Skocz do zawartości
henryk nowak

Zmiana Xiaomi Mi8 - na co?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otóż już od jakiegoś czasu posiadam Xiaomi Mi8 i telefon mi się znudził, znam go na wylot, potrzebuję zmiany dla zmiany. Bardzo lubię MIUI, ale np. nie widzę sensu zmiany na Mi9, może jak wyjdzie Mi10, to wtedy kupię.

Generalnie z Mi8 jestem zadowolony, ze zdjęć (nocne są genialne po aktualizacjach), z ekranu (bardzo), z jakości video/audio. Budżet ~ 3000zł.

Czego oczekuję? Nowych funkcji, dobrego aparatu z szerokim kątem, nowego designu. Generalnie potrzebuję zmiany + nowinek, jakieś bajery też by się przydały. Trochę mnie irytuje, że nowe flagowce mają czytnik linii papilarnych pod ekranem, a z doświadczenia wiem, że działa to wolniej, no ale trudno. No i nie chcę ani Samsungów, ani Huawei, zanudziłem się nimi na śmierć.

Mam na oku Oppo Reno 10X Zoom. Co o tym myślicie? Wydajnościowo różnicy raczej nie odczuję, bo Snap 845 wciąż jest wystarczający mocny, ale kusi mnie piękny design, większy ekran Amoled no i wysuwany aparat. Jakościowo też wysoka półka.

Macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje? Nie chcę też robić kroku w tył względem Mi8, który po aktualizacjach robi naprawdę genialne foty, zwłaszcza w trybie nocnym i po zainstalowaniu gcam wypadają lepiej, niż w S10e. Potwierdzone zarówno przeze mnie, jak i przez kumpla, który owego Samsunga posiada i się mocno zdziwił, że 2x tańszy telefon fotograficznie wypada lepiej.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPhone jak chcesz zmiany, żaden telefon z androidem nie da Ci czegoś nowego. W ogóle chyba masz pieniędzy za dużo, jak Ci się mi8 nie podoba. Chcesz nowości to jak ww napisałem iphone... Wszystko co wymieniłeś siedzi na androidzie, gdzie zmiany są mało znaczące. Znudził Ci się po prostu android, więc oprocz iOS nie ma wyboru.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPhone na pewno jako nowe doświadczenie i jest to zresztą całkiem niezły sprzęt ale bez możliwości grzebania, a iOS nie jest zbyt bogaty w dodatkowe funkcje.

 

Najwięcej nowinek i bajerów od strony oprogramowania zapewnia Samsung i pod tym względem jest bezkonkurencyjny. Soft zawiera niezliczoną ilość gadżeciarskich opcji i nieograniczone możliwości kustomizacji wykraczające nawet poza to co oferuje miui. Jeśli chodzi o innych producentów to pozostaje LG i większość Chińczyków również tych, których oprogramowanie nie jest mocną stroną. Chińczycy implementują wszystko co się da w oprogramowaniu. Inna sprawa, że nie zawsze to działa bez zarzutu. Wiele osób narzeka na oprogramowanie Samsunga, bo Samsung dodaje do swojego firmwaru praktycznie wszystko co może się przydać albo nawet więcej i przez to firmware jest nieco przeładowany.

 

Można iść w nieco inną stronę i kupić telefon łatwy w modyfikacji tutaj najlepiej wpadają Pixele i właśnie Xiaomi ale chyba nie chcesz już Xiaomi. Możesz zwrócić uwagę na custom romy do mi8, jest ich dużo a zmiana będzie gigantyczna, większa nawet niż po przesiadce na nowszy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iphonea note chcę, już kilka miałem, Samsunga też, bo miałem wszystkie do S8 włącznie. W Samsungu bateria jest beznadziejna, w żadnym nie trzymała tak dobrze, jak w innych telefonach, które miałem. No właśnie może oprócz iphonea. Android mi się nie znudził, mam jeszcze honora 10 jako drugi telefon i faktycznie znudziła mi się nakładka, ale to już któryś Huawei z kolei. Kupiłem sobie na rower notkę g6 i jest ok, coś innego, czysty Android jest ok. Generalnie się nie zrozumieliśmy, znudził mi się klasyczny design, chciałbym coś z wysuwanymi/obrotowymi aparatami, innym designem, np. front bez notcha,ew. dziura jeszcze da radę. Chcę coś z bajerami. Z nakładkami to się pobawię, IOS jeśli chodzi o customizację leży i kwiczy. Moja kasa, moja sprawa. Może potrzebuję czegoś ekscentrycznego. No i fajnie, jakby był dobry szeroki kąt. Coś oprócz tego oppo się nada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie Asusa Zenfone 6 - według mnie świetny smartfon. Dobrze wykonany, duża bateria i dobry aparat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oppo będzie git. U innych nie znajdziesz wymaganych przez Ciebie nowinek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widzę, że pojawia się mało propozycji, np. ten Zenfon w ogóle nie spełnia moich oczekiwań, w dodatku jest na matrycy IPS, a nice nie wkurza mnie tak, jak odbicia na ekranie w słoneczny dzień. Poza tym mając mi8 to by było "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Sam też dzisiaj dużo czytałem, w zasadzie nie tylko dzisiaj i oprócz oppo nic ciekawszego na rynku nie ma. No to zamawiam, aż się palę, żeby pobawić się tymi aparatami;) jeszcze jest pytanie, za ile wystawić to mi8 na kup teraz, żeby poszło od ręki. Nie chcę trzymać starocia przez nie wiadomo ile. Stan igła, a robi będzie kłuć w oczy, jak oppo przyjdzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100zl taniej niż inne oferty w takim stanie ;)

Fliperpl ma chyba zooma. Zagadaj znim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli osiem stówek? :) Nie muszę zagadywać, już zamówione, napaliłem się na ten telefon. Myślałem, że ktoś poleci coś ciekawszego, ale skoro nie, to na co mam czekać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az dziwie sie ze nie padlo oneplus 7 pro, moze nie z oficjalnej dystrybucji ale da rade wyrwac za 3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie wersja na Chiny Ludowe o innym oznaczeniu z Hydrogen OS. Jak znajdziesz wersję na Europę z dowolnego źródła to co innego. To nie jest Apple albo Pixel z gw. na podstawie numeru imei tylko producent tnący koszty, również na obsłudze gwarancyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...