni" podczas gry. Dlatego zapatruje się na MSI. Ale nie wykluczam innych modeli.

Edytowane przez sajojajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o MSI i 17 cali jesteś praktycznie ograniczony do MSI GL73

MSI GL73 i7-9750H/16GB/1TB+256/Win10X GTX1660Ti 5 599 zł

Niestety koszt systemu podnosi laptop cenę laptopa o około 400 zł. Matryca FULL HD matowa, procesor 9 generacji 6 rdzeniowy, dysk SSD PCie oraz HDD w zestawie oraz miejsce na jeszcze jeden dodatkowy dysk, podświetlana klawiatura, dość dobry stosunek ceny do wydajności.

 

Alternatywa ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512/Win10 6 599 zł

Matryca FULL HD IPS z 144hz odswieżaniem, procesor 8 generacji 6 rdzeniowy, przyzwoite wykonanie przy tym stonowany, jeden większy dysk SSD PCie oraz miejsce na dodatkowy dysk SATA jeżeli w przyszłości braknie miejsca, podświetlana klawiatura.

Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było już z systemem, ale w razie ostateczności mogę dopłacić. Nigdy nie miałem gamingowego laptopa, więc nie wiem jaka matryca będzie najlepsza. Dlatego też napisałem tutaj post. Dlaczego MSI? Chyba tylko ze względów wizualnych. Kumpel ma i bardzo mi się spodobał. Dobrze też "leży w dłoni" podczas gry. Dlatego zapatruje się na MSI. Ale nie wykluczam innych modeli.

 

Ok, w takim razie odrzuć na wstępie propozycje z postu wyżej bo kolega doradza Ci laptopy z kartą GTX 1060 podczas gdy są od niego o wiele wydajniejsze możliwości w tym budżecie, jak np:

 

ASUS TUF Gaming FX705DU R7-3750H/16GB/512/Win10 - 5299 zł

Co prawda procesor jest słabszy niż i7 -8750H ale nadal wystarczający do tej karty (GTX 1660Ti). Sumarycznie wydajność w grach będzie zdecydowanie wyższa niż z i7 + GTX 1060.

Laptop posiada matrycę matową IPS 17,3' co zdecydowanie podniesie komfort względem ekranów montowanych w MSI z uwagi na dużo lepsze kąty widzenia ( poczytaj o różnicach między TN a IPS).

Dysk to 512 GB SSD NVME także bardzo szybko i dużo jednocześnie ;) Windows 10 jest już w cenie.

 

Jeśli chciałbyś przeznaczyć troszkę więcej, to klasę wyżej jak i o większej wydajności dzięki mocniejszemu CPU jest:

ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512/Win10 - 6599 zł

Różnica jest taka że ekran jest zarówno w technologii IPS jak również o odświeżaniu 144Hz co bardzo poprawia komfort w grach typu CS:GO czy BF ( i każdej innej :) ). Procesor to i7-9750H także wydajniej niż wyżej jak również wydajniej nieco od i7-8750H.

System również w cenie, dysk tak jak wyżej 512GB SSD NVME.

 

Obydwa laptopy posiadają 16GB RAM - więcej nie użyjesz a mniej (8GB) byłoby wąskim gardłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda, gdy chciałbym pod lapka podpiąć monitor? Czy wtedy traci na mocy, czy działa równie sprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda, gdy chciałbym pod lapka podpiąć monitor? Czy wtedy traci na mocy, czy działa równie sprawnie?

W tym przypadku znaczenie ma tylko i wyłącznie rozdzielczość w jakiej będziesz grać. Jeśli to monitor FullHD to nie będzie miało żadnego znaczenia - jeśli coś o większej rozdzielczości to oczywiście wydajność spada ale sprzęt nadal jest w stanie zapewnić wysokie FPSy w nowych grach, wystarczy wtedy zrezygnować z licznych upiększeń których braku nawet nie zauważysz a znacząco wpływają na wydajność.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waham się pomiędzy tymi dwoma modelami. Strix najzwyczajniej w świecie mi się nie podoba, a wygląd wizualny też jest dla mnie ważny.

 

1. https://www.x-kom.pl/p/492954-notebook-laptop-17-3-asus-tuf-gaming-fx705du-r7-3750h-16gb-512-win10.html

2. https://www.x-kom.pl/p/503174-notebook-laptop-17-3-msi-gl73-i7-9750h-16gb-1tb-256-win10x-gtx1660ti.html

 

Najchętniej wziąłbym tego MSI. Zmieściłbym się akurat w 6k

Edytowane przez sajojajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbyś brać MSI, to weź opcję bez dodatkowego HDD bo to relikt a w to miejsce dodasz sobie pojemne i tanie SSD. Nie chcesz ładować gier z HDD uwierz :D

 

MSI GL73 i7-9750H/16GB/256/Win10X GTX1660Ti - 5399 zł

 

+ SSD: [72918]=1&f[1731][72922]=1"]Lista SSD 1TB

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waham się pomiędzy tymi dwoma modelami. Strix najzwyczajniej w świecie mi się nie podoba, a wygląd wizualny też jest dla mnie ważny.

