Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Kupiłem ostatnio dysk SSD 256GB, podłączyłem go, zainstalowałem na nim Windowsa 10 Pro z naszego forum, po czym podpiąłem stary HDD, zrobiłem mu kompletny format i robił jako "duży pendrive". Wszystko śmigało jakieś 3-4 dni bez zarzutu, po czym nagle przy włączaniu komputera, po załadowaniu BIOSa wyrzuca mi komunikat żeby podpiąć nośnik z systemem. Kiedy odepnę HDD (zasilanie) i zostanie sam SSD z systemem to komputer się normalnie włącza, a kiedy podepnę HDD znów (równocześnie z SSD) to znów prosi o nośnik z systemem. O co tu może chodzić? Kolejność bootowania jest jak najbardziej prawidłowa, próbowałem z każdym slotem płyty głównej i każdym kablem zasilającym. Potrzebuje pilnie pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdążyłem zauważyć, nie jesteś pierwszą osobą z tego typu problemami.

Wydaje mi się, że przyczyną tego typu problemów mogą być MBR na starym dysku, który kiedyś był systemowym.

Pewnie tylko formatowałeś starą partycję systemową na tym HDD ?

W takich przypadkach najlepiej czyścić cały MBR starego dysku i partycjonować od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Po prostu przeinstalowałem system ponownie i wyczyściłem stary dysk tym razem na etapie instalowania windowsa na SSD. Usunąłem wszystkie partycje z obu dysków i utworzyłem nowe. Poprzednio do czyszczenia dysku i tworzenia partycji użyłem programu Rufus, który potem usunąłem, może to było przyczyną, w każdym bądź razie stało się to po aktualizacji do wersji 1809, którą już mam teraz zainstalowaną i wszystko jest jak trzeba. Dzięki za wszelką pomoc, temat do zamknięcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...