 

1. https://www.x-kom.pl/p/492954-notebook-laptop-17-3-asus-tuf-gaming-fx705du-r7-3750h-16gb-512-win10.html

2. https://www.x-kom.pl/p/503174-notebook-laptop-17-3-msi-gl73-i7-9750h-16gb-1tb-256-win10x-gtx1660ti.html

 

Najchętniej wziąłbym tego MSI. Zmieściłbym się akurat w 6k

 

Moim zdaniem MSI zresztą podałem Ci go w poście http://forum.pclab.pl/topic/1286754-Laptop-gamingowy-oko%C5%82o-6000/page__p__15574047entry15574047

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie to czym różnią się te dwa lapki? Różnica jest chyba tylko w cenie.

Edytowane przez sajojajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie to czym różnią się te dwa lapki? Różnica jest chyba tylko w cenie.

 

Ten z mojej propozycji nie ma HDD które jak napisałem lepiej zastąpić dodatkowym SSD w razie potrzeby gdyż HDD to relikt przeszłości, bez sensu do niego dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który dysk SSD będzie więc najlepszy? Oczywiście nic mniejszego jak 1 TB nie wchodzi a grę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podoba Ci się MSI, to opcja którą podał manuelos-czyli laptopa tylko z SSD jest b.dobra.

Z tym, że ja do: MSI GL73 i7-9750H/16GB/256/Win10X GTX1660Ti za 5399zł dorzuciłbym konkretny 1TB SSD w postaci: ADATA 1TB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro za 689zł

Otrzymujesz wtedy nowoczesny zestaw z dwoma szybkimi dyskami SSD, a także pozostaje Ci jeszcze możliwość zamontowania kolejnego dysku na wolnym złączu SATA.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytując:

a od kiedy powtarzamy propozycje które już się pojawiły???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej propozycji laptopy z GTX 1060 są tylko i wyłącznie ze względu na matrycę 120 i 144hz, ale widzę, że wolisz lepszą kartę graficzną dlatego dorzuciłem opcję nr 4 z RTX 2060 :) Jeżeli jednak chcesz się zmieścić w budżecie to nie ma lepszej opcji niż:

 

MSI GL73 i7-9750H/32GB/1TB+256/Win10X GTX1660Ti

 

Masz GTX 1660Ti, i7-9750h, 32gb ram, dysk SSD 256gb + dysk HDD 1tb i do tego windows 10 za 5 999,00 zł. Chyba nic więcej Ci nie potrzeba? :)

 

edit:

Albo nawet wersja z 16gb ram za 5 599,00 zł. MSI GL73 i7-9750H/16GB/1TB+256/Win10X GTX1660Ti

Edytowane przez GOLOMBAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, 32GB ramu do gier-nie ma to jak dobrze polecieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamówię zestaw i dodatkowy dysk SSD, to od razu mi go zainstalują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamówię zestaw i dodatkowy dysk SSD, to od razu mi go zainstalują?

 

Oczywiście, będziesz miał taką opcję przy zamawianiu.Ewentualnie, jeżeli chcesz trochę oszczędzić to możesz jeszcze wziąć 512GB:

ADATA 512GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro za 359zł

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Ostatecznie mój zestaw to laptop

https://www.x-kom.pl/p/503167-notebook-laptop-17-3-msi-gl73-i7-9750h-16gb-256-win10x-gtx1660ti.html

 

I dysk SSD

 

https://www.x-kom.pl/p/400626-dysk-ssd-crucial-1tb-2-5-sata-ssd-mx500.html

 

Razem wyszło niecałe 5900, więc idealnie (odbiorę osobiście w salonie)

 

Dziękuję wszystkim za pomoc, pozdrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, będziesz miał taką opcję przy zamawianiu.Ewentualnie, jeżeli chcesz trochę oszczędzić to możesz jeszcze wziąć 512GB:

[url="https://www.x-kom.pl/p/461049-dysk-ssd-adata-512gb-m2-pcie-xpg-sx8200-pro.html[/b][/url]

 

Twoje żebranie o prowizję wrzucając reflinki byle tylko być ostatnim i załapać cookies jest żałosne.

Autor wyraźnie napisał:

 

Oczywiście nic mniejszego jak 1 TB nie wchodzi a grę

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...